Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obojętność
#1
Odgrodzony drutem kolczastym
I murem z cegieł człowieka
Siedzi i patrzy na dalsze daty

Ma kartkę, w palcach pióro
Zamiast białych chmur
Dym, spojrzeć tam chciał

Trzask wokół, drut zdjęty
Mur na wylot czymś przebity
Patrzy, obłoki, i tu, i tam

Iluzja, niestety, moje dziecię
Znów trzask, większy drut
I większy mur znów stoją

Dym, szary jak człowiek
Zamiast powietrza ze złotego
Dwudziestego pierwszego

Dusi się, umiera, upadł
Nic się nie zmienia
Bo obojętność włada

Człowiekiem.
Odpowiedz
#2
ciekawy temat i ciekawe wykonanie. Obojętność... to chyba jedna z najgorszych chorób...
Była kiedyś taka piosenka - Ściana - Aya RL, jak jeszcze Kukiz łojił gorzałę. Jesteście gdzieś blisko siebie (chodzi mi o temat).
Jedyna rada - więcej dbałości o słowo, mniej poszarpania w rytmie. Pisz.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Dzięki za komentarz. Wreszcie ktoś odpisał.
Także pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
Cytat:Odgrodzony drutem kolczastym
I murem z cegieł człowieka
Siedzi i patrzy na dalsze daty

Ma kartkę, w palcach pióro
Zamiast chmur białych
Dym,

Do tego momentu czytało mi się płynnie, z miłym skupieniem i zaangażowaniem. I tuż po tym zgrzyt.

Szach dobrze powiedział. Mniej zaburzeń rytmu i będzie dobrze.

Czytaj to co napisałeś i staraj się poprawić fragmenty, które Ci po prostu nie pasują po przeczytaniu. Wyłapiesz różne nieścisłości w ten sposób, jestem pewien.

Tematyka, którą poruszyłeś, bardzo i mnie poruszyła. Temat jest dobry, po prostu, wiersz ciekawy i gdyby nie trudność w odbiorze byłby na tyle dobry, że zapisałbym go gdzieś sobie z Twoim nickiem. Spróbuj może go poprawić pierwej według własnego uznania, później możesz także i zapytać nas, zawsze służymy opinią Big Grin

Pozdrawiam
Arche
Jeżeli myślisz, że Twój tekst jest dobry, napisz do mnie.
Wszystko da się naprawić.

Odpowiedz
#5
Archaniele, dzięki za komentarz. Zachęcam Cię do przeczytania moich innych wierszy, bo chyba pierwszy raz odpisujesz w mojej twórczości. Big Grin
Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
Zajrzę, bądź pewny, ale już nie dziś, dziś czeka na mnie "Przedwiośnie" Smile

Zapraszam Cię również do mnie.

Aby nie było offtopu:

Myślę, że masz ciekawy tok myślenia i ciekawy sposób wyrażania - cierpisz na to, na co i ja cierpię - trudność w przekazywaniu tego innym, obawiającą się w zaburzeniu rytmu np.

Myślę, że powinieneś popracować nad tym wierszem i może wyjść coś naprawdę fajnego.
Jeżeli myślisz, że Twój tekst jest dobry, napisz do mnie.
Wszystko da się naprawić.

Odpowiedz
#7
Od wczoraj mobilizuję siły do skomentowania Twojego wiersza, InFlames. Jak się skupisz Big Grin potrafisz napisać coś naprawdę "wypasionego" (sic!).

Zatem...
Gdzieś tam, od środka poczułam Twój utwór. Jest taki... Życiowy.

Jednak mam kilka uwag technicznych, które może wykorzystasz Wink

Zamiast chmur białych - szyk przestawny w tym miejscu dodaje niepotrzebnego patosu.

Nie widzę tu w trzeciej zwrotce nic zgrzytającego, jak Archanioł. Podoba mi się ten zabieg (nie wiem czy przemyślany czy przypadkowy), który sprawia, że kolejne zwrotki czyta się z większą uwagą. Pierwsze dwie strofki są takie "delikatne, miękkie" a pozostałe zgrzytają w głowie i dają do myślenia. Pozbyłabym się kilku powtórzeń , bo sporo w tym wierszu dymu i trzasków.

Pozdrawiam, Zuzanna.
Cytat:Kiedy wypuszczam z papierosa dym
chcę poczuć to znów.
Bo nie wiem gdzie teraz jesteś Ty,
a chciałbym chyba byś była tu.
Odpowiedz
#8
Teraz właśnie zacząłem się łapać, na takich błędach, jakie wytknęłaś, Ero. Tylko że ja nie odczuwam tam patosu. Ale mimo wszystko, zmienię.
Dziękuję za komentarz, Ero. Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości