Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dżesika
#16
Dobrze się czytało, opowiadanie zaintrygowało od początku. Przerysowane z dobrym poczuciem humoru i nieco naciągniętą logiką, ale w granicach satyry jak dla mnieSmile

Zabrakło mi jednak jakiejś wspólnej cechy, ciągłości w całym tekście - zwłaszcza pomiędzy pierwszą a drugą częścią. Rozumiem, że koncepcja była taka, aby ukazać hipokryzję i banalność mediów w całej rozciągłości, ale jako czytelnik potrzebowałabym tutaj czegoś, co ten tekst scala. Główna bohaterka niby jest obecna cały czas i wszystko powinno grać, ale mam wrażenie, że cały czas oglądamy ją za bardzo "z zewnątrz", i dlatego końcówka, kiedy wreszcie mówi coś szczerego, jest dla mnie niesatysfakcjonująca.

Uwagi bardzo subiektywne i pewnie niezbyt umiejętnie ubrane w słowa, więc może tylko podpowiedzą jakiś punkt widzeniaSmile

A tekst generalnie na plus, dzięki za podzielenie się nim Smile
Odpowiedz
#17
Dziękuję Memorio Subiektywne czy nie, każde uwagi są bardzo cenne, bo pochodzą od czytelników, czyli grupy docelowej większości tekstów
Would you like to say something before you leave?
Perhaps you'd care to state exactly how you feel?
We say goodbye before we've said hello
I hardly even like you
I shouldn't care at all

Odpowiedz
#18
Się wziąłem i nie żałuję. Dobrze mi się czytało i łatwo wchłaniałem absurd, tak bardzo u nas prawdziwy. I zdziwiłoby się wielu ludzi jak oczywiście występujący w naszym kraju.
Dobrze napisane i skonstruowane. Potknąłem się na murach "obronnych". Powinno być chyba "obronnym". Rzeczywiście brakuje mi mocniejszego akcentu w zakończeniu, ale całość się broni jako przerysowana diagnoza zjawiska. Polska nie jest miejscem geograficznym, ale stanem umysłu. Niestety, tego umysłu. I nie jestem miłośnikiem Masłowskiej jako autorytetu. Jest powalona. W sprawach światopoglądowych występuję raczej jako konserwatysta. Ale wkurwia mnie zacietrzewienie i blokada na nowe.Ziemia już nie jest płaska!
Dobre, Katniss.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości