Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biały Krecik
#1


w małym miasteczku
nad samą rzeczką
Filipek mieszkał mały
kochały go dzieci
i mamy kochały
bo Filipek to
grzeczny i mądry
Krecik
ale biały

dzień dobry zawsze mówi
uśmiechał się zawsze
i zaśpiewał piskliwie
bo jak powiedział
dzieci lubi
a głosik jego
taki cichutki
leci po brzegu
jak rozsypane nutki

mały Karolek
znając Krecika z ekranu
mamę pyta
zdumiony
jeszcze zaspany
dlaczego on biały
dlaczego on bały

bo to syneczku taki pływaczek
wykąpał się w rzeczce
bo popływać chciał jak raczek
no i w tej rzeczce
co ją polubił
jak widzisz brudnej
kolory pogubił
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#2
Nawet fajne i spodobało mi się. Troszkę naiwne, nawet jak na bajkę, ale pomysł jest w miarę ok.
Jakieś tam zadatki masz starysto. Czekam na następną.
Fajne by były bajki, gdyby się kończyły bardziej nietypowoWink3/5
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#3
Cytat:w małym miasteczku
nad samą rzeczką
Filipek mieszkał mały
kochały go dzieci
i mamy kochały
bo Filipek to
grzeczny i mądry
Krecik
ale biały
Tylko ten fragment mi psuje czytanie, nie wiem - jakieś krótkie wersy.

Dzieciom pewnie by się spodobało, dorośli mogą poszukać podtekstu o tolerancji dla innych ras i ekologii, chociaż dzieci pewnie tego nie wychwycą.
Jest dobrze.
Odpowiedz
#4
Dziwnie mi się to skojarzyło Big Grin Choć początkowo z wszystkim dobrze znanym Krecikiem ale tym zza Czeskiej granicy. Ten nasz czy raczej Twój Starysto biały wybielony to musi być naprawdę nie lada urwis. Choć dziwne myśli o zatrutych rzekach przez mą głowę przeleciały. Bo jakby nie patrzeć a brudne a bieli to Big Grin


Ps. myślałeś kiedyś nad miniaturą w prozie Smile?


Pozdrawiam Cię ciepło
Patryk.


ps. Ocenki nie wystawiam ale bardzo miło było mi wpaść i poczytać Smile Świąteczny humor gwarantowany.

ps2. Up Hanzo ja chyba jestem takim dzieckiem Tongue
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#5
Hahaha Big Grin
Fajna bajka. Biedny ten krecik, taki bialutki.
Dzieci, które by to zobaczyły, z pewnością byłyby zachwycone Big GrinTongue
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#6
Hah! Panie! Normalnie bomba! Coraz bardziej mnie przekonujesz, ze masz w sobie prawdziwy potencjał, tylko że masz tez skłonnosć do diametralnie kontrastujących z tym potencjałem niedoskonałosci, tj. popełniania błędów, nawet na poziomie językowym, co nieraz widziałem, i to w najcześciej wiele psuje. No i poza tym wdziera sie w twoją twórczosc czasem troche dziwactw (z kolei trudno by mi było znaleźć twój komentarz, który bym zrozumiał;] tam to dopiero są dziwactwa). Za to tutaj? Popisałeś się na równi i pomysłem, i warsztatem. Poziom: zaawansowany;] Naprawde. Tak jak często gryzę się w język (w palce, coby do klawy ich nei dopuscic) by nie pisac nikomu czegos w stylu: wyslij to gdzies, a zobaczysz, ze cie wysmieją. Tak tutaj mogę spokojnie powiedzieć: ten wierszyk mógłby gdzies startować do poważnej publikacji. Świetne.
Acha, wszystko to pod warunkiem, że to twój autorski tekst;] i że biały krecik (ew. inne zwierzątko) to cos twojego.
Odpowiedz
#7
czyli z jednej strony pisanie kodem z marsa, a z drugiej baśnie i mały krecik. niezły plan! mnie się przyznam gęba uśmiechnęła jak Adasiowi, mojemu 3 miesięcznemu bratankowi, a to przyjemne uczucie. tylko jedno mi nie leży:

Cytat:bo popływać chciał jak raczek

może lepiej tak:

Cytat:bo to syneczku taki pływaczek
wykąpał się w rzeczce
bo chciał jak raczek
no i w tej rzeczce
co ją polubił
jak widzisz brudnej
kolory pogubił

wiadomo, że chodzi o pływanie, a do rytmu jakoś

serdecznie pozdrawiam!
Odpowiedz
#8
a ja sie nie zgodze. było lepiej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości