Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dawno, dawno temu
#1
[Obrazek: 2.png]

DAWNO, DAWNO TEMU - konkurs literacki!

Baśnie są bar­dziej niż praw­dzi­we nie dla­tego,
iż mówią nam, że is­tnieją smo­ki,
ale że uświada­miają, iż smo­ki można pokonać.
- Gilbert Keith Chesterton


termin nadsyłania prac: 17.02 do godziny 23:59

Pracę należy przesłać w załączniku pod adres prozaicy@vp.pl, w tytule listu umieszczając nazwę konkursu oraz autora pracy. Tekst należy zapisać w formacie .doc i nazwać tytułem utworu oraz jego autorem.


Kto z Was nie lubi bajek, kto z Was nigdy ich nie czytał - niech natychmiast wyjdzie z sali. Tym razem konkurs przeznaczony jest zdecydowanie dla zakochanych w baśniach i nieprawdopodobnych historiach o wróżkach.

Serdecznie zapraszam Was do podróży po nigdy niezapomnianym świecie walki dobra ze złem, po świecie, gdzie pocałunek prawdziwej miłości łamał każdą klątwę. Po świecie braci Grimm. Po naszym świecie.

Kolejny konkurs na Prozaikach jest - jak mi się wydaje - stosunkowo prosty, bo też temat jest wdzięczny. Dla tych o otwartych sercach i umysłach będzie to wyjątkowo łatwe pisanie. Mam nadzieję, że dzięki Dawno, dawno temu przypomnicie sobie wszystkie te wspaniałe baśnie, przypomnicie sobie, jak bardzo je kochaliście.
O co chodzi? Chodzi o napisanie własnej baśni, bajki* albo opowiadania fantasy. Zostawiam Wam ogromne pole do popisu, ale jak zawsze jest jeden kruczek - należy w swojej pracy wykorzystać jakiś motyw z utworów braci Grimm. Czy wszystko jest zrozumiałe? Puśćcie wodze fantazji i dajcie poprowadzić się przez las Czerwonego Kapturka, przez domek z piernika albo magiczne lustereczko. Bazujcie na jednym wybranym szczególe i stwórzcie kolejne piękne historie.

Pamiętajcie, że Wasze opowiadanie wcale nie musi się opierać na czymś bardzo charakterystycznym, ani nie musi być sztywną reinterpretacją. Możecie mieszać, kombinować, łączyć jedno z drugim - tylko jeden element powinien zgadzać się z tym panów Grimm. Co więcej, Wasze bajki wcale nie muszą być bajkami dla dzieci, jeśli wiecie, co mam na myśli.

Nagrody też będą, a i owszem! Mam dla Was tym razem dwie książki (pierwsze i drugie miejsce) wydawnictwa Fabryka Słów - to będzie główna zdobycz, o reszcie dowiecie się nieco później. Podobnie też za jakiś czas dopiero podam skład jury, gdyż najpierw muszę je skompletować.

Wasze prace nie mogą przekraczać sześciu stron w Wordzie, a czas macie do połowy lutego - myślę, że dacie radę napisać coś dobrego.

http://prozaicy.blogspot.com/2012/11/daw...racki.html

regulamin:
http://prozaicy.blogspot.com/p/regulamin-konkursu.html

Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości