Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dojrzałość K.
#1
Dojrzałe kobiety
są mądrzejsze.
Nie szukają
gruszek na wierzbie.
Odpowiedz
#2
Dojrzałość - wdzięczny temat, czy nie nazbyt obszerny na fraszkę / sentencję? I chyba wbrew zamysłowi Autora, odebrałam to wystąpienie jako nieco cyniczne. Czyżby ukryta sugestia, że niedojrzałe (w domyśle - młode) kobiety oczekują cudów-niewidów? Dojrzałości nie mierzy się liczbą przeżytych lat ani ilością zmarszczek czy siwych włosów na głowie. Dojrzałość to nie tylko suma doświadczeń, ale także umiejętność wyciągania wniosków z porażek. Dojrzałość to wewnętrzna harmonia, umiejętność pogodzenia się z sytuacjami, na które nie mamy wpływu. Człowiek dojrzały ma otwarty umysł, nie łyka jak pelikan gotowej papki. Umie posługiwać się rozumem.
Można dojrzeć w młodym wieku, a można też dożyć późnej starości, nie osiągając dojrzałości. Temat-rzeka. Aż mi się przypomniał świetny film pt. "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"...
A wracając do fraszki, myślę, że podszedłeś stereotypowo do tematu.
Cóż, czekam zatem na fraszkę na dojrzałych mężczyzn Wink
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
Mirando nie cynicznie; przeciwnie. Nie ma tu przeciwstawienia młode kobiety - naiwne, dojrzałe - mniej naiwne. Natomiast jest moją oceną (niestereotypową), że te drugie, mając bagaż doświadczeń, też patrzą na gruszki na wierzbie, ale obok z jabłoni zerwą owoc. Jest równie smakowity, a bardziej dostępny. Są one bardziej... racjonalne, co nie przeszkadza im marzyć.
Oczywiście uogólniam; jednostkowo różnie z tym bywa, tak wśród młodszych, jak i dojrzalszych.
PS. Zwróć uwagę na tytuł: "Dojrzałość K.". Kiedyś najdzie mnie nowa myśl, wtedy pojawi się fraszka "Dojrzałość M." Wink
Odpowiedz
#4
Na tytuł zwróciłam uwagę w pierwszej kolejności Smile
No to cieszę się, że myliłam się w swoich przeczuciach, jeśli chodzi o kwestię cynizmu.
A z tymi jabłkami to też różnie bywa. Mimo kuszącego wyglądu, w środku mogą być zupełnie sparszywiałe.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#5
(18-04-2019, 16:28)Miranda Calle napisał(a): Na tytuł zwróciłam uwagę w pierwszej kolejności Smile
No to cieszę się, że myliłam się w swoich przeczuciach, jeśli chodzi o kwestię cynizmu.
A z tymi jabłkami to też różnie bywa. Mimo kuszącego wyglądu, w środku mogą być zupełnie sparszywiałe.

... i na tym polega mądrość dojrzałej kobiety, że szybko rozpozna sparszywiałe jabłko, nim rozwinie się  w niej zbytnia miłość do kuszącego wyglądu Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości