Ankieta: Edycja postów - czy zgadzasz się na taki kompromis?
Ankieta jest zamknięta.
TAK - ograniczmy edycje postów dla wszystkich a udostępnijmy ją dla tych pow. 50 postów
63.64%
7 63.64%
NIE - proponuję inne rozwiązanie/nie podoba mi się to
36.36%
4 36.36%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Edycja postów
#1
Po licznych prośbach ze strony użytkowników postanowiliśmy zmienić nieco doktrynę edycji postów i załagodzić nasze stanowisko w tej sprawie. Niestety silnik forum jest tak skonstruowany, że nie pozwala nam wprowadzić możliwości edycji postów w taki prosty sposób, jakby niektórym sie wydawało.

Sprawa wygląda następująco. Chcemy wprowadzić nieograniczoną możliwość edycji postów dla osób, które napisały 50 postów. Z przyczyn technicznych konieczne będzie zlikwidowanie możliwości edycji dla wszystkich użytkowników (nie obwiązywałby zatem jeden dzień możliwości edycji posta po jego napisaniu). Osoby, które natomiast napiszą 50 postów automatycznie otrzymają dostęp do edycji swoich postów. W realiach naszego forum istnieje tylko takie wyjście.

Moje pytanie brzmi, czy zgadzacie sie na takie rozwiązanie? Może macie jakieś pytania, opinie, pomysły? Chętnie ich wysłucham Smile

Zapraszam do brania udziału w ankiecie.
#2
Hm, przede wszystkim muszą wypowiedzieć się niekolorowi. Ale nawet jak byłem czarny, to jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało, znaczy w takiej formie, w jakiej jest terazWink
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
#3
No dobra, powyżej 50 postów. Ale to po prostu ograniczenia techniczne, tak? I ci z mniejszą ilością postów zawsze mogą szukać wsparcia w tym temacie u administratorów, moderatorów?
#4
Uważam, że 50 postów to za mało by udostępnić edycje, ale wstępnie głosuje za tą opcją.
Czy ta liczba jest ostateczna Danku?
[Obrazek: Piecz2.jpg]






#5
Cytat:No dobra, powyżej 50 postów. Ale to po prostu ograniczenia techniczne, tak? I ci z mniejszą ilością postów zawsze mogą szukać wsparcia w tym temacie u administratorów, moderatorów?

Tak jest.



Osobiście popieram Piramidę. 100 to minimum.
#6
Ja bym dał 150. Bez żartów. Niejednokrotnie były cyrki z mistrzami usuwającymi swoje teksty z powodu mentalnej stulejki.
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
#7
Myślałem, że mają do tego prawo, Malbert. Czy to mentalna stulejka, czy inna przypadłość. Zresztą jaka jest gwarancja, że użytkownik z większa ilością postów też nie rzuci swojej pracy w... gdzieś? Big Grin Generalnie jestem za kompromisem. Skoro nie da się zejść niżej - chociaż można na to patrzeć również dobrze jak na wymówkę przed potencjalnymi niewygodami dla ekipy administracyjno-moderacyjnej - to dobre i to.
#8
Cytat: Zresztą jaka jest gwarancja, że użytkownik z większa ilością postów też nie rzuci swojej pracy w... gdzieś?

Wiedziony doświadczeniami z tego forum... jakaś jest ;D
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
#9
Ilość tych postów nie jest ostateczna. Przyznam, że sam byłbym za podwyższeniem nieco tej ilości.
Tak, wynika to z kwestii technicznych niestety.

I oczywiście, każdy kto by poniżej tej ilości postów chciałby edytować post, mógłby tak jak to jest teraz, zwrócić się do kogoś z Ekipy.
#10
No to ja proponuję edycje postów nie mniej niż 200. To i tak bardzo mało, ale lepiej niż 50.
W razie draki można dać ostrzeżenie. Jeśli ktoś taki stale udzielałby się na forum, to powinno poskutkować.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






#11
(25-01-2013, 11:18)Danek napisał(a): Ilość tych postów nie jest ostateczna. Przyznam, że sam byłbym za podwyższeniem nieco tej ilości.
Tak, wynika to z kwestii technicznych niestety.

I oczywiście, każdy kto by poniżej tej ilości postów chciałby edytować post, mógłby tak jak to jest teraz, zwrócić się do kogoś z Ekipy.

Można nawet rozesłać massPW z przypomnieniem, że jak ktoś ma mniej postów niż <tyle, ile ustalicie>, to może pisać w sprawie edycji do Ekipy.

50 za mały próg, 100 to minimum, choć ja byłbym za 200.
W każdym razie, moim zdaniem, ludziom, którzy zadomowili się na forum (o czym niby ma świadczyć liczba postów) należy się możliwość edycji. Tak mi się zdaje.

Pozdrawiam!
#12
Dokładnie tak jak mówi Hanzo - taka edycja postów to przywilej dla tych, którzy się na forum zadomowili. Ba, dla wiernych użytkowników.
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
#13
Moi drodzy. Przywracamy edycję postów po to, żeby autor mógł poprawiać swoje dzieła zgodnie z sugestiami zawartymi w komentach. Wklejanie bowiem pod spodem poprawionych wersji mija się nieco z celem, bo czytelnik zwykle i tak przeczyta tę pierwszą wersję, a jeśli do drugiej już dotrze, to mu się nie chce tego samego jeszcze raz czytać.
Nie jest to więc jakaś rewelacyjna nagroda, a usprawnienie działania.

Wiadomo, że za usunięcie, wykropkowanie czy inne tego typu pomysły wobec własnych tekstów będą skutkowały banem.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście utrzymanie doby edycji dla nowych userów, a dania edycji bez ograniczeń dla tych którzy maja ze 300 postów.


Niestety muszę zabrać tę dobę edycji, więc nowi będą mocno ograniczeni.
Uważam, że te 50 postów to rozsądna granica, z jednej strony pozwoli userowi nieco przyzwyczaić się do forum, przeczytać regulamin a jednocześnie nie będzie zbyt odstraszające dla nowych.

Jeszcze raz powtarzam: To nie jest specjalna nagroda, a ułatwienie w pracy nad tekstami, co jest przecież misją forum!
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
#14
Bez ingerencji w kodu i ustawienia dodatkowych atrybutów, istotnie innej opcji nie ma. Wciąż jednak uważam Gorzki, że masz w tej sprawie za miękkie serducho, i 100 postów to jest dobra granica.
#15
100 postów to również za miękko, ale lepsze 100 niż 50.
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości