Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pieski żywot
#1
Pomyślałam sobie dziś o moim psie Michale i napisałam taki sobie wierszyk.

 
Pieski żywot mówią ludzie,
lecz czy pieski znaczy zły?
Psy już nie mieszkają w budzie,
kąt swój mają , ciepłe sny.

Człowiek krzyknie do człowieka,
odejdź stąd ty podły psie,
czy pies podły, bo zaszczeka,
myślę sobie,raczej nie .

Pies wierniejszy od człowieka, 
nieustannie przy nim trwa,
a że czasem on zaszczeka,
taka już natura psia.

W każdej chwili jest obecny  
i na dobre i na złe 
przyjacielem jest serdecznym 
choć humory miewa psie .

Nigdy głosu nie podniesie 
nie zawarczy nie pogryzie 
bo pies kocha zawsze szczerze 
gdy zawini to poliże.

Nie wieszajcie psów na psie 
nigdy nie zostawi cię 
zawsze w twej obronie stanie
dobre wierne psie kochanie.
Odpowiedz
#2
Oj, prawda, szczera prawda. Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka...
Co prawda, ja jestem kociarą, ale. Trzeba oddać psu, co psie, a co kocie - kotu. Pies - wierny towarzysz, trochę podlizuch, ale zakochany bez żadnych ale. Kot - wyniosły i chodzący własnymi ścieżkami. Kocha, choć tego nie okazuje tak wylewnie jak pies. Oj, trudna to miłość Smile

Niestety, są jeszcze psy, co mieszkają w budach... I to wcale nie na wsiach zabitych dechami, ale w dużych miastach. Mój sąsiad, strażnik miejski, ma psa, który cały rok siedzi na dworze. Mróz, nie mróz, deszcz, nie deszcz, Cezar urzęduje w swojej - pożal się Boże - "budzie". I mimo szorstkiego - delikatnie mówiąc - traktowania, pozostaje wierny. Dla mnie to niepojęte. Człowiek traktowany w ten sposób, szybko straciłby ciepłe uczucia. Ale nie pies.

Wracając do wiersza. Podoba mi się gra słowem, a proste rymy nie rażą, bo czytam jak tekst piosenki Smile

Fajny debiut!
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
(14-01-2018, 19:50)Miranda Calle napisał(a): Oj, prawda, szczera prawda. Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka...
Co prawda, ja jestem kociarą, ale. Trzeba oddać psu, co psie, a co kocie - kotu. Pies - wierny towarzysz, trochę podlizuch, ale zakochany bez żadnych ale. Kot - wyniosły i chodzący własnymi ścieżkami. Kocha, choć tego nie okazuje tak wylewnie jak pies. Oj, trudna to miłość Smile

Niestety, są jeszcze psy, co mieszkają w budach... I to wcale nie na wsiach zabitych dechami, ale w dużych miastach. Mój sąsiad, strażnik miejski, ma psa, który cały rok siedzi na dworze. Mróz, nie mróz, deszcz, nie deszcz, Cezar urzęduje w swojej - pożal się Boże - "budzie". I mimo szorstkiego - delikatnie mówiąc - traktowania, pozostaje wierny. Dla mnie to niepojęte. Człowiek traktowany w ten sposób, szybko straciłby ciepłe uczucia. Ale nie pies.

Wracając do wiersza. Podoba mi się gra słowem, a proste rymy nie rażą, bo czytam jak tekst piosenki Smile

Fajny debiut!

Mój pies nie jest typowym pokojowym pieskiem .Dużo biega po dworze bo mam dom na wsi .Drażni mnie gdy ludzie wyzywają się od psów ,to uraża psy .One są bardzo wierne ,dobre .Nieraz odnoszę wrażenie ,że mają więcej kultury niż ludzie, nie są zawzięte ,pamiętliwe.Teraz gdy noc chłodna mój pies śpi u mych stóp .nakarmiony i w cieple .
Odpowiedz
#4
A wiesz? Czasem wolałabym być właśnie takim psem... U stóp... w cieple...
W każdym razie dziękuję. Fajnie, że jesteś z nami.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#5
Uwielbiam psy, ogólniej zwierzęta, potrafią kochać miłością prawdziwą, co niestety rzadko można o człowieku powiedzieć. Fajny, prawdziwy kawałek.
Odpowiedz
#6
(14-01-2018, 20:58)Marcin Sztelak napisał(a): Uwielbiam psy, ogólniej zwierzęta, potrafią kochać miłością prawdziwą, co niestety rzadko można o człowieku powiedzieć. Fajny, prawdziwy kawałek.

Zawsze odkąd pamiętam miałam psa .Teraz mamy Michała razem z synem.Na przykład gdy któreś z nas wyjeżdża pies tęskni ,chodzi i szuka .Syn aktualnie jest na delegacji pies wyraźnie odczuwa jego brak .Zwierzęta bardzo przywiązują się do ludzi i vice versa .
Odpowiedz
#7
Za samą tematykę daje 5* Big Grin tak całkiem nieobiektywnie Big Grin
Odpowiedz
#8
(21-03-2018, 18:13)Gunnar napisał(a): Za samą tematykę daje 5* Big Grin tak całkiem nieobiektywnie Big Grin

I to mi się podoba , a co? zawsze trzeba być obiektywnym ?Pozdrawiam i dziękuję  za komentarze.
Odpowiedz
#9
Miśka daje szczekające 4 gwiazdy za psią rymowankę Big Grin
Odpowiedz
#10
Pies śpi na swoim dywaniku, bo u nas na wschodzie mrozy .Dziękuję za odwiedziny.
Odpowiedz
#11
Kotkovsky się kłania. Wykonanie Pani wiersza bardzo przywodzi na myśl dorobek Franciszka Klimka. On z kolei poświęca swe wiersze kotom, choć dla psa też zdarzyło mu się użyczać linijek. Polecam zapoznać się z nimi. Kto wie, może znalazłaby pani w nim pokrewna duszę. Dlatego "prosta rymowanka" nie przeszkadza. napewno nie tu.
Odpowiedz
#12
Dziękuję serdecznie za miłe słowo
Odpowiedz
#13
Wierszyk naprawdę sympatyczny, co nie zmienia faktu, że to tylko wierszyk.
Proste rymy, prosta konstrukcja, ale temat sprawia, że nie można go zjechać, bo jest w nim tyle uczucia, ciepła, empatii do psiaków, że za krytykę byłoby się chyba wyklętym i odsądzonym od ludzkich uczuć.

Nie jest to arcydzieło, ale też pewnie nie miało być. Kompletny bałagan ze spacjami, rymy również nie porywają, ale wyczuwa się w nim ciepło i szczery przekaz. To również jest fajne w poezji, że tak pod wpływem chwili przelewa się na papier (komputer) swoje myśli, ale zrobiłbym przynajmniej porządek ze spacjami przed wrzuceniem na publiczne forum, bo jednak szacunek dla czytelnika zobowiązuje.

Jestem zadeklarowanym psiarzem, koty nie nadają się do hodowli, one nigdy nie miały i nie będą mieć swojego pana/pani, mają swoje humory. Psa mogę zawsze pogłaskać, a kot musi mi na to pozwolić. Ba, jak ma no to chętkę to człowiek MUSI go pogłaskać i nie ma zmiłuj, dlatego ich nie lubię, bo nie lubię jak ktoś mi każe robić coś, na co nie mam akurat ochoty. To nie są stworzenia, które potrzebują właściciela (chyba, że do głaskania i karmienia). Psy uwielbiam i również boleję nad tym, że powstały takie krzywdzące sformułowania jak "Ty psie!", "pieskie życie", "pogoda pod psem" itp.

Pozdrawiam.
"Umysł jest jak spadochron, nie działa, jeśli nie jest otwarty" - Frank Zappa
Odpowiedz
#14
Miałem coś powiedzieć w sprawie, ale Polli powiedział wszystko.
I nawet dobrze mu wyszło, więc w pełni podpisuję się pod jego komentarzem.
Odpowiedz
#15
pozdrawiam Michała i autorkę Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości