Amazon Kindle
#1
Witam państwa Smile

Tak sobie planuję odłożyć na Kindla pod choinkę i mam pytanie odnośnie wyboru polskich pozycji na tę platformę. Sporo jest książek po polsku? Dostępne są tylko w polskim amazonie czy można je kupić również gdzie indziej?

You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#2
Tak gwoli ścisłości, Kindle nie czyta wyłącznie książek z Amazona, po prostu książki z Serwisu są lepiej rozłożone pod to urządzenie.

Natomiast nie ma problemu z kupieniem np. PDFa czy ePub z innego źródła i wsadzenia / konwersji poprzez darmową aplikację (nawet kilku, jak poszukasz po sieci to znajdziesz) bezpośrednio na pamięć Kindle'a.

Jeżeli natomiast o samą dostępność chodzi... to wśród książek autorów uznanych i/lub wydanych papierowo trzeba świecę wyjąć i z nią szukać, lub szykować się, że za cyfrową wersję zapłacimy niewiele mniej (a czasem i tyle samo) co za drukowaną (mowa o rynku Polskim przede wszystkim)

Warto przeglądnąć Virtualo (są tam i uznani autorzy i selfpubliserzy) i empik, pozostali pewnie dorzucą inne źródła. Sam Amazon nie wystartował jeszcze w Polsce, a książki po Polsku blokuje ile wlezie, natomiast ze swoją platformą dystrybucji cyfrowej startuje Allegro.
Odpowiedz
#3
Tak z ciekawości. Jakiego kindla zamierzasz zakupić? Z amazonu bezpośrednio?
Odpowiedz
#4
W sumie najsensowniej najnowszy bezpośrednio z Amazona, tudzież od retailerów, jeżeli się tańszy znajdzie. Najnowsze mają wbudowane podświetlenie (WRESZCIE!), więc można czytać i w nocy i dzień, bez dodatkowych gadżetów / lampy. Poprzednie edycje skupiały się na bajerach w stylu mp3, czy bezpośrednim dostępie WiFi (co by książki z Amazona kupować od razu).
Odpowiedz
#5
No myślałem o tym Whitelight czy jak on sie tam nazywa. Czy bezpośrednio? To zależy czy znajdę go gdzieś taniej Big Grin
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#6
Paperwhite chyba Tongue

No w każdym razie zazdroszczę. Ja czytam z komórki głównie jeśli już mnie najdzie na ebooki i jest to średnio wygodne... Chciałbym dorwać jakiegoś używanego kindla classic w rozsądnej cenie ale w Polsce praktycznie nikt się nie pozbywa używek.
Odpowiedz
#7
Jak na razie nie ma polskiego Amazonu. Ale to nie jest wielki problem, bo coraz więcej polskich księgarń z ebookami sprzedaje książki w formacie mobi (virtualo, nexto, voblink itd.). Poza tym chmura Amazonu potrafi przekonwertować niektóre formaty na mobi.

Kindle'a Paperwhite na razie nie można zamówić do Polski.

Co mi najbardziej w "ekosystemie" Kindle pasuje, to fakt, że książkę wrzuconą na nasze konto w chmurze Amazonu możemy czytać na różnych czytnikach "jednocześnie". Miejsce, w którym skończyliśmy czytać, elegancko się synchronizuje. Ja tak czytam na zmianę na Kindle'u Classic i telefonie z Androidem. Ta funkcja działa też na sprzęcie z iOS-em.
Odpowiedz
#8
Przeczytałem temat jako iż sam zastanawiam się nad zakupem jakiegoś czytnika dla obcojęzycznych książek (cena w Polsce papierowych przekraczają wszelkie granice krytyki)

I do końca nie wiem czy warto dopłacać do Paperwhite kiedy do wyboru jest Kindle ("cztery" bodajże) który dzięki małym reklamą stają się bardzo rozsądnym zakupem.

Ps. Pawcio Kindla Paperwhite bez problemu można zakupić w Polsce.
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości