Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dzieciobójca
#1
zabijam rozkapryszone dziecko
ma 38 lat i ciągle rośnie

ohyda

kiedyś je karmiłem
przewijałem
śpiewałem kołysanki

ti ti ti łobuziaku

wychowałem potwora
mieszka w moim mózgu
i nie chce się wyprowadzić

nazwałem go Ego
bo to dobre imię dla chłopca
"Umysł jest jak spadochron, nie działa, jeśli nie jest otwarty" - Frank Zappa
Odpowiedz
#2
Polihymnia podług oryginału - układu egocentrycznego.
Odpowiedz
#3
Poli  jak zawsze w formie  , choć  ten  wiersz już  znam Big Grin  Co by tu - tak wiersze należy pisać . A  jedna  sprawa  ( mozna większą czcionke ?)

Gwiazdeczkowanie 5/5
Odpowiedz
#4
To mi wygląda na przewklejkę z HuH.
Potraktuj czternastką.
Odpowiedz
#5
Hahahaha ja jak przeklejam to powiekszam czcionkę żeby nie być posadzany przez Graina Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
#6
Sam od dzisiaj traktuję czternastką.
Odpowiedz
#7
Pamiętam ten wiersz Smile
W życiu facet nie zabije swojego ego, chyba że ma w zanadrzu drugie. Big Grin

Cytat:nazwałem je Ego
jakoś naturalniej przeczytałabym tu "go" - bo bliżej stąd do potwora niż do dziecka (jakkolwiek by to nie brzmiało) Big Grin
Odpowiedz
#8
Co Ty tam wiesz o męskim ego, Tjereszkowa?
Chłopa nawet nie ma w tym kosmosie.
Mam jakieś ale do trzeciej strofoidy.
Gdzieś tak między łopatologią, a słabą dosłownością.
( a masz za Tuwima!) Tongue
Odpowiedz
#9
Cytat:To mi wygląda na przewklejkę z HuH.

Hehe... A ja głupi, cały czas się zastanawiam co mi taka mała czcionka wychodzi. Smile
No, przeklejone z Herbatki, bo sam nie archiwizuję swoich tekstów, więc wspieram się wrzutkami z portali, na których już publikowałem. Pewnie z tego też będę kopiował na inne. Smile

Cytat:jakoś naturalniej przeczytałabym tu "go" - bo bliżej stąd do potwora niż do dziecka (jakkolwiek by to nie brzmiało)

Już mi na to zwracali uwagę i chociaż lubię w tym tekście "je" to zmienię na "go", skoro społeczeństwo się domaga. Smile
"Umysł jest jak spadochron, nie działa, jeśli nie jest otwarty" - Frank Zappa
Odpowiedz
#10
Autoironiczny, przewrotny, ale i trochę nostalgiczny. W każdym z nas jest dziecko, rozwrzeszczany bahor, który bezustannie wymaga naszej opieki i uwagi... Czasem go nienawidzimy i mamy ochotę wysadzić w powietrze, ale co wtedy nam zostanie?

Wiersz ma prostą, oszczędną formę, jest dosłowny - za to wielki plus ode mnie. A dokładnie 4+, ale zaokrąglę w górę Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#11
(02-02-2018, 18:52)mirek13 napisał(a): Co Ty tam wiesz o męskim ego, Tjereszkowa?
Chłopa nawet nie ma w tym kosmosie.

Co Ty wiesz o chłopach w kosmosie?! Wiesz ile ich to wokół? Orbitują sobie biedaki... a każdy chciał być pierwszym w kosmosu.

(02-02-2018, 18:53)Polliter napisał(a):
Cytat:jakoś naturalniej przeczytałabym tu "go" - bo bliżej stąd do potwora niż do dziecka (jakkolwiek by to nie brzmiało)

Już mi na to zwracali uwagę i chociaż lubię w tym tekście "je" to zmienię na "go", skoro społeczeństwo się domaga. Smile
O tak, ja społeczeństwo Big Grin
Odpowiedz
#12
Świetna autoironia, tylko pytam a po cholerę zabijać, oswoić wystarczy...
Odpowiedz
#13
Takie próżniowe truchełka to faktycznie wiele mogą powiedzieć o męskim ego.
Napatrzy się kobita przez bulaj, a potem jej się wydaje, że coś wie w temacie.
Odpowiedz
#14
Och, przecież to bajka z morałem. Ego jak balon wynosi człowieka wysoko.
Odpowiedz
#15
(02-02-2018, 18:36)BJKlajza napisał(a): Poli  jak zawsze w formie  , choć  ten  wiersz już  znam Big Grin  Co by tu - tak wiersze należy pisać . A  jedna  sprawa  ( mozna większą czcionke ?)

Gwiazdeczkowanie 5/5

Ja tego utworu nie znałem. O czcionkę też proszę. 

A że Błażej nie może jeszcze walić gwiazd-ekhm, to ja to zrobię. Nie tylko za Niego, ale i dlatego, że podzielam opinię. 
Aby  wykazać, dla uzasadnienia, czemu 5/5, musiałbym skopiować większość utworu.
No, a puenta? Zabiła mnie

Gratuluję i ... zazdroszczę... Jest świetnie!
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości