"Dante's Inferno" vs. "God of War III" - TPP / PS3
#1
"Dante's Inferno" vs. "God of War III"
Playstation 3


Dante's Inferno

[Obrazek: 2288765.jpg]

Gatunek gry: gry akcji (TPP)
Wydawca polski: Electronic Arts Polska
Wydawca oryginalny: Electronic Arts Inc.
Data wydania oryginału: 05 lutego 2010
Oryginalna strona gry: http://www.dantesinferno.com/home.action
Język gry: Angielski
Tryby gry: Single player
Dostępna platforma: Playstation 3, Microsoft Xbox 360, PC
System operacyjny: Playstation 3

Mozna powiedzieć, że Dante's Inferno wiele zapożyczył z poprzednich części God of War. Niemniej, rózne combosy, wygląd postaci i bossów, oparawa graficzna jest na najwyższym poziomie. System karmy (Święty albo Grzesznik) sprawia, że grę możemy przejść przynajmniej dwa razy a na pewno nam się nie znudzi.
Smaczku dodaje fabuła pozycji, która oparta jest na twórczości czternastowiecznego pisarza Dantego Alighieri. Podczas rozgrywki, musimy wedrzeć się do piekła, do samego Lucyfera, by uratować naszą ukochaną, Beatrycze.

[Obrazek: 129154796.jpg]

Nasza miłość trafiła do piekła wyłącznie przez nas, ponieważ w przeddzień wyjazdu na krucjatę, daliśmy jej przysięgę, że będzie dla nas jedyną kobietą. Niestety nie dotrzymaliśmy obietnicy, szaleliśmy w gwałtach podczas krucjaty. Dusza Beatrycze zostaje strącona do piekła.
Przekonajcie się sami, czy uda nam się ją uratować.


God of War III

[Obrazek: 519971421.jpg]

Gatunek gry: gry akcji (TPP)
Wydawca polski: Sony Computer Entertainment Polska
Wydawca oryginalny: Sony Computer Entertainment
Data wydania oryginału: 17 marca 2010
Oryginalna strona gry: http://www.godofwar.com/
Język gry: Angielski/ Polski (dubbing)
Tryby gry: Single player
Dostępna platforma: Playstation 3
System operacyjny: Playstation 3


Poprzednie części tej serii wychodziły tylko na platformę Playstation 2, więc Sony miało ogromne pole do popisu wykorzystując potencjał nowej, lepszej konsoli. God of War III jest zdecydowanie najlepszą częścią sagi. Kratos powraca w swojej najlepszej formie.
Twórcy gry skupili się na walce z bossami. Efektowne zabijanie bogów sprawia bardzo dużo przyjemności. W grze będziemy mieli możliwość spotkania Hefajstosa, Hadesa, Herkulesa, a nawet i samego ojca Kratosa, Zeusa.

[Obrazek: 61372390.jpg]

Do rąk naszego bohatera dostajemy nowe bronie. Ogromne wrażenie sprawiają takie atrybuty, jak głowa Heliosa, gdy po prostu odrywamy mu ją, podczas starcia, czy też Szpony Hadesa, które ostrzymamy po zabiciu tego boga.
Aspektem godnym uwagi jest to, że na ekranie może pojawić się nawet do pięćdziesięciu wrogów, co daje nam niezłą jatkę. Oprawa wizualna uległa znacznej poprawie, przez co gra stała się wyjątkowym smaczkiem.
Warto zwrócić uwagę na polski dubbing. Moim zdaniem Bogusław Linda, użyczając głosu Kratosowi, wykonał kawał dobrej roboty. Podobnie jest z resztą ekipy dubbingowej. Dzięki nim gra stała się perełką na półkach.
Według mnie, największą radochę z gry sprawiają Quick Time Eventy, które są momentami w grze, w których to wykańczamy bossa. Trzeba zauważyć, że po śmierci, zestaw przycisków na padzie, ulega zmianie. Znaczy to tyle, że gdy efektownie kończymy Herkulesa (i innych), musimy wcisnąć na początku X. Po śmierci, na początku możemy wcisnąć równie dobrze trójkąt, kółko czy też kwadrat.
Naprawdę, polecam tę grę. Godziny świetnej zabawy, rozwiązywania zagadek i upojnych nocy u Afrodyty! Big Grin


Podsumowanie

Moim zdaniem, o wiele lepszy jest God of War III Graficznie jest przepiękny, rozwalamy bossów o stokroć większych od siebie i w ogóle lepiej bawiłem się podczas gry w tę grę.
Jednakże Dante's Inferno posiada wciągającą fabułę. Z grafiką jest nieco gorzej, ale i tak gra zaprasza na kilkanaście godzin świetnej rozgrywki. Chrześcijańskie smaczki tylko ubarwiają tę cudną grę.
Podumowując, dla mnie Kratos okazał się lepszy niż Dante.

Polecam obie gry!
Pozdrawiam, InF.
Odpowiedz
#2
Zdecydowanie "God of War"!!!!! Tongue Tongue Tongue
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz
#3
Jasne, że God of War.
Tylko moim zdaniem głos Kratosa brzmi znacznie lepiej w oryginale.

Odpowiedz
#4
God OF War - niszczy.
Ale i Dante's Inferno też jest całkiem przyjemneSmile
Jgbart, proud to be a member of Forum Literackie Inkaustus since Nov 2009.
http://www.youtube.com/watch?v=4LY-n9nx5...re=related

Necronomicon " Possesed Again" \m/
Necrophobic "Hrimthursum" \m/

EVERYONE AGAINST EVERYONE - CHAOS!
Odpowiedz
#5
A ja pokuszę się o inne stwierdzenie, dla mnie lepszy jest Dante's Inferno. Za fabułę, przekaz i fakt pokazania czeluści. Świetny projekt leveli, karanie lub błogosławieństwo. Rozwój postaci. Coś pięknego. Przeszedłem dwa razy i powoli mam ochotę na kolejny raz.
"...i obudził się z potwornym bólem głowy (...)...Basta!, krzyknął...lecz chwilę później zrozumiał. To śmierć jest największą niewolą, bowiem niewoli już żyjących..."
Odpowiedz
#6
Prawdę mówiąc to Dante's Inferno jest klonem GoW'a. Żadnych innowacyjnych wprowadzeń ani nic. Czysty klon. Już nawet DarkSiders, które jakoby miało być klonem GoW'a jest innowacyjne. Mimo, że nie mam PS2 ani PS3 to mam miłe wspomnienia z kumplami i God of War. Dante's Inferno to porażka. Chociaż fakt, ładnie zrobiona, ale porażka.
Niebo dla tego, kto rozpęta piekło!

Piekło dla tego, kto nie wierzy w niebo!
Odpowiedz
#7
God of War III jest niczym Clint Eastwood,a Dante's Inferno jak Steven Seagal. Seagal co prawda umie skopać kilka tyłków,ale to Eastwood r******a cały kosmos Smile
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#8
(07-06-2011, 20:51)Kelin napisał(a): Prawdę mówiąc to Dante's Inferno jest klonem GoW'a. Żadnych innowacyjnych wprowadzeń ani nic. Czysty klon. Już nawet DarkSiders, które jakoby miało być klonem GoW'a jest innowacyjne. Mimo, że nie mam PS2 ani PS3 to mam miłe wspomnienia z kumplami i God of War. Dante's Inferno to porażka. Chociaż fakt, ładnie zrobiona, ale porażka.

W jaki sposób Dante's Inferno może być klonem God of War, skoro Dante's wyszedł wcześniej? Data wydanie oryginału Inferna przypada na 5 lutego 2010, zaś GoW'a na 17 marca 2010.
Odpowiedz
#9
Ale GoW II wyszedł zdecydowanie wcześniej Smile
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#10
A, faktycznie, nie wziąłem tego pod uwagę. Przepraszam xD



Chryste... xD
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości