Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Macki [uniwersum stworzone przez mistrza Howarda Phillipsa Lovecrafta]
#2
" Cieszyło mnie, że oprócz bawienia się z brudnym kolegą ziemią i spacerów pełnych dziecięcej kontemplacji Howard uwielbiał czytanie." - w tym zdaniu chyba coś nie gra. Brudnym kolegą ziemią?

" Przeszedł mnie dziwny dreszcz, albowiem mówiąc to zimnym tonem, jego twarz była kamienna i niewzruszona, tymczasem oczy...." - Tu również jest coś nie tak ze składnią. Zdanie nie brzmi dobrze. Może lepiej było by napisać : ".....albowiem gdy mówił to zimnym tonem, jego twarz była niewzruszona, tymczasem......"

" Howard stał kamiennie i patrzył na mnie z zimną analizą." - pominąłbym "kamiennie" bo wydaje się nie pasować, jakby wciśnięto je na siłę.

Faktycznie tekst znacznie bardziej uporządkowany. Wydaje się być stylizowany na nieco archaiczny. Jeśli tak, to bardzo udatnie. Nie wiem czemu kojarzy mi się z wiktoriańską Anglią. Może to celowy zabieg?

W sumie całkiem zgrabnie napisany, taki "niby horror". Jest pewien dreszczyk emocji. Czyli chyba cel został osiągnięty.
Pozdrawiam serdecznie.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Macki [uniwersum stworzone przez mistrza Howarda Phillipsa Lovecrafta] - przez gorzkiblotnica - 14-11-2017, 23:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości