Cena za modę
#16
Część ludzi ogólnie lubi zwracać na siebie uwagę, bez względu na wiek - ubiór jest często najłatwiejszym i "najbezpieczniejszym" sposobem wyrażania siebie na zewnątrz. Co w związku z tym, co w tym złego? :'D Poza tym, dowód z anegdoty może i słaby, ale jeszcze nie miałem okazji widzieć kogoś ubranego w szczególnie przykuwający uwagę strój; a może po prostu się odwrażliwiłem i, na przykład, jaskrawe ciuchy, tatuaże, kolczyki czy kolorowe włosy nie robią na mnie wrażenia.
Odpowiedz
#17
(24-03-2017, 18:06)wojbik napisał(a): Część ludzi ogólnie lubi zwracać na siebie uwagę, bez względu na wiek - ubiór jest często najłatwiejszym i "najbezpieczniejszym" sposobem wyrażania siebie na zewnątrz. Co w związku z tym, co w tym złego? :'D Poza tym, dowód z anegdoty może i słaby, ale jeszcze nie miałem okazji widzieć kogoś ubranego w szczególnie przykuwający uwagę strój; a może po prostu się odwrażliwiłem i, na przykład, jaskrawe ciuchy, tatuaże, kolczyki czy kolorowe włosy nie robią na mnie wrażenia.

Z pewnymi widokami czy zachowaniami człowiek się oswaja, z czasem stają się normalnością / nie dla wsyzstkich/
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#18
No i mniej więcej taki jest sens mody: pewien powszechny ubiór jest trendy a potem przestaje, z różnych powodów - pewnie takich samych, z jakich ludzie decydują się za modą podążać : P Przy czym sama moda jest wielonurtową kategorią: ludzie nierzadko sami nadają nowy spin jakiemu już minionemu sposobowi ubierania się, tworzą własny albo po prostu nie zwracają na modę uwagi, ubierają się jak wolą i też dobrze wyglądają.

Sporym przegięciem jest z kolei mówienie, że WSZYSCY jesteśmy niewolnikami mody i tego typu podobne bzdury.
Odpowiedz
#19
(24-03-2017, 19:25)wojbik napisał(a): No i mniej więcej taki jest sens mody: pewien powszechny ubiór jest trendy a potem przestaje, z różnych powodów - pewnie takich samych, z jakich ludzie decydują się za modą podążać : P Przy czym sama moda jest wielonurtową kategorią: ludzie nierzadko sami nadają nowy spin jakiemu już minionemu sposobowi ubierania się, tworzą własny albo po prostu nie zwracają na modę uwagi, ubierają się jak wolą i też dobrze wyglądają.

Sporym przegięciem jest z kolei mówienie, że WSZYSCY jesteśmy niewolnikami mody i tego typu podobne bzdury.

Może nie wszyscy, ale ma ogromne odziaływanie na społeczeństwo zwłaszcza młode. Maniery, sposób wysławiania się czy choćby jakże modne dzisiaj tatuaże. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet- za czasów mojej młodości tatuaż kojarzył się z więzieniem
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#20
(24-03-2017, 19:39)skrobipiórek napisał(a):
(24-03-2017, 19:25)wojbik napisał(a): No i mniej więcej taki jest sens mody: pewien powszechny ubiór jest trendy a potem przestaje, z różnych powodów - pewnie takich samych, z jakich ludzie decydują się za modą podążać : P Przy czym sama moda jest wielonurtową kategorią: ludzie nierzadko sami nadają nowy spin jakiemu już minionemu sposobowi ubierania się, tworzą własny albo po prostu nie zwracają na modę uwagi, ubierają się jak wolą i też dobrze wyglądają.

Sporym przegięciem jest z kolei mówienie, że WSZYSCY jesteśmy niewolnikami mody i tego typu podobne bzdury.

Może nie wszyscy, ale ma ogromne odziaływanie na społeczeństwo zwłaszcza młode. Maniery, sposób wysławiania się czy choćby jakże modne dzisiaj tatuaże. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet- za czasów mojej młodości tatuaż kojarzył się z więzieniem

Wielka jest moc steteotypu Skrobipiórku. Nie spinaj się aż tak Wink Zawsze należy mieć na uwadze młode pokolenia. Ale zapewniam Cię: nie jest źle. Młodzi mają swój rozum. I sprawy wiary są dla nich ważne.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#21
Cytat:Może nie wszyscy, ale ma ogromne odziaływanie na społeczeństwo zwłaszcza młode.

No ma, ale zwykle powoduje bycie w opozycji do jednej mody przez tworzenie innej mody i jeszcze innej mody - dlatego mówiłem, że jest to kategoria niejednolita i wielonurtowa. A, że młodzi ludzie szukają sposobów wyrażania siebie, również przez ubiór - to raczej normalne, prawie każdy to robi, z różnych powodów, czasami zupełnie nieświadomie. Czasami idzie to w złą stronę, czasami nie.

Cytat:Maniery, sposób wysławiania się czy choćby jakże modne dzisiaj tatuaże

Maniery, podobnie jak slang są podyktowane różnymi czynnikami - nie chodzi tutaj o modę, co swoistą ewolucję języka, środowisko, w jakim się przebywa i tak dalej. Gimnazjaliści wyrażają się czasem zupełnie inaczej niż ja, a ja wyrażam się z kolei inaczej niż moi rodzice - zabawną obserwacją, jaką można poczynić jest to, że przedział, w którym następuje "wymiana" jednych słów przez inne zmniejsza się.

Z tatuażami też bym nie przesadzał - nie są modne, co po prostu bardziej akceptowalne niż kiedyś, kiedy kojarzone były z klimatami więziennymi. Nierzadko mają również znaczenie osobiste czy metaforyczne; zdarza się, że bardzo płytkie, ale co kto lubi.

Cytat:Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet

Jest równouprawnienie (głównie w teorii, no ale). Nie widzę powodu, dlaczego ktoś miałby nie ubierać się w jakiś sposób czy robić tatuaże ze względu na płeć.

Cytat:za czasów mojej młodości tatuaż kojarzył się z więzieniem

Hehe, kiedyś to było, a za moich czasów to... :'D Społeczeństwo się zmienia, czasami na gorsze, czasami na lepsze, ale zmienia się, tak jak zmienia się przyzwolenie dla określonych zachowań bądź powstawanie niechęci wobec innych.
Odpowiedz
#22
(24-03-2017, 20:11)Miranda Calle napisał(a):
(24-03-2017, 19:39)skrobipiórek napisał(a):
(24-03-2017, 19:25)wojbik napisał(a): No i mniej więcej taki jest sens mody: pewien powszechny ubiór jest trendy a potem przestaje, z różnych powodów - pewnie takich samych, z jakich ludzie decydują się za modą podążać : P Przy czym sama moda jest wielonurtową kategorią: ludzie nierzadko sami nadają nowy spin jakiemu już minionemu sposobowi ubierania się, tworzą własny albo po prostu nie zwracają na modę uwagi, ubierają się jak wolą i też dobrze wyglądają.

Sporym przegięciem jest z kolei mówienie, że WSZYSCY jesteśmy niewolnikami mody i tego typu podobne bzdury.

Może nie wszyscy, ale ma ogromne odziaływanie na społeczeństwo zwłaszcza młode. Maniery, sposób wysławiania się czy choćby jakże modne dzisiaj tatuaże. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet- za czasów mojej młodości tatuaż kojarzył się z więzieniem

Wielka jest moc steteotypu Skrobipiórku. Nie spinaj się aż tak Wink Zawsze należy mieć na uwadze młode pokolenia. Ale zapewniam Cię: nie jest źle. Młodzi mają swój rozum. I sprawy wiary są dla nich ważne.

Po prostu sobie dyskutujemy,,,
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości