Ajne klajne Laj-mjuzik
#1
Dawno nic nie pisałem. I nawet nie chodzi o to, że na forum. Żadnej prozy, poezji... nic. Ale zamiast popaść w alkoholizm, popadłem w program do tworzenia muzyki. I stworzyłem sobie muzykę Smile
A że nie jestem samolubny, to się podzielę. I jestem niesamowicie ciekawy czyjejkolwiek opinii, bo dopiero raczkuję Smile

https://www.youtube.com/watch?v=ARbJcJGvHuo
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#2
(27-02-2017, 01:00)Laj napisał(a): Dawno nic nie pisałem. I nawet nie chodzi o to, że na forum. Żadnej prozy, poezji... nic. Ale zamiast popaść w alkoholizm, popadłem w program do tworzenia muzyki. I stworzyłem sobie muzykę Smile
A że nie jestem samolubny, to się podzielę. I jestem niesamowicie ciekawy czyjejkolwiek opinii, bo dopiero raczkuję Smile

https://www.youtube.com/watch?v=ARbJcJGvHuo

Wow, świetna rzecz, tak trzymaj  Wink
Odpowiedz
#3
No cóż... Fajny kawałek. Bardzo, powiedziałbym filmowy. Widziałbym go w jakiejś kluczowej scenie, kiedy bohater przeżywa poważną przemianę. Czyli jak dla mnie - bomba.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#4
(06-03-2017, 22:18)gorzkiblotnica napisał(a): No cóż... Fajny kawałek. Bardzo, powiedziałbym filmowy. Widziałbym go w jakiejś kluczowej scenie, kiedy bohater przeżywa poważną przemianę. Czyli jak dla mnie - bomba.


Dzięki za dotychczasowe opinie i wysłuchanie.
Planowałem żeby brzmiał filmowo, więc się cieszęSmile Nie miałem na myśli konkretnej sceny, chociaż bardziej mi się kojarzy batalistycznie...
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#5
Klimaty orkierstrowo-filmowe to moje ulubione, więc wrzucam mój kolejny utwór. Jeszcze ciepły Tongue

https://youtu.be/Gs3_jmRNNEc

Z góry dziękuję za wysłuchanie od początku do końca i jakieś opinie Smile
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#6
(27-02-2017, 01:00)Laj napisał(a): Dawno nic nie pisałem. I nawet nie chodzi o to, że na forum. Żadnej prozy, poezji... nic. Ale zamiast popaść w alkoholizm, popadłem w program do tworzenia muzyki. I stworzyłem sobie muzykę Smile
A że nie jestem samolubny, to się podzielę. I jestem niesamowicie ciekawy czyjejkolwiek opinii, bo dopiero raczkuję Smile

https://www.youtube.com/watch?v=ARbJcJGvHuo

W wykonaniu orkiestry miałoby moc Smile
Akurat muza epicka to moje klimaty więc ode mnie masz "like" Wink
Odpowiedz
#7
Piękna muzyka. Słyszałabym ją w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Ech, te brzęczenia smyków, kwilenie fortepianu, wiolonczele zdwajane przez kontrabas... Jestem nieuleczalną melomanką, więc wybacz te uniesienia hehe Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#8
(21-03-2017, 12:43)Gunnar napisał(a):
(27-02-2017, 01:00)Laj napisał(a): Dawno nic nie pisałem. I nawet nie chodzi o to, że na forum. Żadnej prozy, poezji... nic. Ale zamiast popaść w alkoholizm, popadłem w program do tworzenia muzyki. I stworzyłem sobie muzykę Smile
A że nie jestem samolubny, to się podzielę. I jestem niesamowicie ciekawy czyjejkolwiek opinii, bo dopiero raczkuję Smile

https://www.youtube.com/watch?v=ARbJcJGvHuo

W wykonaniu orkiestry miałoby moc Smile
Akurat muza epicka to moje klimaty więc ode mnie masz "like" Wink

Raczej się nie doczekam na wykonanie prawdziwej orkiestry, więc co najwyżej można zamknąć oczy i sobie wyobrazić Smile

Skoro się podobało to zachęcam do wysłuchania mojego drugiego utworu - też "filmowy", więc może również wywoła pozytywne emocje:

https://youtu.be/Gs3_jmRNNEc

Miranda Calle, dziękuję bardzo za wysłuchanie i komentarz i ogromnie się cieszę, że się udało wywołać uniesieniaSmile Jak rozumiem komentarz był do pierwszego utworu?
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#9
Komentarz dotyczył utworu "Prime Choice"  Blush
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#10
(21-03-2017, 23:55)Miranda Calle napisał(a): Komentarz dotyczył utworu "Prime Choice"  Blush

Ok, czyli drugiegoSmile Jak przesłuchasz pierwszy i pokusisz się o jakąś opinię, to będę zaszczycony Smile
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#11
Arise... Bardziej dynamiczny, z wyraźniejszą frazą, ale mniej gotycki niż "Prime Choice". Niemniej, bardzo udany, moim skromnym zdaniem.

A jednak pozostanę fanką utworu No. 2. Z powodu skrzypiec  Heart
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#12
(22-03-2017, 00:42)Miranda Calle napisał(a): Arise... Bardziej dynamiczny, z wyraźniejszą frazą, ale mniej gotycki niż "Prime Choice". Niemniej, bardzo udany, moim skromnym zdaniem.

A jednak pozostanę fanką utworu No. 2. Z powodu skrzypiec  Heart

Prime Choice powstał później, więc z założenia powinien być lepszy Tongue
Ja też go bardziej lubię...
Bardzo dziękuję za odsłuch i opinię. Co jakiś czas postaram się coś wrzucać, a przy okazji walczyć z samym sobą o to, by ciągle robić postępy Wink
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#13
Muzyka jest jak poezja: opowiada historie, które grają Ci w duszy. Więc uważaj. Możesz niechcący zdradzić jakąś intymną tajemnicę Smile I tak, jak "Arise" była utworem raczej pod publiczkę (moim zdaniem), tak "Prime Choice" opowiada Twoją własną historię - tak, to się słyszy i czuje. Pewnie dlatego bardziej mnie poruszyło.
Co będzie dalej? Czekam...
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#14
"Arise" to utwór, który sobie wyobraziłem jako ilustrację filmową, jak sam tytuł wskazuje, do podniesienia się po upadku, porażce. Coś wzniosłego.
"Prime Choice" jest bardziej stonowany i niepokojący, przez co może nieść więcej znaczeń. Pasowałby do kilku innych interpretacji, a sam nie jestem pewien która byłaby właściwa. Ma bardziej złożoną i delikatną linię melodyczną. I przekazuje zupełnie inne emocje niż "Arise", które nie tyle jest pod publiczkę, co raczej pod konkretny efekt, natomiast jego przekaz jest dużo bardziej jednoznaczny Smile

Ech, zawsze chciałem z kimś tak podyskutować o muzyce Big Grin
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#15
Linia melodyczna "Prime Choise" bardziej do mnie przemawia dzięki gotyckiemu klimatowi. Jest coś niesamowitego w tych nutach, że pasują do mojego świata. Niosą coś niepokojącego, tworzą fabułę opowieści, którą noszę w sobie, ale nie została jeszcze ubrana w słowa. Na razie pozostaje zapisem nutowym. I dobrze. Bo to daje szersze pole dla wyobraźni.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości