Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chwila
#1
proszę masz chwile?
to tylko chwila
życie to dłuższa chwila
więc masz dla mnie chwile?
to tak nie wiele jedna chwila
możesz uczynić mnie szczęśliwym
dzięki tej chwili mogę ocalić
twoje istnienie od czegoś złego
nie zdajesz sobie sprawy że
mógł cię teraz samochód zabić?
widzisz to tylko jedna głupia chwila
ale ty tego i tak nie zauważysz
dla ciebie liczy się zmarnowany czas
chodź i tak robisz ciągle jedno
pieniążki w twej głowie ich tam zawsze pełno
w końcu docenisz dar od Boga ciepło rodziców
ale wtedy będzie już za późno wspomnisz moje słowa
zrozumiesz co straciłeś
już nie będzie opcji zaczęcia wszystkiego od nowa...
w sekundzie twoje życie prysło..

na razie wstawiam tu ( jak wcześniej pisałem proszę o potraktowanie tego tak jak wcześniej)
Odpowiedz
#2
Takie miłe w swej prostocie, że aż fajne.
Cytat:proszę masz chwile?
to tylko chwila
życie to dłuższa chwila
więc masz dla mnie chwile?
to tak nie wiele jedna chwila

Trochę za dużo tych powtórzeń. Dwa to już jest wiele.

Cytat:dla ciebie liczy się zmarnowany czas

a to fajne, i w tę stronę proszę podążać.

Cóż, mamy kolejny patosik. Taki do poczytania, taki na chwilę. Cóż w głowie to na długo nie zostanie, ale przynajmniej można sobie przypomnieć o pewnych rzeczach. Kolejny tekst w stylu przypominajki. W sumie nic wielkiego. Popracuj jeszcze nad odpowiednim podaniem przekazu, tak na początek.Smile
2/5


[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#3
jest tu przekaz widać nie widzisz tego dalszego przekazu... ilość powtórzeń zamierzona by trafił komuś do głowy prosto tak jak irytacja ilości powtórzeń
Odpowiedz
#4
Wybacz, ale powieścią raczej bym tego nie nazwała, ale paroma zdaniami z zamierzonym sensem.
Moja rada jest taka, by zrezygnować z powtórzeń, a ując to inaczej, ponieważ w taki sposób nie osiągniesz zamierzonego celu.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#5
już go osiągnąłem tak na prawdę w głowach tych co rozumią o co w tym chodzi, chodzi o to by dostrzegać każdą piękną chwilę bo codziennie ludzie umierają i możesz to być ty i nie ma sensu gonić za pieniążkami i zapominać o najważniejszych rzeczach jakimi np są miłość do innej osoby...
to nie powieść napisałem coś pod tekstem radzę sprawdzić inne moje prace
Odpowiedz
#6
Autorze, tutaj nie oceniamy samego przesłania. Bo równie dobrze mogę napisać jedno zdanie i też będzie ok. Dajmy na to np. "Ciesz się chwilą, bo może się okazać, że zginiesz marnie" Tutaj również bierzemy pod uwagę warsztat(technika), oraz właściwości merytoryczne.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#7
(16-11-2012, 22:16)Piramida88 napisał(a): Autorze, tutaj nie oceniamy samego przesłania. Bo równie dobrze mogę napisać jedno zdanie i też będzie ok. Dajmy na to np. "Ciesz się chwilą, bo może się okazać, że zginiesz marnie" Tutaj również bierzemy pod uwagę warsztat(technika), oraz właściwości merytoryczne.

No właśnie, to jest odpowiedź na te wszystkie gregormina komentarze o naszym niezrozumieniu jego tekstów. Przesłanie to jedno (pomijając to, że zupełnie nie odkrywcze), a ujęcie go w słowa by ludziom się podobało to drugie. Chyba o tym zapominasz Gregu...
"By człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw przećwiczyć batem"
Odpowiedz
#8
Znów jedyne z czy mi się kojarzy tekst to utwór Paktofoniki.
Oj chyba ktoś za dużo się naoglądał 'Jestem Bogiem', czy jak to się tam ta biografia Magika nazywa.
I 'Pieniążki' (pomijając infantylność) to są np jednogroszówki, czy jednocentówki, innymi słowy takie małe monety.
Pozdrawiam
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz
#9
Cieniutko, bardzo cieniutko.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości