Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siła wyobraźni.
#1
Wyobraźnia to jest siła co potrafi w nieskończoność
tworzyć ciągle nowe dzieła i w obrazach barwnych tonąć.

Ona matką wynalazków i ucieczką od dni szarych 
skąd się bierze ta jej siła ? wyobraźnia jest jak czary.

Dla pisarza jest potrzebna by fabuła sens swój miała 
dla poety też konieczna  by się strofa rozbujała.

Dla dorosłych i dla dzieci zawsze chętnie się rozwinie 
ma pomysły do zabawy i na życie -wprost olbrzymie.

Wiedza owszem fajna sprawa, ale czasem drętwa bywa,
wyobraźnia nie ma barier, nowe światy nam odkrywa.

Trzeba dużo słuchać, czytać, umieć w życiu fakty zbierać 
wyobraźnia nam pomoże tworzyć przeogromne dzieła.

Cieszy bardzo i rozbawia, gdy się zjawia w moim życiu,
na dni szare jest oddechem, ktoś by chciał ? bo mam na zbyciu.
Odpowiedz
#2
Masz umiejętność pisania pełnego melodii i rytmu, tego Ci nikt nie odmówi. Szwankuje, niestety, interpunkcja.
A treść jak zawsze przyjemna i odprężająca - jak kąpiel z bąbelkami po ciężkim dniu Smile

Z upominkiem muzycznymHeart
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
Jedyne, co mi się tu podoba to ładny rytm i całkiem niezłe rymy. Chociaż czy to powód do pochwał? Rytmika w wierszu musi być, a i rymy w rymowanych wierszach powinny być przemyślane, ale tak to jest, że gdy tylu poetów (również na tym portalu) kaleczy rytmikę i zasuwa częstochową to trzeba chwalić za oczywistości. Więc chwalę. Big Grin

Niestety, cała reszta już zupełnie do mnie nie przemawia. Temat zalatuje banałem i równie banalnie został podany, właściwie mamy tu same oczywistości, nic co mogłoby zainteresować czytelnika (przynajmniej mnie). Tytuł również do odkrywczych nie należy. To taki wykład, na którym słuchacze zasypiają (zwłaszcza z tym ładnym, bo ładnym, ale jednak usypiającym rytmem).

Interpunkcja, o której pisze Miranda, spacje (dziwne, bo przed znakami zapytania są, a przed kropkami i przecinkami - prawidłowo - ich nie ma), błędy gramatyczne ("...to jest siła, KTÓRA potrafi..."). Infantylne to wszystko, ale przynajmniej dobrze poprowadzone rytmicznie, za co duży plus, chociaż kto by pomyślał, że za oczywistości będę dawał plusy. Takie czasy...

Przepraszam za trochę mocną ocenę, ale pod słabymi wierszami raczej się nie odzywam, więc ten widocznie nie jest aż tak słaby. Może to wystarczy, byś się na mnie nie gniewała za bardzo.

Pozdrawiam i nie gniewaj się na mnie, proszę.
"Umysł jest jak spadochron, nie działa, jeśli nie jest otwarty" - Frank Zappa
Odpowiedz
#4
absolutnie się nie gniewam
Odpowiedz
#5
Cytat: ...ktoś by chciał ? bo mam na zbyciu.

Ja chcę! Ja chcę! Przyznam, uczę się pisać wiersze i spytam: czy dopuszczalne jest użycie małej litery po znaku kończącym poprzednie zdanie? Na przykład po "pytajniku", jak w powyższym fragmencie i w wersie czwartym?

A skoro już tak pytam to na Pani miejscu zapytałbym może także w ten sposób:

Cytat:Wiedza? Owszem fajna sprawa, ale czasem drętwa bywa...

I może tak:

Cytat:...oddechem. Ktoś by chciał ? bo mam na zbyciu.

A na końcu wersu piątego winien być chyba przecinek?
Dziękuję za ten wiersz o tak ważnej dla twórcy tematyce.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości