Najgorsza, najnudniejsza lektura szkolna?
#76
Być może dla wielu z was nudny byłby Prus, ale osobiście mam inne zdanie.
Odpowiedz
#77
(13-05-2018, 08:58)Kotkovsky napisał(a): Być może dla wielu z was nudny byłby Prus, ale osobiście mam inne zdanie.

"Lalka" rządzi  Heart
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#78
"Lalka" jest genialna, Prusowi należał się za nią Nobel, ale nie wszystko co napisał mnie przekonuje. Jego nowelki są takie sobie, podobnie "Placówka" taka jakaś nijaka.
"Umysł jest jak spadochron, nie działa, jeśli nie jest otwarty" - Frank Zappa
Odpowiedz
#79
Dopiero obejrzałem dwie ekranizacje - są przykładem że czasem film może zachęcić do lektury.
Odpowiedz
#80
Osobiście nie cierpię Lalki - próbowałam ją czytać, ale to było taie nudne, że odkładałam. Potem próbowałam przeczytać streszczenie szczegółowe i niby je zmęczyłam, ale "zmęczenie" to słowo-klucz w tym przypadku. To samo z Chłopami.
Czasem piszę też artykuły, więc możesz sprawdzić: http://cellulitowo.pl/zabiegi-cellulit-z...ce-wybrac/
Odpowiedz
#81
"Osobiście nie cierpię Lalki - próbowałam ją czytać, ale to było taie nudne, że odkładałam. Potem próbowałam przeczytać streszczenie szczegółowe i niby je zmęczyłam, ale "zmęczenie" to słowo-klucz w tym przypadku. To samo z Chłopami."

Jakby te książki zaliczyć do literatury sensacyjnej to faktycznie są nudne. Big Grin

To oczywiście kwestia gustu, ale nie mogę pojąć jak "Lalka" może być nudna. Prędzej "Chłopi", chociaż to również przeczytałem z przyjemnością, Reymont zapracował na swojego Nobla. Z drugiej strony, niektórzy chwalą sobie Żeromskiego, a ja go strawić nie mogę.
"Umysł jest jak spadochron, nie działa, jeśli nie jest otwarty" - Frank Zappa
Odpowiedz
#82
Najgorzej szło mi przebrnięcie i "Lalkę" i "Potop"... Choć dzisiaj, zwłaszcza w stosunku do "Lalki" mam już trochę inne zdanie.

Pamiętam też, że "Gloria Victis" - to miało chyba ze 20 stron, a mimo to zdarzyło się prawie przysnąć...
Odpowiedz
#83
Nikt mnie nie przekona, że jest coś gorszego od "Dziadów" Big Grin Ciekawe, czy jeszcze są na liście lektur Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#84
Uważam, że ten temat nigdy się nie wyczerpie, dlatego... nieśmiało odświeżam!
Najnudniejsza lektura to chyba "Krzyżacy", niestety Smile
Odpowiedz
#85
jak się nie podoba to nawet po 15 stronach trzeba to odrzucić Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości