Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Demoniczny opiekun
#1
Tajemnicza postać u wezgłowia łoża przygląda się, jak smacznie śpi. Ogląda jej piękne rysy, kształtne usta, bukiet utworzony z rzęs. Wyczuwa każdym oddechem, jak bezpiecznie się tu czuje.
Z ciemności wyłania się nagle jego błyszczący szpon. Wie, że jest postacią tak groteskową, jak niejeden gargulec wieńczący szczyt gotyckich budowli.
Szpon wodzi po jej krągłościach, przynosząc demonowi perwersyjne zadowolenie, poczucie władzy i kontroli nad światem. Jest świadomy gotowego do działania ciała wypełnionego pragnieniami, pożądaniem, chęcią zawładnięcia zielonooką nimfą.
Demoniczna postać unosi się lekko, by zrobić to, czego od dawna pragnie, nie zważając na jej spokojny sen. W mroku widać obnażone kły i złowieszczy uśmiech.
Demon poprawia osuwającą się na podłogę pościel, odgarnia kosmyk włosów z czoła i zwinnym skokiem czmycha na parapet okna, gdzie zostawia wyraźny ślad szponów. Za wszelką cenę jest gotowy bronić swego skarbu.

Sen się skończył.

Wraz z nadejściem dnia pojawił się zapach aromatycznej kawy. Niedługo pójdzie do pracy. Upaja się widokiem za oknem, a słońce otula jej twarz. Zachwyca się tęczą jesiennej natury. Coś jednak ją niepokoi.

Skąd wzięły się te ślady na parapecie?
Odpowiedz
#2
Trochę zbyt krótkie i lakoniczne. Koniecznie musisz przeredagować zdania, w których nie jest jasne, kiedy jest mowa o demonie a kiedy o śpiącej osobie. Na przykład pierwsze zdanie:

Tamlin napisał(a):Tajemnicza postać u wezgłowia łoża przygląda się, jak smacznie śpi.

Niby nie trudno się domyślić, że pierwszy człon zdania dotyczy demona a drugi już jego ofiary. Musi to jednak być jasno powiedziane, jako czytelnik nie powinienem się domyślać, ale otrzymywać jasną informację.
Właściwe to większość tego krótkiego tekstu jest w ten sposób zbudowana, że rozpatrując go pod względem logiki, nie wiadomo kiedy o kim jest mowa...
Odpowiedz
#3
Jako, że patrzę na Twój tekst z innej perspektywy, muszę napisać, że trafił bardzo głęboko...
Biedny i zarazem świetny ten demon.
Nie potrzebuję nic rozbudowanego, ale to tylko ja. Nie sugeruj się.

Pozdrawiam,
Sol
Jestem użytkownikiem Forum Literackiego. Interpretuję, jak czuję. Proszę o rzeczową i konstruktywną krytykę.
Odpowiedz
#4
Podoba mi się twój tekst. Myślę, że mógłby być częścią czegoś większego. Wielka szkoda, że to tylko krótki tekst.
,,Słowa przynależą do czasu, milczenie do wieczności."
Thomas Carle
Odpowiedz
#5
próbujesz sobie jakoś radzić z nocnym moczeniem? wiem, to okrutne jest pytanie, ale jeśli nie musisz pisać, to może przetestuj taką sytuację przez jakiś czas... zawsze jest szansa że wyrośniesz.

Ten komentarz jest zdecydowanie poniżej poziomu. Komentujemy utwór, nie autora. To oficjalne ostrzeżenie, kolejne skończy się warnem. K.
Odpowiedz
#6
Hmmm... wybacz, ale tu muszę wystosować jawny protest! Pytanie jest zbyt okrutne, moim zdaniem.

Pozdrawiam,
Sol
Jestem użytkownikiem Forum Literackiego. Interpretuję, jak czuję. Proszę o rzeczową i konstruktywną krytykę.
Odpowiedz
#7
Przepraszam Panie himilsbacher, ale czy ten komentarz to jakaś rzeczowa uwaga?
Odpowiedz
#8
Po pierwsze: Jeśli to miała być ukryta złośliwość, to nie musiała być przyjemna. Skoro to Forum jest dla WSZYSTKICH, to chyba znak, że każdy może coś napisać...

Po drugie, wytknąłeś jakieś błędy czy coś w tym stylu? Nie, bo i po co? Łatwiej jest 'rzucać aluzjami', prawda?

Tu nikt się nie PROSI o komplementy, a o konstruktywną krytykę! Osobiście mam już dość słownych gierek.

Pozdrawiam,
Sol
Jestem użytkownikiem Forum Literackiego. Interpretuję, jak czuję. Proszę o rzeczową i konstruktywną krytykę.
Odpowiedz
#9
Trochę krótki ten tekst, ale na pewno trafił do mnie. Czasami coś mi zgrzytało, ale nie jest źle. Nie popełniasz dużo błędów, a to dobrze.
"Umieramy,
spokojnie,
samotnie,
bezboleśnie"

Na górze link do wierszydła.
Odpowiedz
#10
(24-10-2010, 00:52)Tamlin napisał(a): Przepraszam Panie himilsbacher, ale czy ten komentarz to jakaś rzeczowa uwaga?

pisz bracie, po prostu mam już 61 lat i muszę z tym żyć. ale piszCool
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości