Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do autorów tego forum apel, czyli czytaj co napiszesz.
#1
Przeciętny pisacz na forum literackim: Siada sobie, włącza komputer, odpala pierwszy lepszy edytor tekstu i klika. coś mu wychodzi, jakaś niezwykle, w jego mniemaniu, głęboka myśl. Więc na prędko odpala sprawdzanie pisowni, nie czyta po raz drugi i wrzuca na forum, cały z siebie dumny.

Brzmi znajomo? Może właśnie opisałem Ciebie? Może któregoś z Twoich znajomych, może wreszcie jesteś bez grzechu i ta historia przypomina ci tylko niezliczonych grafomanów i "twórców" przez duże TFU z twojego forum? Może przypomina pseudofilozofów piszących tak jak ja: przez impuls, bez głębszego przemyślenia sprawy? Tak, tak, kajam się. Też jestem jednym z tych szarych "klikaczy". Ale ja CZYTAM to, co piszę. I myślę: "Czy aby na pewno to się nadaje? Czy kogokolwiek to obchodzi?". I wiecie co? W tym konkretnym przypadku odpowiedź z mojej strony brzmi: Mam dość.

Mam dość tych pseudonaukowych wypocin, które w swojej łasce raczyli nam cni autorzy napierniczyć za przeproszeniem jak nie przymierzając Bóg Egipcjanom plag egipskich. Mam dość niby to głębokiej myśli przykrytej grubą warstwą samouwielbienia, grafomaństwa, hochsztaplerki i dyletantyzmu. Mam serdecznie dość wpatrywania się w teksty nieczytelne, w które sam autor włożył mniej więcej tyle pracy co w smarknięcie w chusteczkę. Nie zamierzam wczytywać się w kolejne potworki stylistyczne, językowe i gramatyczne.

Dlatego powtórzę za Feliksem W. Kresem: Czytajcie, do cholery jasnej to, co raczyliście przelać na papier. Czytajcie, kreślcie, poprawiajcie i przepisujcie, aż przestanie toto przypominać bazgraninę siedmiolatka o bardzo rozwiniętym ego.

Proszę Was - naprawdę, nikt nie zechce wczytywać się w wasze wypociny jeśli choć trochę nad nimi nie przysiądziecie.

I żeby nie było, żem gołosłowny - przeczytałem ten tekst dwa razy, poszukując wytrwale wszelkich błędów. I jeśli jakiś mi umknął, to nie omieszkajcie go wytknąć - bardzo będę wdzięczny.

Pozdrawiam
T.
Kobieto, puchu marny! Ty...
Jesteś jak zdrowie! Ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie,
kto cię stracił...
Dziś piękność Twoją widzę i opisuję, bo tęsknię po Tobie.
Odpowiedz
#2
Do tejże petycji dołączyłbym jeszcze jeden punkt:
  • Piszcie ładnie, ciekawie i po prostu dobrze, bo wszyscy bardziej wolimy czytać dobre teksty niż słabe Wink
Odpowiedz
#3
Zgadzam się z tym, ale... Co jeśli kto siedzi i szuka tych koszmarnych błędów, powtórzeń itd., a ich nie widzi? Sad Zaszlachtujesz za to?
Odpowiedz
#4
Proponuję zrobić sobie mały poradnik dla samego siebie. Jakich błędów unikać. Moją zmorą jest wysypka słówek typu: mi, mnie, się. Dlatego mam to zapisane, by je redukować i przeglądam tekst tylko pod tym kątem. Później zajmuję się innymi rzeczami. To działa. Naprawdę.
Jeżeli myślisz, że Twój tekst jest dobry, napisz do mnie.
Wszystko da się naprawić.

Odpowiedz
#5
Dziękuję za radę. Smile
Odpowiedz
#6
Popieram stanowczo ten apel i dodałbym do niego jeszcze jeden punkt. Czytajcie drodzy autorzy to co piszecie, lub nie dziwcie się ze macie mało komentarzy pod tekstami. Jeżeli tekst jest tragiczny (nie mylić ze słabym, bo to jest różnica) to zapewniam Was, ze nikt nie będzie tracił czasu żeby go czytać, nie mówiąc już o komentowaniu.

Wysłane z Tapatalk'a.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości