Nadużywanie jakiegoś słowa w mowie i piśmie.
#1
Tak z ciekawości: jest takie słowo, którego nadużywacie pisząc i mówiąc? Ktoś zwraca Wam na to uwagę?

Jeśli chodzi o mnie, to nie zauważyłam, żebym czegoś nadużywała, kiedy piszę. Za to w mowie często pojawia się u mnie "samiec niedokochany" i "ogarnij się".
Mam też tendencję do wplatania obcojęzycznych słów - ale to tylko wtedy, kiedy przedawkuję kurs językowy Big Grin
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#2
Pomijamy wulgaryzmy?

Ba jeśli tak - to ja nadużywam "nagle". Nagle po napisaniu tekstu okazuje się się, że wszystko dzieje się tak nagle, że jest to aż nudne.
"Problem w tym, mili moi, że za mało tu kowboi, a za dużo się wypasa świętych krów"
Z. Hołdys, Lonstar, "Countrowersja" 

Kroniki Białogórskie: tom I - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=2143 (kto szuka ten znajdzie wersję płatną Wink ); tom II - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=9341.

kronikibialogorskie.pl, czyli najbrzydsza strona www w internetach
Odpowiedz
#3
Ja nadużywam słowa "który" oraz "każdy". jako ciekawostke podam, że Ozzy Osbourne nagminnie stosuje określenie, że coś jest "mocarne"Smile
Odpowiedz
#4
Ja tam nadużywam "coby" xD Dziwnie to brzmi ;p I jeszcze "ej no weź" i "Zrób to! Już!" (taki ze mnie dyktator ;p)
A co do obcojęzycznych słów, to angielskie, kiedy mi braknie czasem polskiego ;D
you know that we are living in a material world and I'm a material girl.
Odpowiedz
#5
U mnie obcojęzycznym hitem było: "Powiedz drużynie swojej..." (po ukraińsku drużyna to żona) Big Grin
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#6
Ja ciągle nadużywam "się" i "że"... :/ Drażni mnie to, bo za późno siebie na tym łapię. T_T
Nie wszyscy mogą być aniołami, ale każdy może być człowiekiem.

Odpowiedz
#7
A u mnie tak trochę nadużycie słowa 'toż'... Ale 12 lat wychowania w PGRze bezpowrotnie uszkadza główkę:-D. Lubię też użyć czasem archaizmu jakowegoś;-).
Odpowiedz
#8
Archaizmy są boskie, ale niektórzy moi znajomi, jak sobie rozmawiamy z przyjaciółką w dość archaiczny sposób, pukają się w czoło, więc pozostawiamy tę przyjemność na chwile, kiedy jesteśmy same xD
Mestari, ukraiński, wow Wink Jakim językiem jeszcze władasz?
you know that we are living in a material world and I'm a material girl.
Odpowiedz
#9
Cytat:Archaizmy są boskie, ale niektórzy moi znajomi, jak sobie rozmawiamy z przyjaciółką w dość archaiczny sposób, pukają się w czoło, więc pozostawiamy tę przyjemność na chwile, kiedy jesteśmy same xD
Miałam kiedyś to samo Big Grin

Cytat:Jakim językiem jeszcze władasz?
W szkole mnie uczą niemieckiego i angielskiego. Sama przerobiłam też podstawowy kurs fińskiego, ale to dawno temu było.
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#10
Też mam niemiecki i angielski Big Grin Wygląda to tak, że angielski mam w małym paluszku, a niemieckiego... hmm... chcę, ale po prostu NIE POTRAFIĘ się nauczyć ;/
you know that we are living in a material world and I'm a material girl.
Odpowiedz
#11
Niezłe cyrki się dzieją, jak nosiciel języka słowiańskiego (polskiego) uczy się 2 innych słowiańskich (bułgarskiego i rosyjskiego)Big Grin. Na przykład, "dupka" po bułgarsku to dziuraBig Grin.

A jak dojdzie do tego wszystkiego czeski, to nawet nie ma co gadać, tylko leżeć ze śmiechuBig Grin.
Odpowiedz
#12
No cóż, Czesi rozśmieszają Polaków ;D
A co do dupki i dziurki to bardzo fajne połączenie ;D
you know that we are living in a material world and I'm a material girl.
Odpowiedz
#13
Pomijając wulgaryzmy, to nie zauważyłem u siebie zbytnich tendencji do nadużywania jakiegoś słowa, choć co jakiś czas mam "fazy" na używanie jakiegoś zwrotu bez przerwy np. "to czad", "ssssssssuper!"... I mam tendencję do używania archaizmów czym zadziwiam otoczenieBig Grin "Zaprawdę, powiadam Ci niewiasto...":>
Jgbart, proud to be a member of Forum Literackie Inkaustus since Nov 2009.
http://www.youtube.com/watch?v=4LY-n9nx5...re=related

Necronomicon " Possesed Again" \m/
Necrophobic "Hrimthursum" \m/

EVERYONE AGAINST EVERYONE - CHAOS!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości