Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Środkowy palec
#1
Minionej nocy było nie tylko słychać, ale i widać w Sejmie. Skomentuję na swój sposób:

Rząd pozdrawia dziś Polaków
L. posłanki znakiem:
"Dwa miliardy na nowotwór,
nie na walkę z rakiem".
Odpowiedz
#2
Big Grin
Celnie. Nic dodać.
Odpowiedz
#3
Wolałbym inne tematy, Gunnarze. Ale czasem nie wytrzymuję...
Odpowiedz
#4
A gdzie kuźwa ponad sto pięćdziesiąt miliardów zajebanych z OFE.

Ponoć jest pomoc psychologiczna dla nieradzących sobie z rządami PIS.

Polecam obu wafelkom.
Odpowiedz
#5
(15-02-2020, 11:20)Grain napisał(a): A gdzie kuźwa ponad sto pięćdziesiąt miliardów zajebanych z OFE.

Jak to gdzie? W rządowych PPK a 20% biorą do kieszeni. To nie wiedziałeś?

I wyrażaj się kulturalnie, bo to forum literackie a nie rynsztok.

Polecam odwyk od propagandy. Oczyszcza umysł.
Odpowiedz
#6
Gunnar już za mnie odpowiedział Grainowi. Nie muszę więc powtarzać.
PS. Używanie wulgaryzmów oznacza, że ich używający został trafiony w czuły punkt. Prawda zawsze takich boli. To po pierwsze.
Po drugie - nieodnoszenie się w komentarzu do treści utworu, tylko "a tamci..." w celu scedowania dyskusji na boczny tor - jak wyżej.
Odpowiedz
#7
O ile rozumiem, w tym wątku można wyrażać swoje zdanie o rozpatrywanych zdarzeniach politycznych. Oczywiście, jestem przeciwnikiem PiS-u. Ale jednocześnie uważam, że argumentacja oparta na propozycji skierowania tych pieniędzy na onkologię jest wadliwa. Taką metodą można wywołać wątpliwość co do prawie jakichkolwiek wydatków: przytoczyć jakiś bardzo ważny rodzaj działalności i zaproponować, żeby oto te właśnie pieniądze poszły na oto ten właśnie rodzaj działalności. Ale z taką logiką musiałoby zaniknąć bardzo dużo ważnych rodzajów działalności, które nie udałoby się zaliczyć do bardzo ważnych. Smile

A właściwa argumentacja polega na wykrywaniu tego, że działalność TVP jest niewłaściwa.

Zaś co do samego w sobie incydentu ze środkowym palcem, to śmieszy mnie ten fakt, że już od kilku dni o tym tak dużo piszą w wiadomościach. Takie rzeczy przywołują mi na myśl tę oto bajkę:
https://www.via-appia.pl/forum/Thread-Rozdmuchiwacz
Oraz, oczywiście, mogę wspomnieć o wyjaśnieniach podanych w drugiej połowie rozdziału XIX mojej nudnej powieści. Big Grin
Odpowiedz
#8
Oburza nas jeden podniesiony palec posłanki a jesteśmy obojętni na całe dłonie podniesione przez europosłów opozycji
w parlamencie w Brukseli podczas głosowania na uchwały,które uderzają w naszą suwerenność.
Oburza nas gest posłanki, za który zresztą przepraszała kilka razy a milczymy kiedy na prezydenta RP padały wulgarne
słowa podczas obchodów rocznicy zaślubin Polski z morzem.
Tam nikt nie zdobył się na przeprosiny. Zmienia się nam widocznie kryterium wartości co wolno a czego nie wypada ?
Odpowiedz
#9
@Dima,. są rzeczy ważniejsze i mniej ważne. Tu chodziło, o konkretny podział (nie wspominając o innych ważnych rzeczach) - na co dać więcej pieniędzy - na propagandę w tvp czy na onkologię. A to różnica.
To zaś , że "tyle się mówi" - to jest normalne w czasach mediów.


@Maciek, to sobie przypomnij, jak gwizdano ii wrzeszczano na profesora Bartoszewskiego czy na generała Ścibor-Rylskiego, powstańca warszawskiego, jak gwizdano na ówczesnego prezydenta RP Komorowskiego ."Kto mieczem wojuje"... Prawdziwa mentalność Kalegop.

Lichocka przeprosiła?! Chyba słyszeliśmy inne słowa. Jeżeli uważasz za przeprosiny "ja nie pokazałam gestu fuck you, ale przepraszam" - znaczy dalej kłąmie, idzie w zaparte. Każdy normalny, kto widział gest, widział przekaz.

Co zaś do głosowania w europarlamencie - zapominasz, że jesteśmy częścią UE i przyjęliśmy prawa UE (tak, jak inne państwa UE). Nie oddajemy więc żadnej suwerenności, tylko europosłowie opozycji głosowali za powstrzymaniem w Polsce staczania się ku dyktaturze, a więc za wzmocnieniem siły Polski i utrzymaniem w ramach UE. Europosłowie pisu głosują zaś za osłabieniem siły Polski w UE i polexitem, gdyż tylko wtedy będą mogli zawłaszczyć w naszym kraju całą władzę, niszcząc demokrację.
Czy jasno wytłumaczyłem, na czym to polega? Mam nadzieję. Jeżeli nie zrozumiałeś, to trudno. Na szczęście coraz więcej ludzi to rozumie.
Odpowiedz
#10
Rząd Tuska przeznaczył 27 miliardów na pomoc dla Grecji, 24 mld na wsparcie strefy euro. 1,2 miliarda umorzył Gazpromowi - tam jest taka kasa na onkologię.
Ten rząd przeznaczył 5% PKB brutto jak żaden inny na służbę zdrowia.

\I tam sobie szukajcie wafelki kasy.
Odpowiedz
#11
Cytat:Tu chodziło, o konkretny podział (nie wspominając o innych ważnych rzeczach) - na co dać więcej pieniędzy - na propagandę w tvp czy na onkologię.

My uważamy, że to stronnicza propaganda, a oni uważają, że dają pieniądze na coś potrzebnego. Powoływanie się na onkologię nie rozstrzygnie tego sporu. To tak, jak gdyby np. rozpatrywano pytanie o instalację monitoringu w jakimś miejscu, a jakiś przeciwnik monitoringu zaproponowałby przekazać te pieniądze na rozwój szpitala dziecięcego, a potem mówiłby, że podglądanie za ludźmi okazało się ważniejsze, niż zdrowie dzieci.

Na uwagi forumowicza o nicku Maciek.J dobrze odpowiedział Zdzisław. Tylko nie zgadzam się z tym, jak Zdzisław ocenia zachowanie Lichockiej. Że ona przeprosiła, to fakt, bo przecież powiedziała "przepraszam". A czy pokazała ten gest celowo, to zupełnie nie jest pewne. Na filmach dobrze widać, że najpierw wycierała palcem pod okiem. Potem odjęła palec od twarzy; nie jest jasne, czy celowo trzymała go dalej w takiej pozycji, czy przez roztargnienie.

A wreszcie, jaka różnica? Co się zmienia od tego, czy ktoś pokazał jakiś obraźliwy gest, czy nie pokazał? Liczy się merytoryczna działalność.
Odpowiedz
#12
Kwota ma iść min, na TVP Historia, TVP Sport, TVP Kultura. TVP ABC i inne stacje z tego pakietu. Telewizje regionalne, pozostałe programy w tym wszystkie Polskiego Radia i rozgłośnie lokalne.

A politykierskie zagrywki onkologią - żenua.
Odpowiedz
#13
(16-02-2020, 10:53)Zdzisław napisał(a): @Dima,. są rzeczy ważniejsze i mniej ważne. Tu chodziło, o konkretny podział (nie wspominając o innych ważnych rzeczach) - na co dać więcej pieniędzy - na propagandę w tvp czy na onkologię. A to różnica.
To zaś , że "tyle się mówi" - to jest normalne w czasach mediów.


@Maciek, to sobie przypomnij, jak gwizdano ii wrzeszczano na profesora Bartoszewskiego czy na generała Ścibor-Rylskiego, powstańca warszawskiego, jak gwizdano na ówczesnego prezydenta RP Komorowskiego ."Kto mieczem wojuje"... Prawdziwa mentalność Kalegop.

Lichocka przeprosiła?! Chyba słyszeliśmy inne słowa. Jeżeli uważasz za przeprosiny "ja nie pokazałam gestu fuck you, ale przepraszam" - znaczy dalej kłąmie, idzie w zaparte. Każdy normalny, kto widział gest, widział przekaz.

Co zaś do głosowania w europarlamencie - zapominasz, że jesteśmy częścią UE i przyjęliśmy prawa UE (tak, jak inne państwa UE). Nie oddajemy więc żadnej suwerenności, tylko europosłowie opozycji głosowali za powstrzymaniem w Polsce staczania się ku dyktaturze, a więc za wzmocnieniem siły Polski i utrzymaniem w ramach UE. Europosłowie pisu głosują zaś za osłabieniem siły Polski w UE i polexitem, gdyż tylko wtedy będą mogli zawłaszczyć w naszym kraju całą władzę, niszcząc demokrację.
Czy jasno wytłumaczyłem, na czym to polega? Mam nadzieję. Jeżeli nie zrozumiałeś, to trudno. Na szczęście coraz więcej ludzi to rozumie.
D.M jasno i przejrzyście wytłumaczył jak to było z gestem pani posłanki. Jesteś po prostu Zdzisławie uprzedzony do PiS-u ale to wcale nie oznacza,że większość wyborców już nie popiera tej właśnie partii. Polexit to ,,wynalazek,, opozycji i każdy inteligentny człowiek wie,że nikt do niego nie dąży a to co robią europosłowie opozycji w Brukseli woła o pomstę do nieba. Jak można szkalować i szczuć na własny kraj na forum międzynarodowym ?
Co do gwizdania i obrażania ważnych osobistości w naszym kraju - niestety jest taka grupa zadymiarzy,którzy nie szanują nikogo ale i to nie oznacza,że winny jest temu tylko PIS.Tak było podczas rządów PO-PSL i SLD tak było w PRL-u.
I jeszcze jedno : UE wymaga głębokiej reformy prawodawczej. Nie może tak być aby z Brukseli tak jak kiedyś z Moskwy płynęły instrukcje o podporządkowaniu się suwerennego państwa przez inne. Wielka Brytania pierwsza powiedziała dość i na pewno na tym nie straci, że zachowała prawo do swej niezależności.
Gdyby PIS był taki zły jak go pokazuje niejedna prywatna telewizja na pewno by nie wygrało ostatnich wyborów parlamentarnych. Czy wyniki wyborów nie dają ci jeszcze do myślenia ?
Odpowiedz
#14
Nie będę się wtrącał do wojny polsko-polskiej Big Grin ale jedna uwaga logiczno-społeczna.

Macieju 

(17-02-2020, 07:12)Maciek.J napisał(a): Gdyby PIS był taki zły jak go pokazuje niejedna prywatna telewizja na pewno by nie wygrało ostatnich wyborów parlamentarnych. Czy wyniki wyborów nie dają ci jeszcze do myślenia ?
Tu nie ma żadnego wynikania przyczynowo-skutkowego.
Nie można z poparcia wyborczego wnioskować, że dana formacja jest super.
PO-PSL też wygrała dwa razy z rzędu. Czy to oznacza, że 'na pewno nie jest taka zła jak ją pokazuje telewizja rządowa'?
Poparcie danej siły w wyborach świadczy nie o tej sile, ale o społeczeństwie, które ją popiera.
Putin w Rosji od lat wygrywa wybory i nawet nie musi ich fałszować. Rosjanie autentycznie go popierają, pomimo, że wywołuje wojny, zabija i prześladuje własnych obywateli a z Rosji uczynił państwo autorytarne zmierzające wielkimi krokami do totalitaryzmu na wzór ZSRR.
I to, że Rosjanie go w większości popierają, oznacza, że Putin jest super?
To raczej świadczy o mentalności tamtego społeczeństwa i podobnie ma się sprawa w każdym innym społeczeństwie, także u nas.

(a jeszcze uwaga do mentalności Kalego - europosłowie obecnie rządzącej partii, gdy byli w opozycji, także 'donosili' na Polskę w Brukseli, na przykład w sprawie Smoleńska (sam PAD to organizował), więc jakie mają moralne prawo do oburzania się teraz?)

Jeszcze uwaga geopolityczna:

"Wielka Brytania pierwsza powiedziała dość i na pewno na tym nie straci, że zachowała prawo do swej niezależności."

WB zawsze była w Unii na specjalnych warunkach. Jej wyjście było spowodowane igraszkami populistów, a nie jakimś strategicznym zamysłem. Już traci finansowo a wyjście z UE w dłuższej perspektywie doprowadzi ten kraj do rozpadu (Szkocja już chce zorganizować kolejne referendum niepodległościowe, gdyż Szkoci chcieli zostać w UE). Więc to akurat kiepski przykład.
Odpowiedz
#15
(17-02-2020, 08:46)Gunnar napisał(a): Nie będę się wtrącał do wojny polsko-polskiej Big Grin ale jedna uwaga logiczno-społeczna.

Macieju 

(17-02-2020, 07:12)Maciek.J napisał(a): Gdyby PIS był taki zły jak go pokazuje niejedna prywatna telewizja na pewno by nie wygrało ostatnich wyborów parlamentarnych. Czy wyniki wyborów nie dają ci jeszcze do myślenia ?
Tu nie ma żadnego wynikania przyczynowo-skutkowego.
Nie można z poparcia wyborczego wnioskować, że dana formacja jest super.
PO-PSL też wygrała dwa razy z rzędu. Czy to oznacza, że 'na pewno nie jest taka zła jak ją pokazuje telewizja rządowa'?
Poparcie danej siły w wyborach świadczy nie o tej sile, ale o społeczeństwie, które ją popiera.
Putin w Rosji od lat wygrywa wybory i nawet nie musi ich fałszować. Rosjanie autentycznie go popierają, pomimo, że wywołuje wojny, zabija i prześladuje własnych obywateli a z Rosji uczynił państwo autorytarne zmierzające wielkimi krokami do totalitaryzmu na wzór ZSRR.
I to, że Rosjanie go w większości popierają, oznacza, że Putin jest super?
To raczej świadczy o mentalności tamtego społeczeństwa i podobnie ma się sprawa w każdym innym społeczeństwie, także u nas.

(a jeszcze uwaga do mentalności Kalego - europosłowie obecnie rządzącej partii, gdy byli w opozycji, także 'donosili' na Polskę w Brukseli, na przykład w sprawie Smoleńska (sam PAD to organizował), więc jakie mają moralne prawo do oburzania się teraz?)

Jeszcze uwaga geopolityczna:

"Wielka Brytania pierwsza powiedziała dość i na pewno na tym nie straci, że zachowała prawo do swej niezależności."

WB zawsze była w Unii na specjalnych warunkach. Jej wyjście było spowodowane igraszkami populistów, a nie jakimś strategicznym zamysłem. Już traci finansowo a wyjście z UE w dłuższej perspektywie doprowadzi ten kraj do rozpadu (Szkocja już chce zorganizować kolejne referendum niepodległościowe, gdyż Szkoci chcieli zostać w UE). Więc to akurat kiepski przykład.

Jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno chodzi o pieniądze
Stąd te ataki KE na nasz kraj bo walka jest naprawdę o spore sumy.
drogi Gunnarze
twoje porównanie naszej ,,sytuacji,, do sytuacji Rosji nie jest też trafione bo Polacy mają zupełnie inną mentalność jak obywatele w innych krajach
Hitler miał  też poparcie ,Stalin również tylko wszystko skończyło się upadkami mocarstw i wojnami.
Polacy na dłuższą metę nie pozwalają się oszukiwać władzy
przykładem jest stan wojenny czy okupacja podczas ostatniej wojny
Za cenę przelanej krwi walczyli o wyzwolenie ojczyzny z niewoli...
Nie można obrażać wyborców PIS -u tylko dlatego,że popierają tę a nie inną partię
PO-PSL dostała drugą szansę i co zrobili ? jedynym ich programem było utrzymać się za sterami władzy.
PIS nie jest idealną partią i takiej zresztą nie będzie bo w każdej partii są karierowicze,populiści i zwyczajni oszuści.
Ale PIS coś jednak robi a nie jest łatwo odbudować coś co było niszczone przez tyle lat.
i jeszcze jedno :
ja nie mam pretensji o ,, donosy,, w sprawie Smoleńska. Drugiej takiej tragedii w pokojowej historii Polski nie było
DO KOGO ZATEM mieli się zwrócić poslowie PIS-u kiedy rząd Tuska oddał cale dochodzenie w ręce Rosji
wrak do dzisiaj pozostał w Rosji

temat jest bardzo rozległy
i dużo by mówić
ale uważam ,że gdyby PO była taka idealna choć dzisiaj szuka sojuszu z lewicą
na pewno rządziłabyu dzisiaj 4 kadencję bo mieli by nadal ogromne poparcie...
co do europosłów jedno słówko na koniec :
Pan Biedroń ostatnio w Brukseli powiedział oficjalnie ,że  ludzie o innej orientacji seksualnej takiej jak on
są w w Polsce prześladowani i dyskryminowani
a ja spytam jakim cudem został europosłem a wcześniej prezydentem Słupska skoro jest ....wiadomo wszem i wobec
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości