Ankieta: Twoja wiedza o psychiatrii...
Ankieta jest zamknięta.
ogranicza się do znajomości pojęcia ,, depresja''
20.00%
1 20.00%
nie jest dla mnie ważna
0%
0 0%
interesuje mnie ten temat
40.00%
2 40.00%
temat jest zbyt odległy
40.00%
2 40.00%
Razem 5 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Co wiemy o chorobach psychicznych?
#1
Z racji tego, że to kawiarenka chciałam dodac również temat niezwiązany z literaturą. Może, kiedy odwiedzalność forum wróci do normy ktoś tu zajrzy. To bardzo ważne dla mnie! Zbieram informacje do artykułu nt. wiedzy o psychiatrii w codziennym życiu. ( nie martwcie się to tylko szkolna gazetka Imaginatio) Po drugie jestem dośc osobiście związana z tematem.

Oto kilka pytań, ale możecie się wypowiadać także od siebie ( w sensie dodać coś mniej związane ze stricte pytaniami, które zaraz podam). Nie musicie odpowiadać na wszystko.

1. Psychiatria w literaturze. Skojarzenia.
2. Styczność z psychiatrią na co dzień. Myślicie, że jest bardziej ukrywana czy może eksponowana. Ew. wasza styczność przykłady, wrażenia. Ew. wizyta u psychiatrii, jeśli nie skojarzenia z lekarzem tej specjalizacji lub ,,zasłyszane''.
3. Jak zapatrujecie się na ten temat - jest bardzo odległy czy bliższy? Lub inne.
Lapsus Calami

Licho nie śpi
Insomnia też

Lapsus Calami
Odpowiedz
#2
1. Szczerze mówiąc żadnych.
2. Trochę nie wiem jak na to odpowiedzieć. Bo psychiatria sama w sobie, jako nauka czy specjalizacja, nie jest jakoś kontrowersyjna, wstydliwa itp. więc jej częstotliwość i moc występowania w codziennym życiu nie jest szczególny. Lecz gdy przychodzi co do osób psychicznie chorych, jest inaczej. W świadomości większości Polaków osoba chora nie powinna być pokazywana publicznie, tylko siedzieć w domu zamkniętym na cztery spusty. I nie wyglądać przez okno, bo ktoś zobaczy.
3. Nie da się tego sprecyzować, jednego dnia nie będziesz pamiętać co to takiego jest, a następnego wypełni cały twój dzień. Ale jak mówiłem, dla Polaków(przynajmniej, mentalności innych narodów nie znam) lepiej żeby tego nie było, a jak jest to schowane.
Odpowiedz
#3
Dziękuję Bogus! Brawo za komentarz.
Lapsus Calami

Licho nie śpi
Insomnia też

Lapsus Calami
Odpowiedz
#4
1. Huhm. "Szklany klosz" Sylvii Plath, "Milczenie owiec", "Pachnidło" Suskinda.
2. Psychiatria - j.w. Osoby chore czy leczenie albo wizyta to już inna sprawa, dla większości ludzi, z którymi miałam styczność bardziej temat do plotek i szemrania, albo niewybrednych żartów, niż do normalnej rozmowy. Chociaż nieraz wzbudza kontrowersje i emocje, szczególnie kiedy mowa o chorobach psychicznych w kontekście popełnionych przestępstw.
3. Chyba powtórzenie pytania z ankiety Smile Psychiatria nie jest jakoś szczególnie mi bliska, bardzo dużą wiedzą na ten temat też nie mogę się pochwalić, ale temat nie jest mi całkiem obojętny. No i często jest inspirujący Smile
Odpowiedz
#5
Tak powtórzenie Wink tak miało być. Dzięki.
Lapsus Calami

Licho nie śpi
Insomnia też

Lapsus Calami
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości