Światy zmyślone - ocenimy!
#1
Właśnie. Część z obecnych tutaj autorów do swoich dzieł tworzy światy, uniwersa w których osadzi fabułę, bohaterów. Na nich buduje tło swej powieści/opowiadania. Ale czy te światy są ciekawe? A może kompletnie wyświechtane, setki razy powielane i po prostu nudne?

Ten temat przeznaczmy pod dyskusje. Zanim zabierzemy się za pisanie, warto przeanalizować, czy obmyślony przez nas świat jest ciekawy. Wystarczy w skrócie opisać uniwersum, a ktoś na pewno coś o nim powie. Wytknie błędy, zauważy niedociągnięcia. A i może udzieli pomocy.

Kto pierwszy?
Odpowiedz
#2
Z jednej strony świetny temat Archi, z drugiej... Wiesz doskonale, że aby opisać świat + historię nawet minimalnie, trzeba napisać tekst porównywalny z niekrótkim opowiadaniem i to jeszcze ryzykując, że ktoś podkradnie pomysły Big Grin
Odpowiedz
#3
Tak, od razu podkradnie. Może na starcie zrezygnujmy z pisania, bo ktoś to przeczyta?

Nikt nie potrafi sprzedać naszej wizji tak jak my. Strach przed podkradaniem jest niepotrzebny. Za dużo zachodu by z tym było. A co do długości...
To jest lenistwo.
Odpowiedz
#4
(04-03-2011, 14:21)Archanioł napisał(a): Nikt nie potrafi sprzedać naszej wizji tak jak my. Strach przed podkradaniem jest niepotrzebny. Za dużo zachodu by z tym było. A co do długości...
To jest lenistwo.

Poza tym - będzie na forum, że pan(i) A wstawił tego a tego dnia opis świata x i jeżeli pan B będzie chciał się podpiąć pod świat x, to będzie mógł sobie najwyżej fanficka napisać, bo w razie czego każdy będzie mógł zobaczyć, że nim napisał pierwsze swoje dziełko, ktoś już pokazał, że jest autorem postaci, legend, zarysu fabuły.
"Problem w tym, mili moi, że za mało tu kowboi, a za dużo się wypasa świętych krów"
Z. Hołdys, Lonstar, "Countrowersja" 

Kroniki Białogórskie: tom I - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=2143 (kto szuka ten znajdzie wersję płatną Wink ); tom II - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=9341.

kronikibialogorskie.pl, czyli najbrzydsza strona www w internetach
Odpowiedz
#5
Oj nie doceniacie potencjalnych złodziei. Świat można całkowicie przebudować kradnąc przy tym połowę pomysłów i umieszczając je tak, że tylko autor pozna podobieństwa.

Co do długości, Archi... nie chodzi mi o lenistwo spisania tego (z tym nie ma problemu, jak ktoś nad tym poważniej siedzi). Ale ale o przeczytanie tego przez inne osoby Wink
Odpowiedz
#6
Otototo, strzelasz w dobre rejony Sil.

Sam od dawna tworzę uniwersum, ale realnie z każdą kolejną historią tworzy się inny świat, inne kultury, wierzenia czy społeczności, które w jednym światku by do siebie nie pasowały.

A tak swoją drogą, autor takowego wątku, mógłby coś zaprezentować, aby inni mogli się wzorować i wstawiać w podobny sposób Big Grin
Odpowiedz
#7
Jak chcecie. A szkoda po prostu. Na innych forach to funkcjonuje normalnie. I wiele wskazówek można tam zauważyć. Nie nie chodzi o zrzynanie świata, a o to na co należy uważać. Cóż...
Odpowiedz
#8
Archi, nie mówię, że nie będzie to funkcjonować. Co nie znaczy chyba, że mam japę zamknąć z własnymi wątpliwościami, hę? Tongue
Odpowiedz
#9
Mój świat jest dopiero w trakcie tworzenia. Gdy go stworzę, uwierz mi, pojawi się tu, o ile wątek przetrwa.
Odpowiedz
#10
Ja jak na razie nie miałam potrzeby tworzenia innego świat, jeśli bazujemy na czymś na miarę Avatara, ale bazuję na naszym świecie. Co prawda przenoszę historię jedynie w czasie, w przód albo w tył. Ale to raczej nie zalicza się do innego świata. Pomysł na zamieszczanie jako takich projektów jest ciekawy. Ja chętnie bym poczytała o takich projektach. Co do kradzieży, to prawda że złodziej zawsze znajdzie sposób. Sądzę jednak, że na forum zarejestrowane są osoby na tyle uczciwe, dla których punktem honorowym jest trzymanie się swojej twórczości. I uważam, że tu mamy do czynienia właśnie z takimi osobami. Wink
Odpowiedz
#11
(04-03-2011, 00:29)Archanioł napisał(a): Właśnie. Część z obecnych tutaj autorów do swoich dzieł tworzy światy, uniwersa w których osadzi fabułę, bohaterów. Na nich buduje tło swej powieści/opowiadania. Ale czy te światy są ciekawe? A może kompletnie wyświechtane, setki razy powielane i po prostu nudne?

Ten temat przeznaczmy pod dyskusje. Zanim zabierzemy się za pisanie, warto przeanalizować, czy obmyślony przez nas świat jest ciekawy. Wystarczy w skrócie opisać uniwersum, a ktoś na pewno coś o nim powie. Wytknie błędy, zauważy niedociągnięcia. A i może udzieli pomocy.

Kto pierwszy?

Cóż Mój Świat ... no mi się wydaje dość ciekawy ale sama nie umiem ocenić Sad

Odpowiedz
#12
Więc napisz o nim. Właśnie tutaj mamy to zweryfikować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości