Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wierszyki nikiforowe
#1
naostrzone dachy domów
w dwuszeregu ciepłych facjat

na plecach pędzelki przepłukane w oczach
i wodzie święconej

przy swoim pacykowaniu tylko zerkam
za wysokie progi źródeł
Odpowiedz
#2
Fajnie, ironicznie i ze smakiem. Grain, Ty zawsze potrafiłeś w krótkiej formie zmieścić wiele treści, a tutaj udało Ci się naprawdę świetnie. Plus druga strofoida - majstersztyk!
Pozdrawiam.
"Umysł jest jak spadochron, nie działa, jeśli nie jest otwarty" - Frank Zappa
Odpowiedz
#3
ja bym to określił jako " na szybkensa""sylogizm z dwuwerwów" ale... ok, dziś na tyle powiem/napiiszę, że puenta mnie roztrzaskała... a to już dużo... oczywiście poprzednie dwie pary dwuwersowe również we włąściwiym miejscu, ale ... no, ... jednak muszę tu wrócić, bo ... bo lubię Nikifora. Ok, dziś pisał Arek, wariat, chmurnoryjny. Wymądrzacz krytyk przyjdzie później (ok, niedzieli) ze mną/we mniei ze mnie
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#4
Dla mnie doskonaly odpowiednio wyważony i wyostrzony. Brawo.
Odpowiedz
#5
(16-02-2018, 19:03)Grain napisał(a): przy swoim pacykowaniu tylko zerkam
za wysokie progi źródeł
Lubię Nikifora, a tak, jak zacytowałem czuję się przy tym utworze. Ok, jakiś mam niedookreślony iedosyt, ale ... może to tylko moje... nie wiem, potrzeby czegoś dodatkowo wciskającego mnie w wiersz. No, ale musi być Nikiforowo! i jest.  Takie 4, 5/5

No, to mamy 5/5
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#6
Żeby nie było serialu moich tekstów w słupku.
Dziękuję za poświęcony czas i oceny poszczególnych pozycji.
Odpowiedz
#7
(22-02-2018, 21:30)Grain napisał(a): Żeby nie było serialu moich tekstów w słupku.
Dziękuję za poświęcony czas i oceny poszczególnych pozycji.

Nie ma za co! To była i jest przyjemniośc. A dodatkowo miło mi, że do serialu"  mamy podobne podejście. też jakoś dziwnie się czuję, gdy chcę podziękować, a potem mi mój tekst się "wytłuszcza" na górę strony... Niby to miłe, ale ... jakoś się dziwnie z tym czuję. No, ale takie uroki ustawień... i "technikalia"
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości