Ankieta: Do którego działu Twórczości zaglądasz najchętniej?
Ankieta jest zamknięta.
Fantastyka
34.78%
40 34.78%
Dramat
1.74%
2 1.74%
Akcja
2.61%
3 2.61%
Obyczajowe/Psychologiczne
13.04%
15 13.04%
Satyryczne/Parodie
2.61%
3 2.61%
Publicystyka
2.61%
3 2.61%
Poezja
19.13%
22 19.13%
Miniatury literackie
20.00%
23 20.00%
Fanfiction
3.48%
4 3.48%
Razem 115 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Do którego działu z Twórczości zaglądasz najchętniej i dlaczego?
#1
Witajcie!

Dziś mamy dla Was ankietę!

Czy jest jakiś dział w kategorii Twórczość, który szczególnie lubicie na forum? Gdzie zaglądacie najczęściej? I dlaczego właśnie tam? Czytacie? Publikujecie? Szukacie inspiracji?

Czekamy na Wasze głosy i wypowiedzi!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#2
To może ja zacznę.

Najczęściej zaglądam do Poezji. Powodem jest wieczny brak czasu, jako że administrowanie Inkiem zabiera pokaźną jego część z dnia. A oprócz forum wplątany jestem w kilka innych projektów artystyczno-kulturalnych i próbuję jakoś pokierować rozwojem zawodowym. Jako, że lubię poezję, lubię sobie poczytać co też nasi forumowi Poeci mają do powiedzenia, a komentowanie wierszy nie jest tak czasochłonne, jak komentowanie prozy. Aczkolwiek czasem zerknę do innych działów - najczęściej do Obyczajówek, Miniatur i Fantastyki. Niegdyś (powiedzmy 3-4 lata temu) ograniczyłbym się zapewne do Poezji i Fantastyki, ale gusta się zmieniają i w tym momencie łykam praktycznie wszystko. Nie lubię za to sensacji, kryminału i tym podobnych nudnych suspensów Wink
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
Najczęściej, a w właściwie prawie zawsze zaglądam do poezji, gdyż w ostatnim czasie zainteresowałem się tym typem literatury i tworzę swoje utwory głównie w liryce. Czasami zajrzę do fantastyki, bo lubię ten gatunek literacki i samemu próbuję coś napisać. Nie inspiruję się innymi, ale zajrzę czasem do czyjegoś tekstu.
"Człowiek jest mostem, a nie celem." F. Nietzsche
Odpowiedz
#4
Do fantastyki.

Głównie dlatego, że po prostu lubię ten rodzaj literatury.
Czasem zerkam do miniatur, bo krótkie. Tongue A często nie mam czasu na czytanie dłuższych tekstów. Ale zazwyczaj miniatury nie są do końca takim typem literatury, jaki chciałabym czytać.
Do poezji zaglądam wyłącznie jak mnie zaciekawi tytuł albo autor. Zasadniczo preferuję prozę.

Nie, nie szukam inspiracji - raczej czytam, żeby się czegoś nauczyć. Wytykając błędy innym, uczulam się na nie u mnie. Smile
Odpowiedz
#5
Fantastyka, Obyczajowe/Psychologiczne i Miniatury.
Do Miniatur chyba najczęściej, ponieważ jestem osobą, która jest w stanie przeczytać w ciągu jednej 'sesji' 30 miniatur o objętości 1-3 stron, ale nie zniesie na raz 6-stronicowego opowiadania ciągłego, o częściach nie mówiąc, jednak czasem jak mam więcej czasu i chęci, to i za coś odcinkowego się zabiorę.
Il-wieħed li jixtieq li jkun oriġinali u gost
Hypocrisy...
1/2011[/p]2/2011

Odpowiedz
#6
Eh...
Poezja, Miniatury, Psychologiczne/Obyczajowe, Fantastyka
W poezji szukam czegoś co dałoby mi mocno po głowie, pozwoliło rozwinąć jakąkolwiek refleksję tudzież usiadło na psychice, choć nie szukam inspiracji do pisania. Poza tym mam swoich ulubionych inkowych poetów, których twórczość śledzę.
Miniatury - sama najczęściej piszę miniatury, dlatego jest to mój ulubiony dział. Szukam tu emocji, słów, ciekawych kontekstów. Początkowo zaglądałam głównie tam, by nauczyć się łapać błędy. Zwykle krótkie konstrukcje miniatur pozwalały mi skupić się na tekście, a później stosować samemu wytknięte poprawki we własnych tekstach.
Psychologiczno/Obyczajowe. Dłuższe niż miniatry, ale szukam/szukałam tam tego samego.
Fantastyka - powiedzmy, że próbuję nauczyć się pisać zdania długie, z którymi mam problem... Im więcej czytam, staram się poprawić w czyimś tekście, tym później łatwiej napisać mi tekst własny.

Inspiracja - nie, rozwój poprawności - owszem.
Poza tym... To jest jak nałóg... Nie umiałabym teraz odpuścić widząc nowy tekst... Zajrzałabym choćby po to by sprawdzić jakie błędy ktoś popełnia...
Rezygnuję z udzielania się na forum.
Wszystkim, którzy na to zasługują, wielkie dzięki za poświęcony czas i uwagę.
Odpowiedz
#7
Obyczajowe/Psychologiczne i Fantastyka (a w niej najchętniej Horror). A dlaczego? Chyba najbardziej dlatego, że lubię czytać po prostu ciekawe historie, lubię prozę nieskomplikowaną, wolną od udziwnień. Miniatury są dla mnie problemem ze względu na te właśnie udziwnienia, krótkość i często brak porządnej fabuły. Po za tym, co tu dużo gadać, czytając opowiadania Ob/Psych uczę się pisać. Są na ogół najdłuższe i najbardziej rozbudowane, więc z nich staram się czerpać naukę. Najszerszym łukiem omijam natomiast poezję, która chyba już do końca mojego życia pozostanie poza zasięgiem mojej wrażliwości... Tongue
Odpowiedz
#8
Najczęściej miniatury i poezja, bo krótkie. Fantastyka, bo lubię, satyra i publicystyka, bo ostatnio próbuję, ale do pozostałych też nierzadko zaglądam, z tym, że śladu tam raczej po sobie nie zostawiam.
Odpowiedz
#9
Praktycznie tylko Fantastyka, tamże najczęściej Fantasy i Science Fiction, ale do pozostałych też od czasu do czasu zaglądam. Ostatnio, przez kompletny brak weny tylko czytam, przy okazji szukam inspiracji, a komentując i czytając komentarze innych, wiem, czego się samemu pisząc później wystrzegać.
Odpowiedz
#10
Fantastyka, bo tam pojawia się najwięcej tekstów i ją najbardziej lubię
Psychologiczne, bo tam pojawia się dużo tekstów i jest to tematyka mi bliska.
"Mówię sam do siebie, ale ponieważ cenię sobie swoją opinię, nadałem sobie tytuł doktora." Erich Segal
Odpowiedz
#11
Poezja i miniatury, bo jako blondynce kiepsko mi się czyta dłuższe teksty Tongue
Odpowiedz
#12
(06-02-2011, 01:23)Nana napisał(a): Poezja i miniatury, bo jako blondynce kiepsko mi się czyta dłuższe teksty Tongue

Big Grin Brawa za odwagę! Wink
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#13
Fantastyka. Z wielu powodów:
a) sam piszę coś w ten deseń,
b) trzeba mieć fantazje, żeby to pisać, a ja mam nadzieję, że mi się jej trochę udzieli, albo fantazja autora zawstydzi tą moja i ja zmotywuje do działania,
c) bo czasem się pośmieję albo da mi do myślenia.
d) dreszczyk emocji: "Czy znowu ktoś palnie coś takiego, że omal się nie zakrztuszę herbatą?"
Itd, itd...
"Problem w tym, mili moi, że za mało tu kowboi, a za dużo się wypasa świętych krów"
Z. Hołdys, Lonstar, "Countrowersja" 

Kroniki Białogórskie: tom I - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=2143 (kto szuka ten znajdzie wersję płatną Wink ); tom II - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=9341.

kronikibialogorskie.pl, czyli najbrzydsza strona www w internetach
Odpowiedz
#14
Wybrałem Akcję i Fantastykę (SciFi) gdyż tam czuję się najsilniej.

Wierszoezja to nie moja działka a dramaturgi nigdy nie czułem ;p

Kiedyś mocno siedziałem w fanfiction (i w sumie od tego zaczynałem) ale też już nie czuje tych klimatów. Chyba wyrosłem ;p
Ergo spoważniał. Faktycznie, to było piekło. Najprawdziwsze piekło. Gorsze niż wszystkie inne razem wzięte.
- Ale co z tym chcesz zrobić? - zapytał demon - Napisać podanie do związków zawodowych o przyznanie nowego piekła?

Hell'aven DWA
Odpowiedz
#15
(06-02-2011, 08:59)Rafał Growiec napisał(a): Fantastyka. Z wielu powodów:
(...)
d) dreszczyk emocji: "Czy znowu ktoś palnie coś takiego, że omal się nie zakrztuszę herbatą?"
Itd, itd...

Tak, tak... W fantastyce nawet picie herbaty jest śmiertelnie niebezpieczne Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości