Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzisiaj spadł mi z głowy włos
#1
Schyłek wiosny mnie roznosi. Myśli są jak babie lato. W pracy odliczam tupiąc nogą. Kalendarz jak popierdolony.
Wymykam się gdy nie patrzą, na piwo. I jakoś czuję się tak świeżo, tak dawno nie czułem takiej świeżości, taka bryza ostatnich minut przed wyjściem z więzienia, aż czuję się winny że to myśli czarne nieodpowiedzialnego męża i ojca.
Lecz ta wahadłoń pada gdy widzę kolegów młodszych, na motocyklach.
Dziwne przyznać  ale ostatnio daje mi największą satysfakcję chodzenie. Wzdłuż ulicy do sklepu, gdziekolwiek.
Podczas jedzenia ogórkowej, która z każdą łyżką coraz bardziej mnie wkurwia, tak jak tykanie zegarów w każdym pokoju, zastanawiam się jak zacząć mój niezaplanowany projekt. List byłby dziwny, bo co napisać.
 
‘Droga Moniko, kochani Ewo i Mikołaju, wyjechałem na trochę, bo czułem taką potrzebę. Nie zrozumcie mnie źle, to nie tak że chcę odpocząć od was, ale muszę rozładować uzbieraną przez lata moc’.
 
Żałosne, brzmi jakbym zwariował. Choć może i zwariowałem. Ale coraz to wyżej podnosi się we mnie ta chęć, żeby zanim jakiś gówniarz w autobusie ustąpi mi miejsca, wykrzyczeć zwieńczenie młodości mojej, a potem w spokoju założyć kapcie i usiąść na fotelu z gazetą i herbatą, i stanowić posąg cierpliwości.
Jednak na wieczór tułając się z rękami w kieszeniach, spotkałem pod sklepem kumpli jeszcze z czasów szkolnych. Gadając z nimi uderzyła mnie ich niedojrzałość, wpierw mnie wprowadziła w zażenowanie, następnie rozśmieszyła. Pożegnawszy tych dużych dzieciaków w skórach ruszyłem z powrotem do domu. A po dziwacznym uczuciu nie było już śladu.
Odpowiedz
#2
O... Toś się rozbujał, chłopie. Tyle wątków nie miałam od początku koczowania na VA Smile
Masz naprawdę mocny warsztat, umiejętność pisania ciekawie na powszednie tematy.
Trochę szwankuje interpunkcja, ale kto by się tym martwił?
Będę Cię obserwować.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
W zasadzie to dozuję to trochę. Smile
Większość jest już dosyć stara, poprawiam, kopiuję i wklejam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości