Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czarny czy biały?
#1
Ciekawe czy anioły mieszkające w niebie są białe, czy czarne.Czy ich łzy są pełne złota oraz rozpaczy, czy może szkarłatne niczym krew samego diabła.Któż z nas nie chciałby się tego dowiedzieć i nie ukłonić się jednemu z nich.Tak boskiemu,że nawet gdyby był stworzony z kamienia,ciepłe serce biłoby w jego piersi.

Westchnęłam.

O tak,chyba go widzę.Jego albo raczej ich…Stoją na baczność niczym armia niebios.Połowa z nich jest kruczoczarna niczym smoła.Wyraz bólu oraz nienawiści na ich twarzach przyprawia mnie o mdłości. Dlaczego mi to robią?

Szorstka dłoń jednego z nich dotyka mojego ciepłego policzka.Patrzę w jego głębokie,tajemnicze oczy.Czuję się jak rozbitek,dla którego nie ma już ratunku.Z chęcią zanurzyłabym usta w jego,tak ciemnych i pełnych śmierci.Jednak nie jestem do tego zdolna.

Stchórzyłam.

Boję się,że stracę duszę.Niechaj wystąpi ktoś z szeregu i mi powie…Czy pokochałam stworzenie czarta czy też Boga? A jeśli tego drugiego?Co będzie jeżeli Mu nie zaufam?Będę potępiona,strącona w przepaść ognia?

Zbliżyłam się do mojego kochanka.

Oddech anioła pochłaniał drobinki uczuć.Każda komórka mojego ciała przepełniona była namiętnością oraz niezwykłym podnieceniem.Zrozumiałam...Bóg mnie nie opuszcza.
[Obrazek: Piecz1.jpg]

Pokój.
Odpowiedz
#2
Hmm. Mam bardzo mieszane uczucia. Całość tekstu jest słaba moim skromnym zdaniem. Ale końcówka mnie zaskoczyła i pozytywnie zaskoczyła. Uważam, że ratuje tekst jako całość, ale mimo wszytko do ostatniego zdania to trochę nijakie... Nie wiem, co jeszcze napisać. Jestem lekko skonfudowany Smile
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
Co do całości, to niespecjalnie mi się to spodobało, takie mało wyraziste i "suche". Starałaś się by tekst był metaforyczny, ale niestety wyszedł niezrozumiały. Dodatkowo brak spacji po kropce i znakach zapytania przeszkadzał mi w czytaniu. Kolorem masz zaznaczone miejsca, gdzie powinny być spacje. Dodatkowo kolorem różowym zaznaczyłem miejsce, w ktrym powinien znajdować się przecinek.

(11-02-2010, 13:21)blackpepper napisał(a): Ciekawe czy anioły mieszkające w niebie są białe, czy czarne.Czy ich łzy są pełne złota oraz rozpaczy, czy może szkarłatne niczym krew samego diabła.Któż z nas nie chciałby się tego dowiedzieć i nie ukłonić się jednemu z nich.Tak boskiemu,że nawet gdyby był stworzony z kamienia,ciepłe serce biłoby w jego piersi.

Westchnęłam.

O tak,chyba go widzę.Jego albo raczej ich…Stoją na baczność niczym armia niebios.Połowa z nich jest kruczoczarna niczym smoła.Wyraz bólu oraz nienawiści na ich twarzach przyprawia mnie o mdłości. Dlaczego mi to robią?

Szorstka dłoń jednego z nich dotyka mojego ciepłego policzka.Patrzę w jego głębokie,tajemnicze oczy.Czuję się jak rozbitek,dla którego nie ma już ratunku.Z chęcią zanurzyłabym usta w jego,tak ciemnych i pełnych śmierci.Jednak nie jestem do tego zdolna.

Stchórzyłam.

Boję się,że stracę duszę.Niechaj wystąpi ktoś z szeregu i mi powie…Czy pokochałam stworzenie czarta czy też Boga? A jeśli tego drugiego?Co będzie jeżeli Mu nie zaufam?Będę potępiona,strącona w przepaść ognia?

Zbliżyłam się do mojego kochanka.

Oddech anioła pochłaniał drobinki uczuć.Każda komórka mojego ciała przepełniona była namiętnością oraz niezwykłym podnieceniem.Zrozumiałam...Bóg mnie nie opuszcza.
Nie robię wyjątków. Czarny, niebieski, pomarańczowy, czy nawet zielony jak zajdzie potrzeba.
Odpowiedz
#4
Tekst nie jest zły ale super też nie.
Podoba mi się pierwszy akapit- kiedyś zastanawiałam się nad tym jaki jest anioł... Smile
środek bardzo przeciętny ale zakończenie to kolejna rzecz która spodobała mi się w tym tekście Smile
Odpowiedz
#5
hmmm, a ja mimo tych komentarzy pozostanę w kręgu wielbicieli blackpepper - a ten tekst traktuję jako wprawkę... pozdrawiam Bart
Odpowiedz
#6
Temat dość oklepany i często poruszany - faktycznie bardziej przypomina wprawkę, ćwiczenie, a takie też muszą być Wink
Jeśli mogę Cię o coś prosić i udzielić Ci dobrej rady, rób spacje po znakach interpunkcyjnych. Pisanie w sposób, w jaki Ty to robisz, jest zazwyczaj uznawane za błąd, nie wspominając o tym, że bardzo ciężko się czyta.

Pozdrawiam i życzę weny Smile
Si je ne pouvais écrire je serais muet,
condamné a la violence dans la dictature du secret.

Po śmierci nie ma przyjemności.

[Obrazek: gildiaBestseller%20proza.jpg]
Odpowiedz
#7
Wyżej już kilka osób napisało o braku spacji, więc ja tylko dodam, że działają na mnie alergicznie.

Co do samego tekstu... No cóż, początek jakoś się zapowiadał. Temat aniołów może i jest oklepany, ale i tak go lubię Smile Niestety dalsza część mnie zaskoczyła, bynajmniej nie pozytywnie. Ogólnie nie wyszło źle, choć nie rozumiem przesłania ^^'
Maboroshi no basha wa yami o wake
Hikari no aru hou e
Yume to iu wana ga boku tachi o
Homura e izanau

"Lacrimosa" - Kalafina
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości