Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezdech
#1
nie zawsze można dać im głos
swym wątpliwościom i uczuciom
o tych ostatnich mówiąc wprost
a o tych pierwszych cicho nucąc

niekiedy lepiej wstrzymać dech
żeby tej chwili nim nie płoszyć
niech nadal trwa logice wbrew
co szczęście chciała w nas spustoszyć
Odpowiedz
#2
Ładne. Bardzo ładne. Świetne. Wyśmienite. Dalej wymieniać? Big Grin

Piszę tylko jako czytelnik - dla mnie jest bosko. I zazdroszczę Ci, Panie Piotrze. Nie dość, że piszesz świetne opowiadania, to jeszcze wiersze na bardzo wysokim poziomie!
Odpowiedz
#3
A mnie się panie Piotrze nie podoba. Po panu spodziewałem się czegoś lepszego,zaś ten kawałek jest nie porywający,że tak powiem Tongue

Primo,nad rymami można było jeszcze przysiąc.Niewygodnie się je czyta.
Secundo, interpunkcja-jak zawsze mi jej brakuje.

Co do przesłanie i tematyki wiersza nie mam żadnych zastrzeżeń.

3/5,dlatego,że wiem,że stać pana na lepsze kawałki.

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#4
Uwagi cenne, skoro jednak chcesz nad rymami przysiąść, nie przysięgaj nad nimi - to dwa różne pojęcia. Nie silę się na złośliwość. Wytykam Tobie błąd palcem, dość kardynalny, podczas gdy Ty krytykujesz "po całości", nie wskazując detali. Nie gniewasz się, mam nadzieję?
Odpowiedz
#5
O pardon. Faktycznie zaliczyłem nielichą wpadkę,usprawiedliwię się tym,że od jakiś 20 h jestem na nogach,a z 5 h spędziłem przerzucając ciężkie wory. Proszę o wybaczenie Smile

Co do dokładności:pod względem rymów leży pierwsza zwrotka.
"głos-wprost" jeszcze jako rym niepełny ujdzie,ale "uczuciom-nucąc" już mi w ogóle nie pasuje. Może to tylko moje odczucie? Wszak jestem dyletantem jeśli chodzi o poezję,więc proszę od razu się nie kierować moją oceną,bo jest to ocena tylko MOJA : )

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#6
Z przyjemnością odeprę Twój zarzut. Otóż rym, który wydał się Tobie znośny, jest tzw. rymem gramatycznym, nierzadko piętnowanym tutaj bezlitośnie ;-) Ten, który do Ciebie nie przemawia, uchodziłby tu pewnie za nowatorski i godzien jest pochwały. Nie martw się jednak. I mnie ten pierwszy bardziej przypada do serca.
Odpowiedz
#7
To ja też postaram się przekierować dyskusję na słuszne mi tory.
Otóż panie Piotrze-wiem co to jest rym gramatyczny. Taki głupi nie jestem,acz wszak za mądrego też się nie uważam. Ten drugi zapewne mógłby uchodzić "nowatorski' lecz co ma nowatorskość do tego jak się dany wiersz czyta. Jakbym napisał pana Tadeusza wstecz i wyrzuciłbym wszystkie samogłoski to też byłoby nowatorskie. Tylko głupie. (A i żeby nie było-nie mówię,że pana wiersz jest głupi).

A przechodząc do konkluzji-pierwszą strofę po prostu źle mi się czytało. Możemy dalej zastanawiać się czy był tam rym takitam a taki itp,ale to chyba nie zmieni tego,że jak dla mnie to jeden z słabszych pana tekstów.

Pozdrawiam i czekam na zapewne ciętą ripostę
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#8
Nie brakło mi ciętości, lecz czasu. Długo mnie tu nie było, a Waszmość miał rację pewnie... Chylę czoło.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości