Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak soczewka
#1
bywają dni smutne takie
w których wypisuje się długopis
nawet niebieski jakoś daleko
od reszty i na talerzu pusto

nie chce się jeść bo zapchać dziury niczym w taki dzień
smutny kropi deszcz pod drzewem
siadam i myślę z instrumentem
w dłoni trzymam go i gram
do tego śpiewam oczywiście
sam
Odpowiedz
#2
Jak często mam wrażenie hermetycznej bełkotliwości w Twoich utworach, tak ten mi się podoba. Trochę inaczej bym go skonstruował, ale bardzo przyjemny i jakiś nostalgiczny. Z ciekawym klimatem marazmu i pustki.
W drugiej zwrotce masz trzy rymy w tym jeden wewnętrzny i jeden niedokładny. I nawet jeśli wyszło to przypadkiem, to bardzo fajnie wyszło.
Odpowiedz
#3
Cytat:bywają dni smutne takie
w których wypisuje się długopis
fajne Smile
Cytat:nawet niebieski jakoś daleko
od reszty i na talerzu pusto
nie rozumiem Sad pewnie wina przerzutni (?)
Cytat:nie chce się jeść bo zapchać dziury niczym w taki dzień
smutny kropi deszcz pod drzewem
siadam i myślę z instrumentem
w dłoni trzymam go i gram
do tego śpiewam oczywiście
sam
aaaależ sprośne.
od siebie dodam jeno: cycki!
nie podobają mi się przerzutnie, gubię się i tekst czyta się jak losowe gadanie schizofrenika, albo jak rozsypka słów, które należy ułożyć, taki anagram zdania - bo jakiś tam sens zdaje się z nich bić, ino układ i kolejność dziwne.
Odpowiedz
#4
Hej, dzięki za zwrotkę Mirek. Miriad,
Cytat:nawet niebieski jakoś daleko
od reszty i na talerzu pusto
tutaj niebieski to najpierw kolor długopisu a potem ten w sercu taki co cię kocha i długo żyje
co do cycków to chodziło o gitarę ale też miałem wrażenie fujary. Przerzutnie się czyta inaczej, co zrobić, ja ich używam dla dwuznaczności. Ale da się to przeczytać tak, że jest płynnie i z sensem. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
Cytat:tutaj niebieski to najpierw kolor długopisu a potem ten w sercu taki co cię kocha i długo żyje
WTF???
Gdzie tu jest, że w sercu??? Gdzie to widać? dajcie mi takie okulary! Serio, szczena mi opadła. Równie dobrze mógłbyś podsunąć: niebieski tu oznacza nożyczki gerdy w paski, którymi można hantle 20kg jeść.
Co cię kocha i długo żyje? Serce? Niebieskie? Ej no... czemu robicie ze mnie durnia? Co się tam ćpie u was? Big Grin
No nie wiem, jak się czyta przerzutnie, ale no zawierzam na słowo, że jest jakaś ekstra technika. Może trzeba mieć indiańskie korzenie albo wrócić z zaświatów - więc jeszcze nie ja. Mnie się to czyta minimum dziwnie.

Ej ale poważnie. Wytłumacz mi to z sercem. Tam jest daleko, talerz, pusto.... Gdzie serce?? Kolor niebieski to uniwersalny kolor serca? O so chosi? Umieram z ciekawości.
Odpowiedz
#6
Cytat:Gdzie tu jest, że w sercu??? Gdzie to widać? dajcie mi takie okulary!
tutaj okulary: smutny dzień a niebieski daleko, czyli człowiek daleko od tego który mu tańczy na stole w barze "Pod Osierdziem". Poza tym (następna przerzutnia), pl jest daleko od reszty, czyli ajzolejszyn.
Cytat:No nie wiem, jak się czyta przerzutnie, ale no zawierzam na słowo, że jest jakaś ekstra technika.
Jest
Cytat:Ej ale poważnie. Wytłumacz mi to z sercem. Tam jest daleko, talerz, pusto.... Gdzie serce?? Kolor niebieski to uniwersalny kolor serca? O so chosi? Umieram z ciekawości.
No widzisz, Ty z ciekawości, a pl z głodu. Brakuje mu niebieskiego. Niebieski to uniwersalny kolor nieba.
Odpowiedz
#7
Cytat:tutaj okulary: smutny dzień a niebieski daleko, czyli człowiek daleko od tego który mu tańczy na stole w barze "Pod Osierdziem". Poza tym (następna przerzutnia), pl jest daleko od reszty, czyli ajzolejszyn.
Smile ale ja serio pytam, nie dworuj sobie ze mnie. wyjaśnij, gdzie tu jest to serce. sam piszesz, że niebieski to niebo. więc z jakiej paki mam się domyślić, że to kolor w sercu?
Odpowiedz
#8
No niebo, niebieski kolor, taki optymistyczny, przynoszący radość, serce się raduje, gdy patrzy na błękit nieba. Tak, czy nie? A gdy dzień smutny, to niebieski daleko.
Odpowiedz
#9
no to NIEBO, nie żaden kolor serca Smile kolor nieba, niebo daleko. jako synekdocha nieba - zgoda. serca? już trochę zbyt zawile. kolor serca który cię kocha i długo żyje - no to już w ogóle ekstrema. pogmatwał mi vysio zupełnie niepotrzebnie.
teraz rozumiem i sądzę, że fajne, pasuje.
Odpowiedz
#10
Kojarzy mi się z utworami jakie pisałem 10 lat temu i gdybym takowe zamieścił na forum zapewne dostałbym zdrowo po głowie.
BTW: w angielskim niebieski to kolor smutku
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości