Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ach te czasy...
#1
Ach te czasy…

Chciałam być człowiekiem renesansu…
Teraz to już niemożliwe
Chciałam być romantyczką…
Teraz to bardzo naiwne
Chciałam być dekadentem…
Teraz to dla nas zwyczajne
Chciałam być idealistką…
Teraz to dość niebezpieczne
Chciałam być materialistką…
Teraz to takie normalne
Chciałam być egoistką…
Teraz to przecież najłatwiej

Nie, to nie to…

Więc teraz będę człowiekiem…
To najtrudniejsze
Odpowiedz
#2
Wyrzuć jedno zbędne "Ach te czasy". Pozbyłbym się też wielokropków. Co do wiersza, dosyć ciekawe ale jak dla mnie trochę przegadane. Takie hmmmania... xD
Też cię kocham.
Odpowiedz
#3
Zaziewałem się wielokropkami.

Zbiór zupełnie nieodkrywczych bzedtów.

Jak dla mnie - przegrana.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#4
nie jest źle... ale posłuchaj rad Samuela. A na przyszłość mniej wyliczanek. Widzę, że myślisz, wiersze przyjdą za chwilę...




Pozdrawiam.
G.A.S - Groteska, Absurd, Surrealizm.
Odpowiedz
#5
Piękne! Co tu dodawać...
Odpowiedz
#6
Już sam tytuł zniechęca - sugeruje, że polecisz z banałami. I dobrze sugeruje, bo tekst Ameryki nie odkrywa. Typowe dla nas narzekanie na to, jakie te czasy są teraz kitowe. Na ten temat powiedziano już dużo. Tak oklepany temat można by obronić formą, ale tutaj tak się nie stało.
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#7
Tak jest, ale w poezji trzeba lecieć przecież na siłę szukać "oryginalności" i tego co jeszcze nie było... NIE! Prawda,(nieważne więc czy banał) co do przkeazu a formy nie oceniam.
Odpowiedz
#8
Witaj, a jakby zamiast: "Więc teraz będę człowiekiem…
To najtrudniejsze"

Wstawić: "Więc teraz będę SOBĄ..."

Wiersz nabierze magii. Myślę, że w każdym człowieku jest wszystkiego po trochę, więc pisanie - "będę człowiekiem" niczego w wierszu nie zmienia, na dobra sprawę.
Takie jest moje zdanie, co do wiersza. Pozdrawiam.
Antypajac show... Pozdrawiam miłych ludzi na tym forum, o ile jeszcze tu są...
Odpowiedz
#9
"Człowiek to brzmi dumnie..." Nie, to wcale nie jest trudne, każdy to ma. Gdybyś napisała - Człowiekiem, to bym wiedział, że chodzi o wartościową jednostkę ludzką.
Pozdrawiam
Każda droga jest prosta, gdy wiedzie do celu.
A cel jest jasny, jeśli w mroku jak pochodnia świeci.
Znajdziesz ścieżkę tajemną wśród zarosłych wielu
i skrzydło drugie niechybnie odszukasz
- rycerzu błędny, zdradzony rumieńcem
Odpowiedz
#10
Hmm jak na początek nie jest źle,ale do miana "dobrego wiersza" też trochę brakuje.

Na plus:hmm uporządkowana budowa ,w miarę umiejętnie zastosowane powtórzenia,słownictwo,pomysł. O i pointa Ci dobra wyszła : )

Na minus:oryginalność,tematyka,ogólny wydźwięk utworu.

3/5

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#11
Piszę tu pierwszy raz, więc dlatego tytuł napisałam dwa razy, na przyszłość już będę to wiedzieć. Co do wielokropków, specjalnie dałam ich aż tyle (teraz myślę, że może rzeczywiście za dużo), ale chciałam, żeby nie był to wiersz na minutę (bo krótki i szybko się go czyta), ale aby dawał dużo do myślenia i po każdym wyliczeniu odbiorca mógł się choć chwilę zastanowić, dlaczego chciałam kimś być a już nie chcę. Troszeczkę to miało być wzorowane na "Końcu wieku XIX" Tetmajera, ale w innym ujęciu. A jeśli chodzi o sam koniec, rzeczywiście lepiej byłoby napisać człowiek wielką literą, bo chodzi o człowieka w sensie prawdziwego, wartościowej jednostki jak to zauważył Kristoforus. Dzięki za wszystkie opinie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości