Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Owsiak, czyli sól w moherowym oku
#16
(02-09-2018, 15:47)Gunnar napisał(a): Człowieka orientującego się w temacie to i miło posłuchać.
Pozdrawiam Polliter Wink

Miło mi. Często grałem dla Orkiestry, byłem blisko sztabów i, siłą rzeczy, dowiedziałem się jak to wygląda. Zresztą mam znajomego, który założył fundację (malutką, wspiera dzieci w moim rodzinnym mieście), więc on też w wielu sprawach prawnych funkcjonowania fundacji mnie uświadomił.
Pozdrawiam.
"Umysł jest jak spadochron, nie działa, jeśli nie jest otwarty" - Frank Zappa
Odpowiedz
#17
"Polliter napisał(a):Zgoda. Co prawda to nie bajki, bo "Przystanek Woodstock", czy teraz "Pol'n'rock" są finansowane ze zbieranych pieniędzy, ale Orkiestra ma do tego pełne prawo. Sam Owsiak mówi, że te koncerty są formą podziękowania kwestującym i tym, którzy podzielili się swoimi pieniędzmi. Koncerty te są formą promocji fundacji, a każda fundacja (powtarzam, każda) ma prawo kilka procent (naprawdę nie pamiętam ile, a nie chce mi się szukać, ale chyba mniej niż 10%) zebranych pieniędzy przeznaczyć na swoją promocję (spoty telewizyjne, plakaty, koszulki, gadżety itp.).

Małe sprostowanie: właściwie to w przypadku fundacji nie ma jakiegoś górnego limitu, ile fundacja może wydawać na promocję - a przynajmniej nie wynika to z przepisów ustaw, choć może takie ograniczenie zostać ujęte w jej statucie. Jedynym ograniczeniem jest ogólna zasada, że fundacja powinna prowadzić wszelką działalność tak, aby dążyć do realizacji obranego przez siebie celu.

A czy festiwal (jakby się nie nazywał) służy temu celowi? IMO tak.
Odpowiedz
#18
To prawda, każda fundacja sama określa ile może wydać na promocję, ale wiele z nich (właściwie chyba nawet większość) ma to napisane w statucie.
"Umysł jest jak spadochron, nie działa, jeśli nie jest otwarty" - Frank Zappa
Odpowiedz
#19
Deja Vu.

Nikt się odniósł do załączonego linku o stawianiu się Owsiaka ponad prawem, jeszcze za PO.
Załóżmy, że kontrole nic nie wykazują. Ani słowa o domniemaniu niewinności.
Jest arogancki, wulgarny, wymotał się. Ostatni festiwal był miejscem agitek politycznych pani Welmann i innych, a więc może o odmiennych poglądach niż darczyńcy.
Nie wspomnieliście o tym, na tej samej zasadzie jak Schetyna we wczorajszej bajerzenie nie wspomniał  o udziale Niemców w historii wojny?

Wajda pieszczoszek kominizmu zrobił film Wałęsa człowiek z nadziei.
Gdyby żył, to scenariusz o Owsiaku gotowy. Merytoryczny jak jednowątkowa dyskusja.

Polliter, Brudusie i ty.

Chwatit tego zakłamanego portalu.
Odpowiedz
#20
Kochani, w kwestiach politycznych nie istnieje pojęcie consensusu.
Gdyby to ode mnie zależało, zlikwidowałabym wątki trącące polityką. Halo! To portal literacki, nie forum opinii politycznych.
Polityka to temat tabu w kręgach kulturalnych ludzi. Nikt nikogo do swej racji nie przekona. Dlatego każda dyskusja w tej kwestii skazana jest na niepowodzenie, awanturę i pyskówkę. Kochani, jesteśmy społecznością literatów, nie politykierów. Apeluję o rozsądek i dystans.
Pax, panowie!
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#21
Jaka polityka? To jest o sposobie zapodawania faktów, albo pomijania.
Nawet jak mnie Gunnar zamknie, albo te cóś, które obiecał.
Odpowiedz
#22
To ja dodam, że pieniądze na organizację koncertów wcale nie idą z finału WOŚP (poza odsetkami bankowymi). Imprezę głównie finansują sponsorzy. To jawne informacje - ich sprawdzenie nie wymaga wiele trudu.
Odpowiedz
#23
Tjereszkowa to i bez parytetów mogłaby z sukcesem wejść w lewitującą politykę.
Odpowiedz
#24
Wczoraj był Marsz Niepodległości.

Nikt nie kradł, nie ćpał, nie było mordobicia, ani jednego gwałtu.

Właściciel spalonej flagi /nie chronionej prawem/ nie zgłosił szkody.

Chłopak w kapturze od ustawki z dziennikarką GW - zwątpił.

Jednakowoż be. Wprawdzie Warszawa nie została zdewastowana ale salonka mocno zbrukana - jeszcze przed.

Mam nadzieję, że wladze i wszystkie partie odpitolą się od tej akcji.

Na dzien dzisiejszy żadne prowokacje nie są w stanie znacząco zaszkodzić dawcom głosów - szaremu elektoratowi z tej i tamtej strony telewizora, ani laptopa

z możliwością odwiedzenia strony facebooka inspirowanej przez kawalarza Orderu Odrodzenia Polski z nadania Komorowskiego /jakby serwował bigos albo Bee Gess/.

Nazwa strony Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos.
Odpowiedz
#25
I najnowszy News

http://telewizjarepublika.pl/sad-wydal-w...73259.html
Odpowiedz
#26
(29-11-2018, 17:04)Grain napisał(a): I najnowszy News

http://telewizjarepublika.pl/sad-wydal-w...73259.html

Gdyby tak każdy, kto został obrażony lub shejtowany przez tą panią wytaczał je proces, to nie robiłaby nic tylko przepraszała Big Grin

Zresztą nie ma o czym gadać. Wystarczy porównać osiągnięcia obu procesujących się stron i to ile każda z nich zrobiła dla innych. Przepaść moralna między nimi jest jak stąd do Plutona.
Odpowiedz
#27
A albo jeszcze dalej do Robin Hooda tudzież Janosika.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości