Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cykl "Miasto Boże": Reklamy i igrzysk!, zakrzyknął lud
#16
Root to był przypadek, albo przeznaczenie jakie szykował mi Google przeglądając wątek... xD
Ty się nie pytaj, tylko się bierz!!!
Rezygnuję z udzielania się na forum.
Wszystkim, którzy na to zasługują, wielkie dzięki za poświęcony czas i uwagę.
Odpowiedz
#17
Tajest! Jak tylko znajdę chwilę czasu... Wink
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#18
Dobre. Dobre! I myślę, że to tyko kwestia czasu, kiedy gdzieś stworzony zostanie taki program, a my kupimy format (bo przecież sami czegoś nie wymyślimy). Zacznie się od, na przykład, wyścigu dla ukraińskich emigrantów o brytyjski paszport dla zwycięzcy, a potem 'podziemne', krwawe wersje takiego wyścigu zaczną być coraz popularniejsze... spekuluję, oczywiście Wink ale w ludzi nie wierzę.
Odpowiedz
#19
Ha! Cóż za idea z tym wyścigiem! Placówka BBC Yorkshire nie jest tak daleko ode mnie, może się przejdę z pomysłem... Wink
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#20
A ja powiem tylko tak: brak mi słów (zaje***te [rzeczywiście brak mi słów, bo znów oceniam twoje dzieło tymi słowami]).

Człowieku, człowieku, rozwaliłeś mnie. Aż będę musiał usiąść w fotelu i pomyśleć.
natural born killer
Odpowiedz
#21
No dobra. Spodziewałem się czegoś tak dobrego jak "Kwestia wiary" i trochę się zawiodłem. Co prawda to miniaturka, ale i tak mogło być lepiej. Sądzę, że można by to jeszcze rozwinąć. No i jak dla mnie zbyt widoczne podobieństwo do "Uciekiniera". Na pochwałę zasługuję warsztat. Za tą opowiastkę stawiam 6/10. Poniżej czepialstwo.
Tak swoją drogą to w odpowiedzi na mój komentarz w "Kwestii wiary" tego linku mi nie podałeś Tongue

Cytat:- Ale mój comdev...- zaczął.

Spacja pomiędzy wielokropkiem a myślnikiem.

Cytat:A przecież musiał na czas dotrzeć do celu, musiał!

W moim odczuciu tu drugie "musiał" lepiej brzmiałoby jako osobne zdanie.
Moje opowiadania:

To tylko interes(fantasy)
Nieznany(science fiction)
Głos ludu(fantasy)

"Lepiej, by się nas bano niż kochano, jeśli nie da się osiągnąć obu tych rzeczy naraz."

Odpowiedz
#22
Cytat:Biegł przez rozgrzane lampami plazmowymi ulice.


Jako że taka "poetyckość" mi pasuje, to czepiać się nie będę, tylko z uśmiechem popędzę dalej Smile

Cytat:Był 23 sierpnia. Dawniej to słońce, nie lampy, nagrzewało w sierpniu ulice. Nie pamiętał tamtych czasów. Wspomnienia ginęły w chmurze pyłów i gazów, przesłaniających niebo. 23 sierpnia, godziny szczytu.

1. Spodziewam się, że powtórzenie 23 sierpnia było zastosowane przemyślanie. Ale dlaczego? Co w tym ważnego na tyle, żeby robić z czytelnika wariata i mu to powtarzać?
Chyba, że interpretujemy to pod kątem scenerii i sytuacji - pośpiech. Wiadomo, wtedy człowiek często sobie coś powtarza. Ale to narracja 3 osobowa.
2. Ginęły - znaczy że coś jeszcze miało zginąć, a jednocześnie - on już nic nie pamiętał. Chyba lepsze byłoby: zginęły. Hm... Zdecydowanie!

Cytat:Przepychał się przez tłum. Potrącał przechodniów i maszyny do spowiedzi, a to go spowalniało.

To zdanie taką grubą, czerwoną krechą odkreśliło się od reszty. Stylistycznie strasznie zaniża poziom, zwłaszcza: a to go spowalniało. Popraw, proszę, bo zgrzyta straaaaaaasznie!

Cytat:A przecież musiał na czas dotrzeć do celu,(!) musiał!

Proponuję rozdzielić kropką.

Cytat:Jeśli mu się to nie uda… Wolał nawet nie myśleć, co się wtedy stanie.


Kuleje, kuleje językowo, oj tak.

Cytat:Wpadł na wysoką blondynkę, która wyszła z mijanego właśnie solarium.

Państwo rydzykowskie i solarium - gryzie mi się to, ale dostrzegam nuty ironii i zgryźliwego komentarza, więc nie biję, nie robię ładnego: hytysz Smile

Cytat:Kobieta przewróciła się, a on poleciał na nią.

Te "a". Drugi raz o nie chodzi. Taki dziwny, patetyczny nastrój wprowadza.
A ON WPADŁ CI NA NIĄ!

Cytat:Czy aż taka wyzierała z nich determinacja?

Rozumiem, że chociaż narrator 3 osobowy to jednak niewszechwiedzący. Zobaczymy jak to dalej będzie funkcjonować.

Cytat:Skręcił w jakiś boczny, niezatłoczony zaułek

Gryzące się słówka. Rytm wytrącają. I trochę zbędne te niezatłoczony, bo zaułki z natury są niezatłoczone, warto byłoby wspomnieć, gdyby były zatłoczone.


Cytat:Po niecałych dziesięciu minutach intensywnego biegu dotarł do celu. Wszedł do starej, odrapanej budki telefonicznej i podniósł słuchawkę. Przyłożył ją do ucha i przez krótką chwilę, kilka sekund zaledwie, wsłuchiwał się w jednostajny sygnał. Uspokajał myśli.

Po czymś takim to ja bym uspakajał oddech. Intensywny bieg + 10 minut. Hm, jeżeli to jest android albo lekkoatleta, to ok, ale jeżeli nie, no to...

Cytat:- Chcę wykorzystać ostatnie kolo ratunkowe. Poproszę o pomoc publiczność.
Zapadła cisza. Po chwili w całym Mieście miliony gardeł spragnionych rozrywki zawyło w jednogłośnej aprobacie.

Yeah!

2. Zestawienie
Język - Pomijając fakt, że czasem zdarzają Ci się wpadki względem stylu, nie jest źle. Starasz się oddziaływać na emocje, a to klucz do serca czytelnika. Root, ale unikaj prostych konstrukcyjnie zdań.
Logika - Nie ma z tym problemów, choć fragment krótki.
Interpunkcja - Nie zauważyłem, ale też nie zwracałem zbytniej uwagi, na błędy.
Bohaterowie - Świrnięty człowiek epoki igrzysk religijnych. Mniam!
Pomysł - Powiedzmy szczerze - koncepcja jest świetna, ironia przemiła, więc wal wal wal w Rydzyka!

3. Podsumowanie

Całość jest naprawdę dobra. Po wyeliminowaniu paru minusów, wyszłoby to dosyć porywająco, bo nawet nie ciekawie, ale porywająco. I dłużej, dłużej prosimy!

4. Plusy i Minusy

Plusy:
Wszystko, prócz:

Minusy:
Błędów językowych

OCENA NUMERYCZNA 1-10:

7/10
Jeżeli myślisz, że Twój tekst jest dobry, napisz do mnie.
Wszystko da się naprawić.

Odpowiedz
#23
Wow, dzieki za odwiedziny, Panowie Smile

Predatorze, wyczuwam sakrakzm czy autentyczne zauroczenie? Big Grin

Asc, linku nie podałem bo --> Patrz niżej.

Arche, dzięki za wnikliwą analizę. Niestety, raczej nie poprawię tego utworu, bo --> Patrz niżej.

Osobiście uważam ten tekst za słaby, sam na pewno nie dałbym mu więcej niż 4/10 Smile Nie mam czasu ani pomysłu na rozwinięcie ani ulepszenie tego kawałka, poza tym jest on łudząco podobny do "Uciekiniera", jak wspomniałeś, Asc.

Generalnie - bez żalu pozwolę temu kawałkowi pokryć się kurzem i zginąć w morzu zapomnienia Big Grin
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości