Alterkino
#1
Witam.

Chciałbym Wam polecić stronę z niezależnymi oraz offowymi produkcjami filmowymi. Znajdziecie tu ciekawe dokumenty i filmy fabularne. Obrazów płytkich nie uświadczycie, raczej te bardziej ambitne, które zmuszają do zatrzymania się i poświecenia im chwili zastanowienia. Co się chwali.

Dostęp do strony jest darmowa, a filmy można legalnie ściągać.

http://www.alterkino.org/

Na zachętę: najnowszy dostępny tam film to Revolution OS.

Revolution OS to opowieść o hackerach, którzy zbuntowali się przeciwko modelowi oprogramowania zamkniętego lansowanego przez Billa Gatesa i firmę Microsoft, tworząc system operacyjny GNU/Linux oraz ruchy Otwartych Źródeł i Wolnego Oprogramowania.

Ten znakomity film dokumentalny pod reżyserią J.T.S. Moore’a omawia kształtowanie się historii ruchów, ich ideologię, motywację. Ubarwiony jest wywiadami z najważniejszymi osobistościami z ruchu, ludźmi, bez których ruch nie istniałby z pewnością w obecnej postaci: Richardem Stallmanem – przywódcą projektu GNU, Linusem Torvaldsem – autorem i koordynatorem rozwoju Linuksa, Brucem Perensem – autorem definicji Open Source, Ericem Raymondem – autorem “Katedry i Bazaru” i innymi. Film ma wysoką wartość merytoryczną. Można go polecić zarówno osobom, które chciałyby dowiedzieć się więcej o powstawaniu Linuksa, jak i wieloletnim użytkownikom GNU/Linuksa.

Źródło: http://www.alterkino.org

Zachęcam do odwiedzenia strony, naprawdę warto!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#2
Wow Smile Przejrzałem stronkę, w wolnym czasie coś sobie obejrzę. Wszystko wygląda cacy, a filmy tam zaprezentowane wydają mi się naprawdę porządne. Cóż, obejrzymy zobaczymy Tongue
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#3
Jestem pewien, ze nie pożałujesz. To świetna alternatywa dla komputerowej hollywoodzkiej papki, którą nazwać "filmem", tudzież "sztuką" to grzech i ogłupienie Smile
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości