Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atom
#1
https://kbuszewicz.blogspot.com/2018/01/atom.html
Odpowiedz
#2
Świetny wiersz, świetny nick. Natomiast czemu # ? Coś oznaczają?
Odpowiedz
#3
(11-01-2018, 13:36)Marcin Sztelak napisał(a): Świetny wiersz, świetny nick. Natomiast czemu # ? Coś oznaczają?

W ruby #{} jest hm, jakby to nazwać, operatorem interpolacji.
Np. po zainicjowaniu zmiennej powitanie = "elo" wyrażenie "#{powitanie} świecie" zwróci wartość "elo świecie".

Poza tym, moim zdaniem, fajnie wygląda. A co za tym stoi głębiej, to symbolizuje też jakoś dowolność w interpretacji
i w przyjmowaniu tekstu, stąd trochę to o dosłownym rozumieniu po interpolacji. Możesz tam wstawić co chcesz, w tym
sensie to także będzie Twój wiersz.
Odpowiedz
#4
Dla mnie ciekawy i dobry wiersz[Obrazek: star.gif][Obrazek: star.gif][Obrazek: star.gif][Obrazek: star.gif][Obrazek: star.gif] daję Ci  pięć gwiazdek
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -



Odpowiedz
#5
Ciekawy eksperyment literacki. Neofuturyzm na miarę XXI wieku. Aż musiałam sobie poczytać o tym języku Ruby. I edytorach Atom i Sublime Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#6
Jeśli to utwór eksperymentalny, to się chyba eksperyment udał.
Wiersz informatyczny - rodzi się nowy gatunek.
Choć pamiętam że autor w latach minionych też utwory w tych klimatach wrzucał jeśli mnie pamięć nie myli.
Odpowiedz
#7
Zmień czcionkę na większa ( bo jest taka możliwość ) Big Grin

Poza tym to jest "genialne" dopracowane w każdym calu i pięknie zrymowane i zgrabnie otagowane Big Grin Big Grin Czy jest na sali ktoś kto mógłby z 5 zrobić 6 gwiazdek?
Dwie prośby : Czcionka większa i pootrójne sublinie między częściami Smile jak poniżej prezentuję:

_______________________

Nie czytaj moich wierszy
na głos. Na oko brzmią

#{nieforemnie}.

Ile tu formy dla formy,
a ile pierwiastka ze mnie?



Nie czytaj moich wierszy
dla kobiet. Dla mężczyzn:

#{zielone} stringi,

możesz rozumieć dosłownie
interpolując linijki.



Nie czytaj moich wierszy
w ogóle. Patrz,

#{strona po stronie}

na wiersze pisane w sublime,
wiersze pisane w atomie.
Odpowiedz
#8
Jako zwyczajny i tępy użytkownik, proszę tych od pięciu gwiazdek o wyjaśnienie i opis znaczeń w tym wierszu.
Jeśli to neo-cośtam, to raczej bełkot stylizujący na matematyczno - fizyczną głębię przekazu.
A już komentarz autora i refleksje niektórych przyprawiły mnie o kolaps wnioskowania indukcyjnego. (heh)
Dobrze czasami jest przestać rżnąć mądralę i napisać coś normalnego.
Ze zwyczajną, ludzką poezją ten twór nie ma nic wspólnego.
Niemniej, jak zaznaczyłem, jestem zwykły i tępy.
Odpowiedz
#9
Mirek Big Grin Przeczytaj wiersz dosłownie ( łącznie z hasztagiem jako słowo) i ... zobaczysz ze wszytko gra i buczy i nic nie trzeba wiecej dodawac
Odpowiedz
#10
Przeczytałem. Nawet zgrabnie porymowane.
Z radości wyskoczyłem na zakupy. Mam atomowe, zielone stringi w sublimie.
Intrpolowane.
Ktoś chce? Kosztowały pięć gwiazdek.
To teraz Ci, co ładowali tu te zachwyty, może jednak mnie oświecą, skoro to takie proste i dosłowne.
Bo nie sztuka napisać "Och, jaki cudny wiersz! Przyznaję mu 5/5!"
A ja pytam: Dlaczego jest aż tak cudowny w kontekście tych stringów, dipolów i sublimów? Jakiś eksperymentów, jakby było super, tylko dlatego, że eksperyment.
To może napisz Błażeju, skoro się odzywasz, ten wiersz po polsku, a ja, prostaczek, dam mu siedem gwiazdek. W końcu jesteś zawodowy i kształcony poeta.
Moim skromnym zdaniem poezji zdecydowanie bardziej trzeba talentu i prostoty, niż eksperymentów.
Ja, w każdym razie, doceniam dostępność poezji dla zwykłego czytelnika, a nie garstki silących się na przemądrzałość i zachwycających się.
Jak na razie mogę się podzielić tylko lekami.
Odpowiedz
#11
Tu się nie ma czego doszukiwać Mirku (choć można bo to jednak przewrotny tekst) . Wszytko masz podane na tacy - jak by ci to powiedzieć ... poetycka zabawa z odbiorcą na skojarzenia o współczesnej formie poezji, współczesnych osiągnięciach naukowych ale i odkryciach lub teoriach czasem pseudonaukowych lub jak wolisz z cyklu " amerykańscy naukowcy..., trochę protest song podrasowany współczesną terminologią techniczną, przewrotny a nawet cyniczny. Puszczenie oka do czytelnika , że wszytko co przezywamy jest jakimś kodem i nasze życie to matrix, ułuda i w zasadzie wszytko mamy podane na tacy tak jak tego chcemy i nie mamy potrzeby zagłębiać się w niuanse , bo i po co skoro chcesz i masz dokładnie tak jak lubisz. Znak czasów. I tyle .
No ale jak nie kapujesz ... to co ja ci na to poradzę ? Big Grin
Odpowiedz
#12
Czysty kosmos, prawie (mimo kobiet i mężczyzn) niepokalany w poczęciu, bez jakiegokolwiek utytłania pierwiastkiem życia.

Z alotropowego bliźniaczego podgatunku - symboliki dla symboliki.

Dla mnie strata czasu powiększona o pisanie komentarza.
Odpowiedz
#13
Nie bądź wiśnia i poradź prostemu.
I trochę jaśniej, bo Twoje wyjaśnienie Błażeju, jest w zasadzie gorsze, niż wiersz.
Jeszcze lepszy bełkot.
Więc krótko - czym tu są zielone, zsublimowane i dipolowe stringi?!
Odpowiedz
#14
Czytam... i czytam... i nic.
A przyszłam tu za pięcioma gwiazdkami.
Odpowiedz
#15
Via Appia w stanie wojny - łatwo awansować na kapitana.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości