Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Baśń o Wędrowcu i czarnym kwiecie
#18
Nie prześledziłem uważnie komentarzy od innych userów, więc możliwe, że po kimś powtórzę, ale:

Świetnie dobrany język. Ten tekst jest idealnym przykładem tego, że prostymi słowami można wyrazić o wiele więcej, niż wyszukanym bełkotem osobników, którym wydaje się, że „im mniej zrozumiale, tym głębiej”. Uniknąłeś językowych zawiłości, przez to treść wydaje się być bardziej szczera. Przynajmniej ja tak to odczuwam.

Przykuwały moją uwagę zdania, które mówiły o tym, że detale typu czas, imiona itp. są zupełnie nieistotne dla treści. Nie wiem, czy zrobiłeś to świadomie, czy nie (chociaż sądzę, że jednak tak), ale tym sposobem sprawiłeś, że bohater jest uniwersalny. Taki everyman – może nim być każdy. Im częściej podkreślałeś „nieważność” szczegółów, tym bardziej czułem, że te szczegóły dotyczą mnie jako czytelnika. Czas jest nieistotny dla treści, ale istotny dla mnie, bo to mój czas. Imię bohatera nie jest istotne dla treści, ale dla mnie tak, bo to moje imię. Genialna sprawa Smile

Bardzo bogata w symbole baśń. Czytając, dopasowywałem sobie do treści „drugie dna”, a moja wyobraźnia stworzyła ich kilka. To również świadczy o niebywałej uniwersalności tej historii.

Błędów nie jestem Ci w stanie wytknąć, nie widzę ich...Smile Ale powiem Ci za to, że przeżyłem szok! Widziałem tam gdzieś średnik! Big Grin Jakoś tak ostatnio zwracam na to uwagę i widzę wyraźnie, że ludzie w ogóle tego znaku nie używają. Podejrzewam, że albo o nim nie pamiętają, albo boją się, że źle go użyją. Prawda jest taka, że właściwie mało kto wie, kiedy się średnika używaTongue Ty go użyłeś i do tego w odpowiednim miejscu. To mały krok w stronę profesjonalizmu! Big Grin

Miałem się wyżyć, mieszać z błotem a tu kiszka, nie da się...musisz mi to wybaczyćSmile Bardzo, bardzo dobry i wartościowy tekst! Szczerze Ci gratuluję.

P.S. Wybacz mi ten głupi wywód o średniku – zboczenie zawodoweTongue
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Baśń o Wędrowcu i czarnym kwiecie - przez Ero - 12-03-2010, 09:51
RE: Baśń o Wędrowcu i czarnym kwiecie - przez Morydz - 07-04-2010, 23:38
RE: Baśń o Wędrowcu i czarnym kwiecie - przez Konto usunięte - 08-07-2010, 14:49
RE: Baśń o Wędrowcu i czarnym kwiecie - przez Konto usunięte - 08-07-2010, 18:56
RE: Baśń o Wędrowcu i czarnym kwiecie - przez łyżeczka - 11-10-2010, 14:08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości