Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cienie
#1
drzewa okryte szronem
rozświetlają nocą ulice cienie
wtulają się w twoje dłonie
są czy drzew
 
odeszły świtem




Odpowiedz
#2
Widzę ,że u Ciebie też zimowo dzisiaj .U mnie też ślcznobiało
Odpowiedz
#3
(08-02-2018, 08:43)goia55 napisał(a): drzewa okryte białym szronem
rozświetlają nocne ulice cieniem
wtulają się w dłonie twoje
czy drzew cienie

Wydaje mi się, iż pomysł przerósł wykonanie (chyba że w ogóle nie zrozumiałam zamysłu Autorki).
Trochę za dużo tego "cieniowania" - tytuł, a potem jeszcze dwa razy w treści. Pewnie to zamierzone, ale wydaje mi się jednak niefortunne. Myślę, że dobrze byłoby zmienić choć tytuł - może na taki, który nada kontekst wypowiedzi (albo przeciwnie, podkreśli wieloznaczność). 
Do tego nietrafiona, dla mnie, jest także wersyfikacja. Dobrze byłoby tu pogmerać, koncept jest tego wart.
Odpowiedz
#4
Faktycznie narmiar cienia...
Odpowiedz
#5
Popracuj nad cieniem, tymczasem dla Ciebie na zachętę upominek muzyczny Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#6
(08-02-2018, 16:20)Miranda Calle napisał(a): Popracuj nad cieniem, tymczasem dla Ciebie na zachętę upominek muzyczny Smile

Dzięki za upominek, co prawda Beata K. to nie moja bajka i nie te cienie, ale kto nie lubi upominków Smile
myślę, myślę i chyba coś wymyślę Confused
Odpowiedz
#7
Ode mnie:

drzewa okryte białym szronem - szron zawsze jest biały więc ... podciągam to pod pleonazm
rozświetlają nocne ulice cienie - a nie rozświetlają nocne uliczne cienie? albo ( i to chyba ciekawiej i bardziej tajemniczo zabrzmi) rozświetlają nocą ulice cienie
wtulają się w dłonie twoje - niepotrzebna inwersja wystarczy - wtulają się w twoje dłonie
są czy drzew - tutaj fajna zabawa słowem

odeszły o świcie - wydaje się takie zwykłe o ile ( moim zdaniem ) ciekawiej brzmi - odeszły świtem

Pozdrówki
Odpowiedz
#8
(08-02-2018, 19:08)BJKlajza napisał(a): Ode mnie:

drzewa okryte białym szronem - szron zawsze jest  biały  więc ... podciągam to pod pleonazm
rozświetlają nocne ulice cienie  - a nie  rozświetlają nocne uliczne cienie? albo ( i to chyba  ciekawiej i bardziej tajemniczo zabrzmi) rozświetlają nocą ulice cienie
wtulają się w dłonie twoje - niepotrzebna inwersja  wystarczy - wtulają się w twoje dłonie
są czy drzew  - tutaj  fajna zabawa słowem  

odeszły o świcie - wydaje się takie  zwykłe o ile ( moim zdaniem ) ciekawiej brzmi - odeszły świtem

Pozdrówki

rozgadana jestem; sugestie jak najbardziej trafne i jeżeli pozwolisz skorzystam; serdecznie dziekuję
Odpowiedz
#9
Sugestie niebieskiego - są w przeważającej mierze trafne Big Grin Oczywiście mogą się zdarzyć jakieś "baboki"- jak wszędzie. Na skorzystanie nie trzeba pozwolenia, należy czerpać garściami Big Grin
Odpowiedz
#10
(09-02-2018, 15:22)BJKlajza napisał(a): Sugestie niebieskiego - są w przeważającej  mierze  trafne Big Grin Oczywiście mogą się zdarzyć jakieś "baboki"- jak wszędzie.  Na  skorzystanie nie trzeba pozwolenia, należy czerpać garściami Big Grin

chwilowo nastrój minorowy; fajne te roześmiane buźki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości