Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doświadczenie
#1
"Doświadczenie"

jestem pisarzem

wyrażam doświadczenie
naszego pokolenia

jestem Mickiewiczem
jestem Staffem
jestem Różewiczem
dnia dzisiejszego

niczym wielki poeta
w słowach zamykam
przeżycia smutki i łzy
nasze niepowtarzalne

ciekawy czas
tyle do powiedzenia

ale doprawdy
to bez znaczenia
to jedynie życie
od niechcenia
Odpowiedz
#2
Cytat:wyrażam
doświadczenie
to może być jeden wers. Przemyśl kolejność wersów w trzeciej, czy też drugiej, nie licząc pierwszego wersu, strofie. Końcówka za bardzo rozwleczona, cztery ostatnie wersy można połączyć. Zastanowiłabym się nad pozbyciem się niektórych słów. W tej formie nie robi specjalnego wrażenia, ale jak popracujesz nad końcówką, coś może z tego być.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
tyle tu częstochowskich rymów, że mogę nawet uwierzyć, że jesteś wcieleniem Mickiewicza...
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#4
Cytat:ciekawy czas
tyle do powiedzenia

Z tym się zgadzam, zawsze są ciekawe czasy do pisania i wiele jest do opowiedzenia, ale mimo to nie daje to nikomu prawa do pisania rzeczy typu:

Cytat:jestem Mickiewiczem
jestem Staffem
jestem Różewiczem
dnia dzisiejszego

To nie pozostawia miłego wrażenia, nawet jeśli masz talent ich wszystkich razem wziętych (przykro mi - ale nie...), jest to żartem albo jakąś metaforą. Nie, nie, nie.
"Odkąd cię poznałam, noszę w kieszeni szminkę, to jest bardzo głupie nosić szminkę w kieszeni, gdy ty patrzysz na mnie tak poważnie, jakbyś w moich oczach widział gotycki kościół. (...) I kiedy cię żegnam, moje umalowane wargi pozostają nie tknięte, a ja i tak noszę szminkę w kieszeni, odkąd wiem, że masz bardzo piękne usta."
Halina Poświatowska

[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#5
Tak, jak tu księżniczka napisała : za bardzo rozwleczona forma. Jeśli popracujesz nad nią być może coś z tego będzie.
Odpowiedz
#6
Może tak jeszcze z Baczyńskim, Gajcym, Tuwimem, będzie dłużej. Niesyty Liwaj ma rację. Poczekam na inne. Z tego nic nie będzie chyba, że zmienisz całkowicie podejście do tego co chciałeś przekazać, w formie wiersza oczywiście, bo pogadać to sobie zawsze można. Pozdrawiam. Jeśli boli to podmuchamTongue hehSmile
Odpowiedz
#7
Cytat:
Cytat:jestem Mickiewiczem
jestem Staffem
jestem Różewiczem
dnia dzisiejszego

To nie pozostawia miłego wrażenia, nawet jeśli masz talent ich wszystkich razem wziętych (przykro mi - ale nie...), jest to żartem albo jakąś metaforą. Nie, nie, nie

Zgadzam się. Również mi się ten fragment nie podoba. Praktycznie nie informuje o niczym, tylko o wysokim mniemaniu o sobie podmiotu lirycznego.
Reszta może być, chociaż nie zachwyca.
Odpowiedz
#8
Dzięki za komentarze. Pozdrawiam podmioty pływające po powierzchniWink Jeśli tak odczytaliście te cztery wersy, to pozwolę sobie to przemilczeć. Szkoda, że czytelnik tutaj musi patrzeć na to, czego nie ma. Oczywiście wiersz słaby, co sam przyznaję, ale przynajmniej metafory trafne, chociaż nie każdemu, widzę, chce się je rozszyfrowywać.

Pozdrawiam,
Diogenes.
Odpowiedz
#9
Wybierz jednego z przytoczonych poetów i napisz coś "po niego". Wtedy uwierzę ...
Czasami jesteśmy panami świata, częściej jego cieniem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości