Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Może będzie lepiej, jeśli się nie spotkamy
#1
                     Czy pamiętasz nasze brudne nogi schowane pod kołdrą? Pięty czarne jak święta ziemia między palcami. Lato było ciężkie i duszne. Skakaliśmy do zielonego stawu, w którym nikt inny nie chciał się kąpać. Okropne bąble po pokrzywach. Myślałaś, że zaraz umrzesz. Pamiętasz? A jednak nie umarłaś! Żyje w tobie tamta mała dziewczynka, a we mnie tamten chłopiec. Minęło tyle lat ciężkich i dusznych, a ty prawie się nie zmieniłaś. 
                  I ja jestem taki sam jak wtedy, kiedy sobie wyobrażałaś, jaki mam być. Że będę miał oczy twojego taty i uśmiech wujka Leszka. Tego, który spadł z rusztowania. Że będziemy się dotykać stopami, siedząc na pomoście, który jest czasem latającym dywanem. Boję się, że jeśli mnie teraz zobaczysz, to ci się nie spodoba, że zwijam papierki po cukierkach inaczej niż wtedy. 
                  Dlatego może będzie lepiej, jeśli się nie spotkamy. W życiu jest tyle rozczarowań. Po lecie ciężkim i dusznym przychodzi jesień albo czasem mama podnosi kołdrę i bez słowa pokazuje na łazienkę.
Odpowiedz
#2
Niezwykła narracja. Masz niesamowitą umiejętność tworzenia klimatycznych obrazów, używając tak niewielu środków. Poetyckie pióro. Zdecydowanie.
Zanim wrócę z oceną, posmakuję jeszcze Smile


Mam parę uwag:


Cytat:Pięty czarne,[-] jak święta ziemia
Bez przecinka.


Cytat:Czy pamiętasz?
Po co to "czy"?


Cytat:Że będziemy się dotykać stopami,[+] siedząc na pomoście (...)
Przecinek przed imiesłowem.


Cytat:Boję się, że jeśli mnie teraz zobaczysz, to ci się nie spodoba, że zwijam papierki po cukierkach (...)
Niedobrze brzmią te powtórzenia. Pokombinuj, żeby się ich pozbyć.


Cytat:bez jednego[-] słowa pokazuje na łazienkę.
"Jednego" nie jest tu potrzebne.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
Już, dzięki!
Odpowiedz
#4
No i ładnie. Jeszcze tu, bo wcześniej mi umknęło:


Cytat:Że będę miał oczy twojego taty,[-] a[->i] uśmiech wujka Leszka.
Bez przecinka, zamień "a" na "i".
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#5
(15-03-2018, 17:28)Miranda Calle napisał(a): No i ładnie. Jeszcze tu, bo wcześniej mi umknęło:


Cytat:Że będę miał oczy twojego taty,[-] a[->i] uśmiech wujka Leszka.
Bez przecinka, zamień "a" na "i".

Sam nie wiem Sad Tak jest źle?
Odpowiedz
#6
Mhm. "A" używa się do głównie do zaprzeczania. Dodatkowo podkreśliłeś to zaprzeczenie przecinkiem.
"I" jest bezpieczne Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#7
(15-03-2018, 17:48)Miranda Calle napisał(a): Mhm. "A" używa się do głównie do zaprzeczania. Dodatkowo podkreśliłeś to zaprzeczenie przecinkiem.
"I" jest bezpieczne Smile

Aaaa Smile no to ok
Odpowiedz
#8
Bardzo mi się u Ciebie podoba. Po doszlifowaniu zdecydowanie zasługuje na fulla Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#9
Jest dobrze Smile
Odpowiedz
#10
Jest dobrze, ale trzeba uważać Tongue
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#11
(15-03-2018, 20:46)Miranda Calle napisał(a): Jest dobrze, ale trzeba uważać Tongue

Będę miał baczenie na wszystko Smile
Odpowiedz
#12
Ciepłe, nostalgiczne, bardzo przyjemne. Aż mnie ręka świerzbi, aby dać 5 gwiazdek Big Grin ale na razie się wstrzymam.
Poczekam do drugiego czytania Wink
Odpowiedz
#13
(17-03-2018, 21:55)Gunnar napisał(a): Ciepłe, nostalgiczne, bardzo przyjemne. Aż mnie ręka świerzbi, aby dać 5 gwiazdek Big Grin ale na razie się wstrzymam.
Poczekam do drugiego czytania Wink

Dzięki!
Odpowiedz
#14
Jest takie króciutkie opowiadanie Hemingwaya.
Nie pamiętam tytułu.
Kończy się miej więcej podobnie /jedyne podobieństwo/.
Chłopcy łowili zębacze i chyba rozmawiali o Niej.
I położyłem się /lub usnąłem/ ze złamanym sercem.
Odpowiedz
#15
(18-03-2018, 09:21)Grain napisał(a): Jest takie króciutkie opowiadanie Hemingwaya.
Nie pamiętam tytułu.
Kończy się miej więcej podobnie /jedyne podobieństwo/.
Chłopcy łowili zębacze i chyba rozmawiali o Niej.
I położyłem się /lub usnąłem/ ze złamanym sercem.

Chętnie przeczytam, dzięki!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości