Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzika Jura Krakowska - część 1
#2
Póki co wypowiem się na temat pierwszej części, ponieważ na przeczytanie drugiej, póki co, nie mam czasu. Ale na pewno do niej wrócę, ponieważ zaciekawiłeś mnie, Trawo. Piszesz w taki sposób o krajobrazach, roślinach, zwierzętach i ich życiu, że aż słychać bzyczenie pszczół i poszum boru. Masz lekki język, pomimo wplatania w tekst fachowych nazw flory i fauny.

Powiedz mi, dlaczego umieściłeś ten tekst w fantastyce? On nic wspólnego z fantasy nie ma, mieszkam na Jurze i wiem, że jest tak, jak piszesz. Źle wybrałeś dział, przemyśl to i poproś któregoś z redaktorów o przeniesienie, wówczas spotka się na bank z szerszym odzewem.

Książka o parkach narodowych czy jakiekolwiek broszurki dotyczące przyrody w Twoim wykonaniu są zajmujące, szkoda, że większość pisana jest tak bezpłciowo Sad. Idź dalej w tym kierunku, może dzięki takim autorom jak Ty z parków krajobrazowych wyniesie się nieco więcej.

A teraz tak zupełnie prywatnie: jesteś przyrodnikiem, botanikiem, czy po prostu fascynatem - amatorem? Bo wykazujesz się nieprzeciętną wiedzą na temat leśnych mieszkańców. No, chyba że świetnie ściemniasz...Cool

Zdarzyło się kilka wpadek, ale cieszę się, że zacząłeś używać spacji... Czasem nawet aż za dużo Big Grin (gdy wstawiasz coś w nawias, to nie oddzielasz zdania od klamerek, wewnątrz których się znajduje).

Cytat:Szczególnie przypada jej do gustu przetacznik kłosowy czy wilczomlecz sosnka, gdyż wydaje jej się, iż rośliny te mogą jej przekazywać dodatkowe porcje wilgoci.

sporo "jej", nie uważasz?Dodgy

Cytat:Z odsieczą przychodzi im zakwitający wrzos. Miliony fioletowych światełek nadziei zapalają się wtedy na piaszczystych ugorach, rozpoczynając trwające ponad miesiąc wesele na zakończenie zaręczyn kwiatów wrzosu z owocami borówki brusznicy.

urzekł mnie ten opis!

Generalnie, ładna kompozycja, melancholijna i przyjemna. Jak muzyka relaksacyjna.

pozdrawiam.

Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dzika Jura Krakowska - część 1 - przez trawa1965 - 06-04-2012, 10:56
RE: Dzika Jura Krakowska - część 1 - przez kapadocja - 06-04-2012, 18:29
RE: Dzika Jura Krakowska - część 1 - przez 017hnoor - 18-04-2015, 05:38

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości