Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zła woda
#16
Cytat:- Taa.... jasne. - odparł niechętnie żołnierz, opuszczając jednocześnie broń. - wiesz co ?
Powinno byc tak:
Taa... jasne - odparł niechętnie żołnierz opuszczając jednocześnie broń. - Wiesz co?

Kropka w innym miejscu, bez przecinka i duża litera, bo to kolejne zdanie.

Cytat:- Krzyż na drogę. - odezwał się drugi komandos.
Zauważ, że to są dwa zdania, a ty drugie z nich piszesz z małej litery. Powinno być tak:
- Krzyż na drogę - odezwał się drugi komandos.

Cytat:- No niestety... a teraz jak przekroczysz linię posterunków, to się nawet nie zorientujesz, kiedy
dostaniesz kulkę w łeb. - dodał jeden z komandosów.
Identyczny błąd dialogowy jak poprzednio.

Cytat:- Tja – dodał drugi – gródź pojawia się na drodze wiodącej do miejsce, w którym ukrywa się
potwór-morderca który również zresztą nie wiadomo skąd pochodzi.
To zdanie jest poprawne gramatycznie, ale coś mi w nim nie pasi. Jest takie... Nie na miejscu. Trochę zepsułeś tym zdaniem klimat, który całkiem dobrze budowałeś do te pory.

Cytat:- Dobra, dobra, spokojnie. Wystarczy. Chodźmy dalej. - odezwał się agent.
Błąd dialogowy z kropkami, tak jak poprzednie.

Cytat:Jakby... nie, sam nie wiem co to było.

Wielokropek kończy zdanie. Więc po "Jakby" reszta zdania powinna być rozpoczęta z wielkiej litery.

Cytat:Następny meldunek za 10 minut.

Powinno być słownie "dziesięć" Wink

Jak widzisz, nie wytknąłem ci tych błędów o których mówiłeś w "Co nowego". Błędów nie jest wiele, ale radzę ci uważnie przestudiować poradnik pisania dialogów Triss. Notorycznie popełniasz te same błędy. Co do fabuły... Jest naprawdę dobrze. Całkiem nieźle budujesz klimat, czyta się bardzo szybko bo i opowiadanie wciąga. Sama końcówka i te "Powodzenia" przetłumaczone w mojej głowie na "Good luck" daje dodatkowego kopa do klimatu ^^ Czekam na dalsze części, mam nadzieję, że poprawisz błędy i opowiadanie będzie jeszcze lepsze. Swoją drogą doskonale orientujesz się w utworzonym przez ciebie świecie. Wiesz co i jak, w różnych fabrycznych sprawach, wszystko jest świetnie. Oby tak dalej ^^
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#17
Sorry za dialogi, ale strasznie rozprasza mnie to, że za każdym razem wyskakuje mi jakieś "wypunktowanie i numeracja" co nie wyskakiwało na drugim kompie. Muszę dodatkowo klikac, wyłączac... itd. Ale natychmiast poprawię wskazane błędy Tongue
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#18
Mało tegoBig Grin Ale coś tam zaczyna już świtać Big Grin O brak „ć” się nie czepiam, wyrzuć po prostu macaBig Grin
To co mi zgrzytnęło poniżej:
„Nie widac było żadnego sposobu na jej obejście.” – skoro to była gródź to może na otwarcie, bo obejście jak się okazało jednak było, wiec tu lepiej coś z cyklu „kompletnie zagradzała drogę” było by bardziej na miejscu.
„nie wierzyc w teorie spiskowe.” – a co mają teorie spiskowe do grodzi w kanałach – troszkę nad interpretujesz imo, lub brak dokładniejszego opisu.
„poprzez korytarz awaryjnego dostępu.” – a tu jednak dałbym „korytarz awaryjny” lub „korytarz serwisowy” bo to brzmi nieco sztucznie.
Jak dla mnie ogólnie nadal zbyt mało opisów, a zbyt wiele tych meldunków. No i nie ukrywam, że troszkę mało Smile
Just Janko.
Odpowiedz
#19
Malutko tego Mirrondzie. Ale dołeczek już wykopałeś, także pod bunkier masz już prawie fundamentTongue Polubiłem tych komandosów. Tacy swojscy sąBig Grin i dodaj więcej opisów, bo bez tego, klimatu samymi dialogami nie zbudujesz.
Nie robię wyjątków. Czarny, niebieski, pomarańczowy, czy nawet zielony jak zajdzie potrzeba.
Odpowiedz
#20
Ja też się doczepię:
"- Nie mówi się – dodał agent MWZ-etu – też o tym, że ani jeden z żołnierzy nie wrócił."
Wdziałbym to tak:
"-Nie mówi się też o tym, - dodał agent MWZ-etu - że ani jeden z żołnierzy nie wrócił."

I tak i tak jest tam przerwa logiczna, więc aż żal jej nie wykorzystać na narrację.
One sick puppy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości