Cisza w eterze
#1
Zauważyłem problem na forum. Problemem jest masa użytkowników piszących posta na miesiąc. Codziennie statystyki "Kto był w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin" są wypchane po brzegi, jednak tylko ze 20 % userów dodaje jakiekolwiek posty na forum. Poezja stoi twardym murem, rozkwita i jest jej duża ilość, za to proza jęczy w kącie i cicho popłakuje. Publikacja opowiadania nie-miniaturowego osiem do dziesięciu razy na miesiąc! Miniaturek więcej, ale też nie zatrważająca ilość. Pod utworami cisza, trzy może cztery komentarze, z czego połowa to komenty autora. Ludzie odpowiedzialni za recenzje sobie bimbają (Oprócz Magicznego), chyba po to chcieli być recenzentami by recenzować utwory? Nie napisałem tego postu by przedstawić propozycję uzdrowienia forum, lecz wywołać dyskusję o tym. Był już jeden taki temat w "Propozycjach Zmian", lecz nic nie zmienił...
Odpowiedz
#2
Miejmy na względzie różnicę w czasie, jaki trzeba poświęcić na napisanie czegoś dobrego prozą, a jak długo pisze się wiersz. To drugie oczywiście bardzo różnie, ale nie możemy porównywać. Może z tą prozą nie jest AŻ TAK źle, jak myślimy o tym po zestawieniu z poezją?
Ale fakt pozostaje faktem, że większość odwiedzających VA pozostaje biernymi obserwatorami.

Wysłane przez Tapatalk

Odpowiedz
#3
Moim zdaniem nie powinno się porównywać poezję z prozą na forum. To, że owej prozy jest mniej niż wierszy nie jest żadną nowością. Na każdym innym forum również można zauważyć to zjawisko. Podstawowa różnica jest taka, że wiersz, z reguły, pisze się zdecydowanie szybciej i często ma kilka lub kilkanaście linijek. Tekst ciągły jest zdecydowanie dłuższy i wymaga więcej pracy, jak nie umysłowej, to chociaż tej technicznej, by postawić w odpowiednim miejscu przecinek, dobrze sklecić zdanie itd.
Odpowiedz
#4
Oczywiście na waszym miejscu bym się nie przejmowała. Poza tym uważam, że poziom prozy jest nawet lepszy od działu poezja. Ja sobie tylko czytam i tak mogę to zauważyć. Chyba teraz doszło wielu nowych stałych komentatorów, więc myślę, że to kwestia czasu.
Lapsus Calami

Licho nie śpi
Insomnia też

Lapsus Calami
Odpowiedz
#5
Nie chodzi mi o ogólny proces tworzenia. Po prostu zauważam, że poezja na forum z biegiem czasu rozwija się prężnie, a proza słabnie. Porównuję to do tego, co było gdy zarejestrowałem się na forum.
Odpowiedz
#6
Mam pewien sposób na przynajmniej częściowe rozwiązanie problemu - zacznij więcej czytać i komentować! Wink Wtedy na pewno z chęcią wstawię coś na forum, wiedząc, że znajdzie się ktoś, kto umie przeczytać więcej niż dwie strony tekstu i wystawić temu solidną, czytelniczą ocenę Smile
Odpowiedz
#7
Księżniczko, w miarę swoich sił czytam i komentuję Big Grin Tylko teraz ciężko, gdy człowiek 3 godziny w domu Smile
Odpowiedz
#8
Możesz apelować i tak dalej, ale co z tego, gdy ludzie po prostu nie chcą komentować i tyle? Ja na przykład nie potrafię poprawiać technicznie, mogę co najwyżej dorzucić dwa zdania o moich odczuciach. I wrzucać swoje "dzieła". Trzeba liczyć tylko na maniaków jak Piramida czy miriad Tongue Ja tu jestem ostatnio niestety tylko od święta
"By człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw przećwiczyć batem"
Odpowiedz
#9
Hahahahaha, poezja rośnie w siłę? Poezja tutaj to kanał. Ilość zazwyczaj nie idzie w parze z jakością.
Nieuzasadniony problem związany nie wiem z czym. Chcesz zachęcić użytkowników do pisania większej ilości tekstów prozatorskich, do komentowania czy do czego w końcu?
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości