Realizm magiczny
#1
Z początku wyrażę, mniej czy bardziej zasadną, niepewność, czy zamieściłam wątek w odpowiednim dziale.
Za wszystkie grzechy serdecznie żałuję.
Przechodząc już do właściwego tematu - ostatnimi czasy w oko wpadł mi właśnie realizm magiczny, jednakże przyznaję, że nie za bardzo orientuję się, po jakie tytuły związane z nim warto na początek, i ogółem, sięgnąć i w których najlepiej widać jego istotę. Jest ktoś może obeznany w tego typu literaturze i skłonny bliżej określone tytułem albo nazwiskiem "coś" polecić?
Odpowiedz
#2
Sto lat samotności - Garcia Marquez. Obowiązkowo Smile Sztandarowa pozycja tego nurtu (i chyba najlepsza, przynajmniej z tych, które dotychczas przeczytałem).
Odpowiedz
#3
Bardzo dziękuję, Hanzo. Smile
Odpowiedz
#4
Mam nadzieję, że się nie zawiedziesz Smile

Często, kiedy coś jest dumnie określane jako "arcydzieło literatury", w rzeczywistości ledwo daje się taką książkę czytać, ale w przypadku "Stu lat samotności" jest inaczej - Marquez ma taki język narracji, że ciężko oderwać się od lektury, którą człowiek pożera na bezdechu (no, przynajmniej ja tak miałem). Big Grin
Odpowiedz
#5
Czytałem to ładnych parę lat temu, ale wciągnęło mnie jak żadna inna książka.
A przecież, ja nie przepadam za literaturą iberoamerykańską.
Marquez, po prostu, niesamowicie prowadzi swoją narrację i odkrywa magię w zwykłych rzeczach.

Ja też polecam.

Jurek
Kłamstwo wymaga wiary, aby zaistnieć. Uwierzę w każde pod warunkiem, że mi się spodoba.
J.E.S.

***
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!
G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#6
I ja mam taką nadzieję, Hanzo.
No nic, w takim razie jeszcze raz podziękuję obu Panom. Już ją upolowałam. Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości