Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecz
#1
Pierwsze moje drabble i być może ostatnie. Nie ciągnie mnie do takich miniaturek.

Zepchnął psa z fotela i rozejrzał się za pilotem. Leżał na stoliku. Szybko go chwycił i przełączył kanał na mecz.
– Będę musiał płacić alimenty – cicho wyznał.
– Co?! – wrzasnęła małżonka.
– Poczekaj, zaraz wytłumaczę...
– Ty chamie! Ty świnio! Jak mogłeś mi to zrobić? Milcz! Nie chcę słyszeć, nie chcę wiedzieć, co to za lafirynda. – Wyrwała mu pilota i wyłączyła telewizor.
– To nie ja...
– Nie ty! A kto?! Samo się zrobiło? Zgwałciła cię...
Nie słuchał, patrzył przez okno na spadający liść. W końcu krzyknął:
– To Bryt!
Zaniemówiła, dopiero po chwili zapytała:
– Bryt będzie miał dzieci?
– Nie dzieci, nie Bryt, tylko ta suka Kropka.
... ludzi poznawaj według paraboli, nie hiperboli ...
Odpowiedz
#2
Zepchnął psa z fotela i rozejrzał się za pilotem. Leżał na stoliku. Szybko go chwycił i przełączył kanał na mecz.
– Będę musiał płacić alimenty – cicho wyznał.
(...)
– Ty chamie! Ty świnio! Jak mogłeś mi to zrobić? Milcz! Nie chcę słyszeć i wiedzieć, co to za lafirynda. – Wyrwała mu pilota i wyłączyła telewizor.
(...)
Zaniemówiła, dopiero po chwili zapytała:
– Bryt będzie miał dzieci?
– Nie dzieci, nie Bryt, tylko ta suka Kropka.

A nie sądzisz że gdyby usunąć podkreślone słowa a drugie "nie chcę" zastąpic spójnikiem to drabble stałoby się jeszcze bardziej oszczędne w formie? I nie straciłoby przy tym nic z czytelności przekazu?
A jest mecz to druga połówka raczej Cię nie usłyszy jeśli powiesz coś cicho. Prędzej jeśli nieśmiało.
I z jakiej racji płacić alimenty z powodu rychłego oszczenienia się? Przynajmniej o ile nie chodzi o sukę a o przekleństwo.
Odpowiedz
#3
Skupiłem się na umieszczeniu stu wyrazów. Dokładnie stu. Kasując je musiałbym wstawić inne.
Celowo umieściłem dwukrotnie "nie chcę". Podobnie "mi"
Co do "mu" masz rację.
Co do słowa "nieśmiało".
Gdyby powiedział nieśmiało, oznaczałoby przyznanie się do zdrady, a tu chodzi o psa, który dopadł Kropki, gdy z nim spacerował.
Tak prawdę mówiąc wyciąłem ten fragment z opowiadania. Całość umieszczę za parę dni.
pozdrawiam
... ludzi poznawaj według paraboli, nie hiperboli ...
Odpowiedz
#4
Pominąwszy to i owo techniczne. Wiesz, w sumie fajny pomysł... Wink. Ach te kobiety Wink
W sumie trudno zawrzeć coś sensownego w utworze wielkości dłuższego SMSa. Tobie się udało.
Pozdrawiam serdecznie.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości