Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień Dobry
#1

nie wstałem lewą nogą
zapamiętałem sen
co oznacza sprawdzę

zielone liście
nadzieja?

tego pieska nie zapomnę
stał i czekał
kiedy go ominąłem
podążył za mną

łatkę miał a oku
nie szczekał
nie cieszył się

co to znaczy?
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#2
Pieska bolał brzuch i prosi by podmiot wziął go do weterynarza? Wystarczyło zaproponować, a lewa nóżka tak by nie bolała.Wink
Psia natura, a właściwie ludzka, do upatrywania się pewnych zjawisk i zdarzeń w stanach umysłach jest niezmierzona. Czy wszystko trzeba opisać, no chyba że można pokazać jednak?

Był sobie sen...

mańkut
w ławce spłonął
rumieńcem w pełni
roześmiany

aż twarz pokraśniała
niegdyś ze wstydu
a dzisiaj z wielkiej dumy
że Jaś Kowalski jest inny

różowy
i ten wyjątkowy

[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#3
mi się dzisiaj śniła koleżanka z podstawówki, liceum i studiów, ta sama, jechała ze mną tramwajem numer 17, który z Poznania przejeżdża przez most do Barcelony. Ona zawsze ułożona, prokatolicka, mówiła mi w tramwaju, żebym się miał na baczności bo igram ze złem (chociaż błyskotliwie) ale że słyszała o różnych przypadkach obłąkania, bla bla bla...

W każdym razie, co do wiersza to dwie rzeczy.

Po pierwsze sprawdzania znaczenia snów w utartych interpretatorach odradzam. Sny lepiej reeksperymentować, jest mnóstwo fajnych technik świadomego śnienia, jeżeli chce się rzeczywiście pogadać z archetypem i czegoś dowiedzieć, a tu widzę, że wyrażasz ku temu skłonności Wink

Po drugie wywaliłbym "co to znaczy?", bo przecież to pytanie i tak każdy sobie postawi, a tak byś mógł wiersz zostawić w lekkim zawieszeniu i wtedy smaczek lepszy moim zdaniem, pozostawiłby klimat nieznanego smutku. Jak na błahy temat to forma odpowiednia, w sumie mi się podoba, ale sto razy go czytał nie będę Big Grin

pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości