Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziedzictwo mądrości (drabble)
#1
Ola pakowała zakupy, gdy do sklepu weszła starsza kobieta, którą znała z widzenia. Będąc świadkiem wielu dyskusji przeprowadzonych przez nowo przybyłą z innymi mieszkańcami osiedla, zawsze odnosiła wrażenie, że wiedźmą kieruje wścibstwo. Dlatego nie darzyła jej sympatią.
Podczas chowania reszty, uwagę Oli przykuł słoik podawany przez ekspedientkę. Odebrawszy sok z kiszonej kapusty, starucha podeszła do klientki stojącej w kolejce.
- Mój syn dostał stypendium naukowe – zaskrzeczała bez wstępnych ceregieli. – On ma głowę do nauki – zawyrokowała.
- Ciekawe po kim? - mruknęła Ola, nie mogąc się powstrzymać od uszczypliwości.
- Co? - wydyszała, widocznie dosłyszawszy, ale Ola nic nie odpowiedziała. – Po córce – skwitowała po chwili.
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz
#2
Cytat:Będąc świadkiem wielu dyskusji przeprowadzonych przez nowo przybyłą z innymi mieszkańcami osiedla, zawsze odnosiła wrażenie, że wiedźmą kieruje wścibstwo, dlatego nie darzyła jej sympatią.
Ojej, strasznie długie zdanie. Nie pasuje tym bardziej do tak krótkiego tekstu. Może "dlatego nie darzyła jej sympatią" napisać jako nowe zdanie po kropce? Taka luźna sugestia Smile

Cytat:- Co? - wydyszała, widocznie dosłyszawszy, ale Ola nic nie odpowiedziała. – Po córce – skwitowała po chwili.
Nie rozumiem... Tongue Wynikałoby z tego, że brat ma głowę do nauki po swojej siostrze. Czy po siostrze pani starszej?

W ogóle pierwszy raz się spotkałem z Drabble. Ciekawe, człowiek uczy się całe życie. Ciężko ocenić taki drobiazg, ale niewątpliwie jakiś urok ma. I chyba jest fajnym ćwiczeniem Smile
Odpowiedz
#3
Cytat:Może "dlatego nie darzyła jej sympatią" napisać jako nowe zdanie po kropce?
He, he, chyba nie widziałeś długiego zdania.
A co mi szkodzi. Poprawiłam zgodnie z sugestią.


Cytat:Wynikałoby z tego, że brat ma głowę do nauki po swojej siostrze.
Kobieta powiedziała, że po siostrze. Sama słyszałam na własne uszy, dlatego wykorzystałam tę kwestią w moim drabble.

Cytat:W ogóle pierwszy raz się spotkałem z Drabble
Ja też jakiś czemu zetknęłam się z tą formą, ale na innym forum.
Bardzo fajna zabawa, szczególnie z liczeniem słów.

Cytat: Ciężko ocenić taki drobiazg, ale niewątpliwie jakiś urok ma.
Bardzo mi miło.
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz
#4
Cytat:Może "dlatego nie darzyła jej sympatią" napisać jako nowe zdanie po kropce?
A co mi szkodzi. Poprawiłam zgodnie z sugestią.

Cytat:Wynikałoby z tego, że brat ma głowę do nauki po swojej siostrze
Kobieta powiedziała, że po siostrze. Sama słyszałam na własne uszy.

Cytat:Ciężko ocenić taki drobiazg, ale niewątpliwie jakiś urok ma.
Bardzo mi miło.
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz
#5
Drabble jest bardzo ciekawym ćwiczeniem, idealnym przed egzaminem z języka angielskiego, kiedy w niespełna dwustu słowach trzeba przekazać sensowną, odkrywczą i bezbłędną opinię. Achh... Wyczynem jest stworzenie takiej perełki, trzeba zachować idealne proporcje między objętością a przekazem.
Ten tekst mnie akurat nie powalił, jednak też nie rozczarował zbytnio. Ot, jest. Nie będę się bawiła w liczenie słów, sama wiesz, o co chodzi.
Czytałam jednak już Twoje lepsze drabble.
Pozdrawiam
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#6
Niechcący zdublowały mi się posty.

Cytat:Czytałam jednak już Twoje lepsze drabble.
A które?
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości