Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poeta, wieczność i muszle klozetowe — Dekadrabble
#9
(17-08-2016, 17:27)miriad napisał(a): Ino czasu jakoś nie staje
Miriadzie, pomyś sobie inaczej. Pomyśl, że czasu staje, ale poświęcasz Swój czas innym sprawom, niektórym zapewne za sprawą imperatywu (być może nawet kategorycznego). Obiektywnie nie jest ważne, czy przeczytasz coś tam, czy nie, ale czy będziesz (bądź nie będziesz) mieć poczucia czasu zmarnowanego.

Wszystko co robisz, można robić w pośpiechu. Można również zrobić to samo bez pośpiechu i wtedy doświadczasz miłego złudzenia, że czasu jest więcej... ja przynajmniej tak mam. Smile

(17-08-2016, 17:27)miriad napisał(a): Także dopiero rozumiem mechanizm olewki tekstu
Mechanizm wydaje mi się prostszy. Człowiek oczekuje zainteresowania i owo zainteresowanie rozumie jako wiele wpisów. Na każdym forum aktywnych jest mniej więcej kilkunastu użytkowników - część z nich zupełnie niezainteresowana tematem - skąd się ma zatem wziąć wiele wpisów? Duży ruch pod tematem jest wtedy, kiedy rozgorzeje dyskusja, albo wtedy kiedy pojawi się tekst bardzo kiepski.

Lepiej nie czekać na wpisy. Lepiej sobie pomyśleć, że ktoś (choćby jeden człowiek) przeczytał, świat z tym tekstem wydał mu się lepszy niż świat bez tekstu i wtedy można dojść do wniosku, że napisać (i wrzucić na forum) było warto.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Poeta, wieczność i muszle klozetowe — Dekadrabble - przez szczepantrzeszcz - 17-08-2016, 20:42

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości