Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Droga
#1
Tak rozkosznie oddycham przyszłością
Która świeci na horyzoncie mojej drogi
Pragnę
Podejrzeć co ukrywa przede mną
Mój kolejny oddech
Jednak światło jest zbyt
Jasne
Razi moje oczy
Radosną niewiedzą
Którą skrywa każdy kolejny dzień.
Odpowiedz
#2
Hm. Pozytywne, widoczne przesłanie, ale tak jakoś mało poetycko. Trochę to jak haiku, wtedy byłoby ok, ale haiku to chyba też nie jest to końca. Podoba mi się, ale dziwnie się to czytało Smile
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
Hmm, to ja napiszę tak: wiersz jest mało poetycki, ograny (w sensie treści), zbyt dosłowny. Jeśli decydujesz się na wiersz o często "wałkowanej" przez poetów tematyce, to musisz czymś urzec czytelnika (najlepiej albo pointą, albo środkami stylistycznymi). Dla mnie to taki "blogowy wierszyk".
Morte, czytałam wiele podobnych wierszy. Ten do mnie nie przemówił, ale komuś może się akurat spodobać.

Rada ode mnie:

Jeśli lubisz pisać wiersze, to naucz się je także czytać. Sięgaj do dorobku twórczego innych poetów (najlepiej ulubionych). Obseruj jak bawią się słowem.


P.S. Oczywiście moim komentarzem się nie zrażaj. Wyraziłam swoją opinię, bo chcę być wobec Ciebie szczera.

Pisz dalej, będę wpadać i oceniać ewentualne postępyWink.
Quod me non necaverit, certe confirmabit


Nie dajmy się zwariować. Nie mam doktoratu z filologii polskiej. Oceniam według własnego uznania...
wiersze, nigdy zaś Autora.
Odpowiedz
#4
Dziękuję za te szczere słowa. Oczywiście, że się nie zrażam, właśnie dlatego poprosiłem o krytykę Big Grin. Chciałbym nauczyć się lepiej pisać, a żeby zrobić to najefektywniej muszę wiedzieć co robię źle, a co mógłbym robić lepiej.

I dlatego wszelkie rady są również nieocenione Smile.

PS. Wrzucałem już wcześniej parę utworów, więc zapraszam do skomentowania również i ich w wolnej chwili Wink.
PS2. Root, do haiku to chyba jeszcze daleko temu wierszowi Wink.
Odpowiedz
#5
Morte, jeśli chciałbyś podkręcić swoje skille to zapraszam do Gildii Poetów Smile Musisz złożyć podanie w Poczekalni i tyle. Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości