Canon vs Nikon
#1
Witam, odwieczna walka Canona vs Nikona Smile U mnie plusuje Canon bo ma tańsze body, za to Nikon ma superowskie i drogie body. W Canonie plusem jest obiektyw eLka! A wy jak oceniacie?
Odpowiedz
#2
Cannon! Po prostu mam zaufanie do tego sprzętu i tej marki Smile
pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Cannon vs Nikon to pytanie pozbawione sensu. Znajdą się zwolennicy i jednej, i drugiej marki. To tak samo jak iPhone vs Android czy PC vs Mac. Sam posiadam Nikona, ale wielu moich znajomych (zarówno profesjonaliści jak i amatorzy) podsiada Canona. Uważam, że są sobie równe - a reszta to kwestia przyzwyczajenia.

(11-11-2012, 01:27)amareenku00 napisał(a): W Canonie plusem jest obiektyw eLka! A wy jak oceniacie?

Sądzę, że trochę bez sensu podawać jako przykład obiektyw, skoro pierwszą rzeczą po zakupie aparatu powinno być dokupienie ze dwóch obiektywów Smile
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#4
Zgadzam się z Rootsratem, obie firmy produkują świetne aparaty cyfrowe. Sensowniejsze byłoby pytanie: Nikon czy Sony, bo w tym wypadku mogłaby już zaistnieć żywa dyskusja między zwolennikami obu tych marek. Za Sony przemawia na pewno niższa cena, która nie ma wpływu na jakość sprzętu. Natomiast Nikon to prawie legenda wśród aparatów. Jakie jest wasze zdanie?
Odpowiedz
#5
A ja bym strzelił, Pentax i tyle, o! Najlepiej K5 Smile

A tak serio - złotą rączką nie czynią narzędzia, ale dryg / talent / godziny spędzone na samodoskonaleniu.

Natomiast jeżeli kupuje się już lustrzankę, to wypadałoby ją nabywać uwzględniając rynek szkieł, do każdej marki (także rynek wtórny, w zalezności o nakładów na jakie możesz sobie pozwolić). Bo jeżeli kupujesz tylko do 'zdjęć z wakacji' lub 'cioci na urodzinach', lepiej kup kompakt (tutaj jakakolwiek firma jakość będzie zbliżona), bo lustrzanki i tak nie wykorzystasz więcej niż w 10% (i to zwykle na trybie 'auto') Tongue

Mając wybór z tych dwóch, pewnie poszedłbym bardziej w Nikona (którego ostatnio sobie przyrównywałem to Pentaxa, szykując nowy koszyk zakupów). Ale to jak porównywać dwa trzystumetrowe mieszkania... Kwestia własnych preferencji.
Odpowiedz
#6
Generalnie obie marki się liczą w grze, ja osobiście używam Nikona ale czemu to sam nie wiem, ostatnio zastanawiałem się nad 3d mark z Canona i całkiem fajnie śmiga.
Odpowiedz
#7
Miałam kiedyś Nikona (może i jakiś starszy model) ale od niedawna mam Canon EOS 1200D i moim zdaniem (zdaniem amatora) zdecydowanie lepszy jest canon, nie pamiętam teraz już jaki model był tego Nikona (też lustrzanka), ale może jakiś starszy czy nawet porównanie byłoby bez sensu (tak jakby porównać LG L7 z samsungiem galaxy 3 note). W każdym razie ja jednak stawiałabym na canona Smile
A szamba betonowe są lepsze od plastikowych Tongue
Odpowiedz
#8
Ja osobiście zdecydowałem się na Canona 60D i nie narzekam. Z Nikonami miałem bardzo niewiele do czynienia. Gdy kupowałem swój aparat to Canon był akurat najlepszym wyborem dla tych, którzy chcieli kompromisu pomiędzy fotografią a filmowaniem - i to mnie przekonało. No i ostrzenie na nieskończoność przy szkłach w M42 bez używania dodatkowej soczewki - to też silnie przyczyniło się do decyzji.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#9
Ja mam Nikona D300, ale i Canonnem mi się dobrze robiło zdjęcia. Mnie przekonały kolory w Nikonie.
___________________________
http://www.zumi.pl/matysart%7C.pl+Radom,namapie.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości