Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co miesiąc to samo
#1
pierwsze trzy dni rozbrykana 
unoszę się na falach i śpiewam
potem jest już tylko gorzej 
sznur butelek czeka na swoją kolej
nie pomaga Pink Floyd 
seks ser czy merlot
tylko las za oknem jeszcze mnie chce
jeszcze kusi jeszcze lubi
tam z moich fantazji wiję sobie wianek
ozdabiam buźkę i marzę
zostało tylko parę lat 
szorowania kibli po szajbusach
przyjdzie odwilż 
powieje mnie w stronę Polski
tej najpiękniejszej z kobiet
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#2
pierwsze trzy dni rozbrykana 
unoszę się na falach i śpiewam
potem jest już tylko gorzej 
sznur butelek czeka na swoją kolej
nie pomaga Pink Floyd 
seks ser czy merlot
tylko las za oknem jeszcze mnie chce
jeszcze kusi jeszcze lubi

wianek wiję z fantazji
ozdabiam i marzę
zostało tylko parę lat 
szorowania kibli po szajbusach
przyjdzie odwilż 
powieje mnie w stronę Polski

- najpiękniejszej z kobiet


Tak mi się poczytało - pozdrawiam Smile
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -



Odpowiedz
#3
Każdy ma prawo do swojej wizji, ale oryginał pozostaje jeden.
Peel uwielbia marzyć w lesie i dlatego zaznaczyłam, że....

....tam z moich fantazji wiję sobie wianek.....

Nowe rozmieszczenie zdań - ciekawe. Czuję  to jednak mocniej gdy czytam jednym tchem.
Dziękuję za odwiedziny i miło pozdrawiam. Smile Smile
vio.
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#4
(09-01-2019, 19:57)viosenna napisał(a): Każdy ma prawo do swojej wizji, ale oryginał pozostaje jeden.
Peel uwielbia marzyć w lesie i dlatego zaznaczyłam, że....

....tam z moich fantazji wiję sobie wianek.....

Nowe rozmieszczenie zdań - ciekawe. Czuję  to jednak mocniej gdy czytam jednym tchem.
Dziękuję za odwiedziny i miło pozdrawiam. Smile Smile
vio.
To tylko moją impresja, nic ponadto i cieszę się , że znowu jesteś. Pozdrawiam i czekam na następne Smile
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -



Odpowiedz
#5
(09-01-2019, 22:29)Julia napisał(a):
(09-01-2019, 19:57)viosenna napisał(a): Każdy ma prawo do swojej wizji, ale oryginał pozostaje jeden.
Peel uwielbia marzyć w lesie i dlatego zaznaczyłam, że....

....tam z moich fantazji wiję sobie wianek.....

Nowe rozmieszczenie zdań - ciekawe. Czuję  to jednak mocniej gdy czytam jednym tchem.
Dziękuję za odwiedziny i miło pozdrawiam. Smile Smile
vio.
To tylko moją impresja, nic ponadto i cieszę się , że znowu jesteś. Pozdrawiam i czekam na następne Smile

Dzięki Julio za miłe słowa. Smile Pozdrawiam z mokrej i nudnej Holandii.
Twoja impresja jest ok, ten oddech między strofkami  coraz bardziej mi się podoba.
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#6
Las w kontekście depresji, melancholii i tęsknoty, to tak średnio mi się kojarzy.
Ale obrazek Ci się udał, melancholijny, naznaczony prawdziwymi emocjami.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
(13-01-2019, 13:34)Gunnar napisał(a): Las w kontekście depresji, melancholii i tęsknoty, to tak średnio mi się kojarzy.
Ale obrazek Ci się udał, melancholijny, naznaczony prawdziwymi emocjami.
Pozdrawiam

Gunnar... piszę peel, ale to ja... życie na obczyźnie jest niewyobrażalnie ciężkie jeśli się kocha Polskę. Myślę o niej codziennie i tęsknię nieustannie...
Dziękuję za odwiedzinki i komentarz - jestem gorącą zwolenniczką natury - i las jest w tym wierszu moją odskocznią - miejscem na żale, radość, tęsknotę za krajem, smutki i wszystko inne - on jest taki niewzruszony, żyje swoim życiem obojętnie co się dzieje na tym pokręconym lecz cudownym świecie. Zachwyca mnie jego cisza i to, że przyjmuje moje łzy bez paniki, aplauzu czy konsternacji, ściera je tylko i osusza powiewem niestety nie polskiego wiatru - lepsze to niż brak jakiegokolwiek lasu. Ciepło pozdrawiam Smile
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#8
(15-01-2019, 09:12)viosenna napisał(a): Gunnar... piszę peel, ale to ja... życie na obczyźnie jest niewyobrażalnie ciężkie jeśli się kocha Polskę. Myślę o niej codziennie i tęsknię nieustannie...
Dziękuję za odwiedzinki i komentarz - jestem gorącą zwolenniczką natury - i las jest w tym wierszu moją odskocznią - miejscem na żale, radość, tęsknotę za krajem, smutki i wszystko inne - on jest taki niewzruszony, żyje swoim życiem obojętnie co się dzieje na tym pokręconym lecz cudownym świecie. Zachwyca mnie jego cisza i to, że przyjmuje moje łzy bez paniki, aplauzu czy konsternacji, ściera je tylko i osusza powiewem niestety nie polskiego wiatru - lepsze to niż brak jakiegokolwiek lasu. Ciepło pozdrawiam Smile
To widzę, że mamy kilka wspólnych cech.
Niegdyś rozważałem wyjazd za granicę, ale powstrzymało mnie własnie przekonanie, że nigdy nie będę się tam czuł "jak u siebie" w przeciwieństwie do mieszkania w jakimkolwiek miejscu w Polsce. Też kocham naturę - w lecie spędzam w lesie i na łąkach 2-3 godziny dziennie, i to najlepiej odnawia wewnętrzny spokój i życiowy "zen" Wink
Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#9
Podoba mi się melodyka tego wiersza. Świetny tekst na piosenkę...
Nie jestem w stanie wyobrazić sobie, co się czuje na obczyźnie, ale wiem, że nie odnalazlabym się tam.
Twój wiersz ujął mnie szczerym przekazem.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#10
Nostalgiczny wiersz, nie każdy nadaje się na obywatela świata...
Odpowiedz
#11
Dziękuję za miłe komentarze Smile
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości