Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śmierć
#1
rozbłysło ostrze
tnąc miękkie tkanki ciała
lodowatym snem
#2
No i co?
Nie sądzę, żeby to spełniało jakiekolwiek wymagania miniaturki, oprócz tego, że jest krótkie.
Jednym słowem, jest to poezja i to też zbyt krótka, żeby ją ocenić. Może jako fragment dłuższego wiersza byłoby bardziej miarodajne.
Ale skoro zostało umieszczone w dziale "Miniatury", to ocenię to jako miniaturę.
Chyba, że autor zmarł podczas opisywania ostatniej rzeczy jaką widzi.
Ale tego nie wiemy...

1/5
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
#3
i właśnie ten... ciąg literek podzielony na trzy sprawił, że oczy mi dęba stanęły, jak przeczytałem "szept fal".
kto pisał te wiersze?? zda się, że dwie inne osoby, talentem sobie nierówne.
#4
To jest tzw haiku.
Pozdrawiam
#5
Formę haiku masz zachowaną w sensie 17 sylab, 5-7-5... Chyba nie mam się tu do czego przyczepić Wink Może jedynie bardziej bym widziała to w dziale poezji - jednak.
[Obrazek: Piecz2.jpg]
#6
ale co z tego wynika?
nie nazwałbym tego śmierć, odjąłbym R.
tu nie ma nic. pusta szypuła.
#7
Poczytaj inne haiku i o co chodzi w ich pisaniu, wtedy może zrozumiesz dlaczego tak napisałem.
Pozdrawiam
#8
Haiku to forma poetycka, więc wstawianie w dział Miniatury to nieporozumienie. Dlatego oceniłem jako prozę. A tu wypada cienko i bez sensu.
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
#9
To haiku było wyróżnione przez znanych poetów. Sugerowanie, że jest śmieciem, świadczy o kulturze komentatora jakiegoś tam miliarda i jego wiedzy. Po co jest ten regulamin, skoro taki byle kto może obrażać piszących??? Teraz już mogę ocenić jakość tego forum. Mistrzem nieuków ten miliard jest a nie pióra.
Z takim podejściem byle zera będą tutaj swoje grafomaństwo wypisywać.
Pozdrawiam i żegnam


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości