Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niebko
#1
Matka kudłatego chłopaka klęczała przed podwórkową figurką świętej Rity i układała w ziemi niebko. Obok stała starsza kobieta w kropkowanej podomce i przez kawałek szyby patrzyła na chmury.
- Od początku chciałam żeby był poetą – powiedziała matka, nie odrywając wzroku od kompozycji z malwowych płatków - i przez pępowinę pompowałam w niego tę swoją matczyną chęć.
- Chyba wszystkie tego chcemy – odpowiedziała kobieta w podomce, mrużąc oczy.
- Pępowina okręciła mu szyję, jak gryzącym szalikiem i nim zdążył zaczerpnąć powietrza, mnie już przy nim nie było. I teraz płynie na tym jednym wdechu, byle dalej.
- Bo tutaj już się nic nie wydarzy – westchnęła starsza. – Tylko kolorowe światełka migocą w oknach kamienic, jak słoneczne refleksy na  tafli oceanu.
- Ale w mieście aż huczy od plotek, że jeszcze będzie przepięknie, a nawet cudownie!
Odpowiedz
#2
Od razu stanęła mi przed oczami ilustracja do "Małego Księcia" - ta z długim, czerwonym szalikiem Smile Szczypta filozofii, szczypta absurdu, krzywe zwierciadło - wszystko w odpowiednich proporcjach. Jesteś mistrzem miniatury.
Ale ta czcionka to tak specjalnie co najmniej 5 razy za duża? Smile
5/5.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
(14-05-2018, 11:26)Miranda Calle napisał(a): Od razu stanęła mi przed oczami ilustracja do "Małego Księcia" - ta z długim, czerwonym szalikiem Smile Szczypta filozofii, szczypta absurdu, krzywe zwierciadło - wszystko w odpowiednich proporcjach. Jesteś mistrzem miniatury.
Ale ta czcionka to tak specjalnie co najmniej 5 razy za duża? Smile

Nie wiem skąd taka wielka! Dzięki Smile
Odpowiedz
#4
Widać powiązania z przedszkolem.
Matka chciała dla syna podmiotowego ale jednak niełatwego losu.
Jej zdanie o pępowinie bardzo dwuznaczne - można się zastanawiać, czy nadal funkcjonuje w świecie żywych.
Odpowiedz
#5
(19-06-2018, 13:33)Gunnar napisał(a): Widać powiązania z przedszkolem.
Matka chciała dla syna podmiotowego ale jednak niełatwego losu.
Jej zdanie o pępowinie bardzo dwuznaczne - można się zastanawiać, czy nadal funkcjonuje w świecie żywych.
Wiem, ale nie powiem Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości